Ze świata

Ze świata

DiCaprio miał na sobie zaledwie 2 tys. dolarów. Rekordzistka ponad 60 razy więcej

125 tys. dolarów - taka jest wartość srebrnej sukienki, którą na oscarową galę w Los Angeles założyła Charlotte Rampling. Była to najdroższa suknia wieczoru. Szwedka Alicia Vikander, która otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki drugoplanowej, miała na sobie kreację za 80 tys. dolarów. Z kolei smoking Leonardo DiCaprio, który wreszcie doczekał się statuetki, kosztował "zaledwie" 2 tys. dolarów. Materiał programu "Świat w południe".

Papież do przedsiębiorców: młodzi są "więźniami" prekariatu i bezrobocia

Papież Franciszek ocenił podczas spotkania z włoskimi przemysłowcami i przedsiębiorcami w sobotę, że dobro wspólne musi wyznaczać kierunek działalności produkcyjnej, aby wzrost gospodarki służył wszystkim. Apelował też o większą troskę o młodych ludzi, którzy - jak zauważył - są "więźniami" prekariatu i bezrobocia.

Szwajcarski sposób na imigrantów? Deportacja za drobne wykroczenie

To będą trudne i ważne dni dla Europy. W niedzielę w Szwajcarii odbędzie się referendum w sprawie deportowania imigrantów za nawet najdrobniejsze przewinienia. Z kolei przed Francją stoi wyzwanie w postaci częściowej likwidacji obozu dla uchodźców w Calais. A w tle tego wszystkiego sypiąca się strefa Schengen. Materiał "Faktów z zagranicy".

Jak powstają Oscary? Zaglądamy do fabryki słynnych statuetek

Witamy was w fabryce R.S. Owens & Company w Chicago. To właśnie tutaj powstają cenne statuetki, które już w najbliższą niedzielę trafią na galę w Dolby Theatre w Los Angeles. Produkcja Oscarów zaczyna się w już listopadzie. Każdy z nich waży 3,85 kg i mierzy 33 centymetry.

Szukasz romansu? Te zawody ci pomogą

Lekarze i inżynierowie mogą być najlepiej płatnymi zawodami w Ameryce, ale jeśli szukasz miłości pomyśl o innej pracy. Popularna aplikacja randkowa przygotowała listę zawodów wykonywanych przez użytkowników, którzy cieszą się największym powodzeniem.

Emerytura po kanadyjsku. Czy to dobry wzór dla Polski?

Otrzymuje ją każdy obywatel niezależnie od tego, czy pracował, czy był bezrobotny i maksymalnie może wynieść 570 dolarów kanadyjskich miesięcznie - tak wygląda emerytura w Kanadzie, którą wielu ekspertów stawia za wzór gwarantujący bezpieczeństwo i stabilność. O szczegółach opowiadał w programie "Bilans" opowiadał Andrzej Markiewicz z Mercer Polska.

Sondaż: dla Niemców praca ważniejsza niż seks

Praca jest dla ogromnej większości Niemców ważniejsza niż używanie życia, dzieci i seks – wynika z sondażu, którego wyniki publikuje w czwartek tygodnik „Die Zeit”. Blisko połowa ankietowanych opowiada się za urzędowym ograniczeniem wysokości zarobków.

Bruksela pozywa Polskę. Za przepisy o bezpieczeństwie na kolei

Komisja Europejska pozwała w czwartek Polskę do Trybunału Sprawiedliwości UE za brak niezależnego organu dochodzeniowego, który miałby prowadzić śledztwa w sprawie incydentów i poważnych wypadków kolejowych. MIB podkreśla niezależność komisji działającej przy ministrze.

Rolnicy za wolnym handlem z USA. Bo Amerykanów stać ich na unijne produkty

Dla europejskiego zrzeszenia organizacji i związków rolniczych COPA-COGECA negocjowane między UE a USA porozumienie o wolnym handlu (TTIP) stwarza dużą szansę dla unijnego sektora rolnego. USA są jednym z niewielu rynków, które stać na unijne produkty. W Brukseli od poniedziałku trwa 12. runda negocjacji dotyczących transatlantyckiego porozumienia.

Ukraina odblokowuje tranzyt ciężarówek z Rosji

Ukraina przyjęła rosyjskie propozycje w sprawie odblokowania tranzytu rosyjskich samochodów ciężarowych; ich ruch zostanie wznowiony 25 lutego – oświadczył w środę szef ukraińskiego rządu Arsenij Jaceniuk.

Szef lotniczego giganta ostrzega przed Brexitem

Szef koncernu lotniczo-zbrojeniowego Airbus Group Tom Enders powiedział w środę, że ewentualna decyzja o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE (tzw. Brexit), podjęta przez Brytyjczyków w referendum w czerwcu, nie przysłużyłaby się działalności jego firmy w tym kraju.

Polacy bogacą się i coraz częściej fundują sobie zagraniczne wakacje

W 2014 roku w Polsce udzielono ponad 66 mln noclegów, z czego 53,5 mln turystom krajowym, a ok. 13 mln turystom zagranicznym - wynika z danych Eurostatu. W tym czasie w Polsce funkcjonowało blisko 10 tys. turystycznych obiektów noclegowych. I co ciekawe - liczba długookresowych podróży zagranicznych najbardziej wzrosła na Łotwie i w Polsce.