Ze świata

Ze świata

Brexit zagrozi USA? Ważna wizyta ministra skarbu

Minister skarbu Jack Lew odwiedzi w dniach 11-14 lipca Londyn, Paryż, Berlin i Brukselę dla przedyskutowania z ministrami finansów krajów UE posunięć, które pozwolą na utrzymanie wzrostu gospodarczego oraz stabilności po decyzji Brytyjczyków o wyjściu z UE.

Biznes narkotykowy kwitnie. Plantacje wzrosły dwukrotnie

Powierzchnia plantacji koki, służącej do produkcji kokainy, wzrosła w Kolumbii niemal dwukrotnie w ostatnich latach - głosi opublikowany w piątek raport ONZ. Kolumbia jest głównym producentem narkotyku w regionie Ameryki.

Coraz mniej dzieci w UE. Demografię ratują imigranci

Po raz pierwszy w historii w zeszłym roku w całej Unii Europejskiej było więcej zgonów niż narodzin - podał w piątek unijny urząd statystyczny Eurostat. Ludność UE wzrosła tylko dzięki napływowi 1,9 mln migrantów.

Przez "głupie selfie" spadł w przepaść. Ratownicy: skończcie z tym

"Drodzy turyści, szanujemy was, ale nadszedł czas, byście szanowali samych siebie. Skończcie z robieniem głupich i niebezpiecznych selfie. Dziękujemy" - tak brzmi komunikat chorwackich ratowników górskich. Dodają, że zdarzyło im się ratować te same osoby, dwa razy w ciągu dwóch dni, w tym samym miejscu.

Kontrowersyjne dzieło hitem na aukcji w Londynie

Dzieło Petera Paula Rubensa, przedstawiające córki obcujące się z ojcem, zostało w czwartek wieczorem sprzedane na aukcji malarstwa dawnego w londyńskim domu Christie's. Nabywca zapłaci za nie 52,4 mln euro - cenę dwukrotnie wyższą od szacunkowej.

Plan na drogowy armagedon podczas ŚDM. Możliwa darmowa A4

Dobra wiadomość dla uczestników Światowych Dni Młodzieży, udający się do Krakowa samochodem. W dni, w których będą trwać uroczystości, kierowcy mogą być zwolnieni z opłat za przejazd odcinkiem autostrady A4 między stolicą Małopolski a Katowicami.

Brexit może pogrążyć brytyjskie uniwersytety

Brytyjczycy głosujący za opuszczeniem Unii Europejskiej pozostawili krajowe uczelnie z nie lada problemem - podaje Reuters. Brytyjskie uniwersytety zastanawiają się, jak załatać finansową lukę i utrzymać prestiż, gdy pojawia się ryzyko, że liczba unijnych studentów znacznie się zmniejszy.

Szalejesz na wyprzedażach? O tych zasadach musisz pamiętać

Ubrania przecenione nie podlegają reklamacji? Niższa cena na półce - wyższa na paragonie? W szale letnich wyprzedaży, warto mieć głowę na karku i pamiętać o najważniejszych zasadach zakupów w promocji. Specjalny poradnik przygotował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów:

Premier Rosji w butach za 700 euro. "Miedwiediew pozdrawia emerytów"

Dmitrij Miedwiediew, a konkretnie jego buty, znalazły się na celowniku rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego, który zauważył na jednej z fotografii, że premier Rosji nosi pantofle od Jimmy'ego Choo za 50 tys. rubli (ok. 700 euro, czyli ponad 3 tys. zł). To znacznie więcej niż wynosi średnia pensja w Rosji. I to wszystko w momencie, w którym Miedwiediew mówi o koniecznych cięciach w wydatkach publicznych.

"Aby ulice znów były radosne". 10-latka wśród doświadczonych programistów

Chce zbudować roboty, które sprawią, że na ulice Paryża wróci uśmiech. 10-letnia Eva już zaczęła uczyć się, jak je programować, ale ma "problem z tym, żeby działały". Aplikowała więc do programu skierowanego do doświadczonych programistów i dostała się do niego, bo ujęła organizatorów swoim wielkim marzeniem. A jej list podbił serca internautów - został udostępniony na Facebooku już przez niemal 50 tys. użytkowników.

NATO, Chiny, Rosja. Ile wydają na obronę?

Na dzień przed rozpoczęciem szczytu NATO w Warszawie sprawdzamy, jaki jest potencjał sił zbrojnych Sojuszu i jakie są jego wydatki na obronę. Siły NATO liczą prawie 3,2 mln żołnierzy. Dla porównania Chiny mają 2,3 mln żołnierzy, a Rosja i jej sojusznicy prawie milion. Na zbrojenia Sojusz przeznacza 892 mld dolarów, Chiny prawie 215 mld dolarów, a Rosja wraz z sojusznikami niecałe 70 mld dolarów.

Zachorował na raka. Producent Teflonu zapłaci mu miliony dol. odszkodowania

Amerykański sąd zdecydował, że firma DuPont zapłaci 5,1 mln dol. odszkodowania mężczyźnie, który zachorował na nowotwór jąder - przekazał rzecznik prasowy spółki. Poszkodowany twierdzi, że rak rozwinął się u niego z powodu działania toksycznej substancji, która wykorzystywana jest do produkcji Teflonu w jednej z fabryk należących do DuPont.

