Ze świata

Ze świata

Steinmeier: rośnie sprzeciw wobec sankcji na Rosję

Szef MSZ Niemiec powiedział w niedzielę w wywiadzie dla dziennika "Tagesspiegel", że w UE narasta sprzeciw co do sankcji wobec Rosji; zapewnił, że Berlin będzie zabiegał o jednolite stanowisko w tej kwestii. Wypowiedział się przeciwko izolowaniu Rosji.

Ratingi Moody's w Europie. Jak wypada Polska?

Polska nie wypadała źle w porównaniu do sąsiadów, w ocenie agencji Moody's. Agencja ocenia, że najlepsza sytuacja jest w Europie Zachodniej oraz w Skandynawii. Tam, według agencji, sytuacja polityczno-gospodarcza jest stabilna i pozwala na najwyższą wiarygodność dla kredytobiorców. Agencja Moody's utrzymała rating polskiego długu na poziomie A2/P-1, ale zmieniła perspektywę ratingu ze stabilnej na negatywną

Podróż poślubna jak marzenie. Inspiracją byli Halik i Dzikowska

- To się zaczęło od marzeń. Inspiracją były podróże Tony'ego Halika i Elżbiety Dzikowskiej - mówiła w TVN24 BiS Joanna Molicka, która wraz z mężem zdecydowała się na niezwykłą podróż poślubną. - Zrezygnowaliśmy z naszych prac na etacie i postanowiliśmy pojechać w podróż dokoła świata. To był początek naszego pomysłu na życie, bo otworzyliśmy biuro podróży - dodał Piotr Molicki. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat".

Polska z oceną A2. Jak wypadamy na tle Europy?

Inwestorzy w Polsce i zainteresowani naszym krajem czekają dziś na decyzję agencji Moody's ws. oceny kredytowej. Postanowiliśmy się przyjrzeć, jak wypadamy - w ocenie tej agencji - na tle Europy.

Turysta w Grecji nie odpocznie. Przez podatki

Po rekordowym roku 2015 branża turystyczna w Grecji ostrzega, że zapowiedziane przez rząd Aleksisa Ciprasa podwyżki doprowadzą w tym roku do strat w sektorze, który odpowiada za jedną czwartą greckiego PKB - informuje w piątek dziennik "Kathimerini".

Opłacalny jak imigrant. Brytyjczycy zyskują miliardy

Brytyjski urząd statystyczny ONS oraz urząd podatkowy HMRC opublikowały w czwartek szczegółowe dane o skali imigracji i jej wpływie na Wielką Brytanię. Okazuje się, że migranci z Europy są odpowiedzialni za 2,6 mld funtów zysku dla brytyjskiego budżetu.

Nie będzie przewalutowań kredytów? KE przeciwna takiemu rozwiązaniu

KE jest niechętna przewalutowywaniu kredytów w walutach obcych i obarczaniu tymi kosztami banków - wynika z wypowiedzi komisarza ds. stabilności finansowej Jonathana Hilla. Dodał, że KE może zastosować procedurę o naruszenie prawa UE "jeśli będzie to konieczne". W PE odbyła się w czwartek debata w tej sprawie, ale Polacy nie wzięli w niej udziału.

Chiny gospodarką rynkową? Bruksela przeciwna

Parlament Europejski wypowiedział się w czwartek przeciwko uznaniu Chin za gospodarkę rynkową, wskazując, że UE powinna stosować niestandardową metodologię w dochodzeniach antydumpingowych wobec tego kraju, by chronić unijne przedsiębiorstwa.

Brexit? "To byłby szok dla Europy"

Opowiedzenie się Brytyjczyków w referendum 23 czerwca za Brexitem byłoby szokiem dla gospodarek państw europejskich, w których właśnie widać oznaki ożywienia - oświadczył minister finansów Francji Michel Sapin podczas wizyty w Londynie.

Łapówki kosztują nas biliony dolarów

Łapówki pochłaniają co roku na świecie od 1,5 do 2 bln dolarów - głosi raport Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW) opublikowany w przeddzień szczytu w Londynie poświęconego walce z korupcją. Odpowiada to mniej więcej 2 proc. światowego PKB.

Litwini bojkotują centra handlowe i szturmują polskie sklepy

Na Litwie rozpoczął się we wtorek trzydniowy bojkot centrów handlowych – akcja społeczna, mająca na celu zademonstrowania niezadowolenia z wysokich cen artykułów spożywczych. Zadowoleni z tego stanu rzeczy są natomiast polscy sklepikarze. - Litwini szturmują sklepy w Suwałkach, gdzie stawki są zdecydowanie niższe niż u nich - relacjonuje Anna Borkowska-Minko, reporterka TVN24. - Na litewskich forach internetowych pojawiają się porady, by robić zakupy przed południem, bo potem w tych popularnych sklepach mogą być już puste półki.