Jedenastu policjantów z drogówki w areszcie. Wszyscy są podejrzani o branie łapówek

TVN24

Jedenastu śląskich policjantów w areszcie za łapówkarstwoTVN 24 Katowice
wideo 2/2

Prokuratura w Gliwicach aresztowała kolejnych dwóch policjantów pod zarzutem przyjmowania korzyści majątkowych od kierowców w zamian za odstępowanie od wymierzenia kary za łamanie przepisów drogowych. W sumie w areszcie jest już 11 śląskich policjantów, podejrzanych o korupcję.

Prokuratura Okręgowa w Gliwicach prowadzi dwa postępowania: jedno wobec policjantów z wydziału ruchu drogowego z Żor, drugie wobec funkcjonariuszy z Gliwic.

W tej sprawie zatrzymano i aresztowano już ośmiu policjantów z Żor i trzech z Gliwic. Siedmiu funkcjonariuszy z Żor zostało aresztowanych na trzy miesiące, ósmy policjant na dwa miesiące, a trójka z Gliwic spędzi w areszcie trzy miesiące.

Wszyscy usłyszeli zarzut przyjmowania korzyści majątkowej w zamian za zachowania stanowiące naruszenie prawa. Najczęściej było to odstępowanie od wymierzenia kary lub tak jak w przypadku policjantów z Gliwic przyjęcie korzyści majątkowej za nieodebranie prawa jazdy.

Wszyscy aresztowani mają przedstawione zarzuty z art. 228 paragraf 3, za który grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat.

- Odstępowali również od karania nietrzeźwych kierowców - powiedziała Joanna Smorczewska, rzeczniczka prokuratury okręgowej w Gliwicach.

Mieli brać od 30 zł do trzech tysięcy złotych.

Sprawa jest rozwojowa.

Autor: mag/gp / Źródło: TVN 24 Katowice

Źródło zdjęcia głównego: tvn24