15-latka z 5 promilami

15-letnia dziewczyna z 5 promilami krwi
15-letnia dziewczyna z 5 promilami krwi
Źródło wideo: TVN24, fot. sxc.hu
Źródło zdj. gł.: TVN24, fot. sxc.hu
Do szpitala w Gorlicach trafiła nieprzytomna 15-letnia dziewczyna. Badanie wykazało, że miała we krwi ponad pięć promili alkoholu.

Dziewczynka od niedzieli przebywa w szpitalu. Lekarze jej stan określili jako ciężki, bezpośrednio zagrażający życiu. Policja bada okoliczności w jakich doszło do tej sytuacji. Z nastolatką będzie mogła porozmawiać dopiero jak poprawi się jej stan zdrowia.

Na razie nic nie wskazuje na to, że była zmuszana do picia. Przebywała w mieszkaniu z dziadkami, zamknęła się w pokoju i tam sama spożywała alkohol. Jej rodzice byli za granicą.

Sprawą prawdopodobnie zajmie się gorlicka prokuratura. - Szpital zapewne zgłosi nam tę sprawę. Będziemy wyjaśniali jak doszło do upicia się tak młodej osoby. Trzeba wyciągnąć konsekwencje wobec tych, którzy podali lub sprzedali alkohol temu dziecku - powiedział w rozmowie z "Gazetą Krakowską" Romuld Szymczak, zastępca prokuratura rejonowego w Gorlicach.

Źródło: TVN24, "Gazeta Krakowska"

Czytaj także: