Najnowsze

"Jesteś tylko kobietą". Krótka lekcja gramatyki dla seksisty

Najnowsze

Źródło:
Bored Panda, TikTok
Kapitan Kate McCue komentuje seksistowski komentarz
Kapitan Kate McCue komentuje seksistowski komentarzTikTok/@captainkatemccue
wideo 2/4
TikTok/@captainkatemccueKapitan Kate McCue komentuje seksistowski komentarz

Kate McCue jest pierwszą Amerykanką i piątą kobietą na świecie, która zyskała stopień kapitana statków wycieczkowych. Przeglądając swoje konto w mediach społecznościowych zauważyła seksistowski komentarz. Zdecydowała się odpowiedzieć w krótkim filmiku. Nagranie stało się hitem internetu.

- Zazwyczaj ignoruję podobne słowa - mówi na nagraniu McCue, wskazując na komentarz, który zamieścił jeden z użytkowników TikToka. Uznałam, że nie mogę dalej tak robić, że najwyższa pora, żebym w końcu się wypowiedziała. Jestem zszokowana, że ktoś może pisać takie rzeczy w 2020 roku - mówi kapitan McCue. - Każdy powinien wiedzieć, jaka jest różnica między słowami "twoja" a "ty jesteś" - dodaje po chwili.

Komentarz zamieszczony przez użytkownika TikToka brzmi bowiem: "Jakim cudem jesteś kapitanem? Tylko twoja kobiecość". Autor najprawdopodobniej miał na myśli "jesteś tylko kobietą", a w języku angielskim słowa "twój" i "ty jesteś" (ang. "your" i "you're") zapisuje się bardzo podobnie. Różnice w dalszej części nagrania tłumaczy pani kapitan.

- "Ty jesteś" oznacza to, jaki jesteś, na przykład jesteś seksistą. Zaś słowo "twój" oznacza coś, co posiadasz, co do ciebie należy, na przykład "twoja ignorancja" - tłumaczy McCue. - Ale nie martw się. Gdybyś miał więcej wątpliwości, czekam na ciebie. Możesz mnie znaleźć tu - w moim krześle kapitańskim - dodaje z uśmiechem na twarzy, siadając na ustawionym za nią krześle.

Czytaj też: Dorota Gardias o COVID-19. "Kiedy myślałam, że jestem na prostej, pojawił się ból w płucach"

"Ktoś powinien dać jej koronę"

Kate McCue zyskała stopień kapitana wycieczkowca w 2015 roku. Kobieta pracuje dla firmy Celebrity Cruises, która oferuje luksusowe rejsy wycieczkowe. Jej konto na TikToku obserwuje ponad 300 tysięcy osób. Wideo, w którym reaguje na seksistowski komentarz, udostępniają tysiące internautów na całym świecie. Użytkownik, do którego skierowane było nagranie - usunął swój komentarz.

Wideo komentują użytkownicy Tik Toka. "Ktoś powinien dać pani kapitan koronę, to jest królowa!", "Kocham tę ripostę!" - czytamy. "Nie ma to jak dobra lekcja edukacyjna" - komentuje inna osoba.

Pod nagraniem zamieszczonym 5 października znalazło się mnóstwo pozytywnych komentarzyTikTok/@captainkatemccue

mbl//mro

Źródło: Bored Panda, TikTok

Pozostałe wiadomości