Brytyjczycy już odczuwają skutki Brexitu. Ich portfele są coraz chudsze

- Wielu Brytyjczyków głosujących za Brexitem, nie zdawało sobie sprawy, że to będzie tak wyglądało. W tej chwili, kiedy zaczynają się wakacje i ludzie wyjeżdżają na urlopy - w tym także za granicę - okazuje się, że mają oni 10 proc. mniej w kieszeni - komentowała dr Wioletta Wilk-Reguła z Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych w Łodzi. - Funt jest przeceniany, bo nikt nie wie, co będzie się działo z brytyjską gospodarką w kolejnych latach - tak przyczyny gorszej sytuacji brytyjskiej waluty wyjaśniał Rafał Sadoch z DM mBanku.

FAO: największy skok cen od czterech lat

Światowe ceny żywności odnotowały w czerwcu największy miesięczny wzrost, jaki widziano od czterech lat - podaje Reuters, cytując agencję żywności Organizacji Narodów Zjednoczonych. Wskaźniki cen produktów spożywczych napędzane są w dużej mierze gwałtownym wzrostem stawek za cukier, zboże oraz innych surowców do produkcji żywności.

Kandydatka na premiera: legalni imigranci będą mogli zostać

Andrea Leadsom, jedna z trojga kandydatów na lidera Partii Konserwatywnej i szefa brytyjskiego rządu, powiedziała w czwartek, że w przypadku wygranej zagwarantuje wszystkim legalnym imigrantom mieszkającym w Wielkiej Brytanii prawo do pozostania w kraju.

Niemcy w tarapatach. Największa gospodarka Europy traci rozpęd

Wartość produkcja przemysłowej w Niemczech nieoczekiwanie spadła w maju - głoszą najnowsze dane. Największa europejska gospodarka straciła w drugim kwartale, po zaskakująco silnym początku roku. Jak podaje niemieckie Ministerstwo Gospodarki, produkcja zmniejszyła się o 1,3 proc. w ciągu miesiąca.

Nieznane oblicze Himalajów. Spotkania z ludźmi gór

Maciej Poliwka podczas swoich podróży stara się poznać nie tylko piękno krajobrazów, ale i drugiego człowieka. Podczas swojej spontanicznej wyprawy motocyklowej w Himalaje spotykał niezwykłych mieszkańców. W programie opowiadał o rozmowach z pasterzem owiec i buddyjskim mnichem. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat".

Kryzys w Rosji pogłębia się. Lodówki świecą pustkami

Najnowsze badania pokazują, że co najmniej 30 proc. Rosjan ograniczyło, bądź całkowicie zrezygnowało z kupowania określonych produktów spożywczych, a jedna trzecia zadowala się ich substytutami. Inne wydatki ścięli już dawno. Kolejne zaciskanie pasa staje się więc bardzo dosłowne... – mówi Andrzej Zaucha, korespondent Faktów TVN. Materiał "Faktów z Zagranicy".

UE walczy z terroryzmem. Nowe ograniczenia dla Bitcoinów i kart prepaid

Komisja Europejska zaproponowała we wtorek wprowadzenie bardziej rygorystycznych zasad dotyczących posługiwania się Bitcoinem - wirtualną walutą - oraz kartami przedpłaconymi. Ma to zmniejszyć niebezpieczeństwo związane z anonimowymi płatnościami, a co za tym idzie - ryzyko terrorystyczne.

Odkryj Albanię. Tanie i niezwykłe miejsce na Bałkanach

Olka Zagórska-Chabros to podróżniczka, która wraz z mężem przypadkowo odkryła piękno Albanii - kraju niewiele większego od Wielkopolski. To miejsce na długo pozostawało w ukryciu. W programie opowiadała o swoich doświadczeniach podróży po albańskich szlakach, gdzie oprócz bajkowych pejzaży można zobaczyć tysiące bunkrów.

Pizza daje pracę setkom tysięcy osób

564 tysiące osób pracują we Włoszech w 183 tysiącach pizzerii - to najnowsze dane dotyczące całej branży związanej z najsłynniejszym na świecie włoskim wypiekiem. Pod względem liczby lokali absolutne pierwszeństwo ma Rzym, gdzie mieści się 15,5 tys. pizzerii.

Kraj o wielu kontrastach, czyli niesamowita podróż po Indiach

Gościem TVN24 BiS w cyklu "Pokaż nam świat" była Joanna Gorczyca-Pasrija. Podróżniczka i właścicielka butiku Asia Dream Trips, z zamiłowania pilotuje wyprawy po Azji. W 2008 roku zwolniła się z pracy, wyjechała do Indii z biletem w jedną stronę i sama podróżowała po tym kraju przez rok. Jak mówi, nigdy nie spała więcej niż dwie noce w jednym miejscu. - Żeby poznać Indie trzeba tam pojechać minimum 5-6 razy, bo jest wiele miejsc, które różnią się od siebie, jak ajurwedyczna Kerala, imprezowe Goa, buddyjski Sikkim czy nieodkryty Ladakh i Kashmir - tłumaczy.