Ze świata

Ze świata

Lubisz takie śniadanie i te marki? Pewnie tak zagłosowałbyś ws. Brexitu

Referendum w Wielkiej Brytanii w sprawie Brexitu podzieliło mieszkańców Wielkiej Brytanii. Za pozostaniem w UE głosowali głównie młodzi. Ale ważne były też takie czynniki jak wiek, dochód, wykształcenie oraz miejsce zamieszkania. Jednak nowe badania sugerują, że różnice wśród wyborców dotyczą także ulubionych marek.

"Coraz biedniejsi" i "technologicznie wykluczeni". To najszczęśliwszy kraj na świecie

Według wskaźnika Happy Planet Index (HPI), opracowanego przez brytyjski think tank New Economics Foundation, najszczęśliwszym krajem na świecie jest Kostaryka. W tym karaibskim państwie jest jednak więcej rys niż mogłoby się wydawać. - Radośnie podchodzimy do życia, ale nasza rzeczywistość nie daje nam ku temu powodów. Nie zgadam się z wynikami tego badania. Kostaryka jest coraz bardziej zanieczyszczona i coraz biedniejsza - mówi Kostarykanka Glenda Paniagua. Socjolog Jorge Mora zwraca uwagę, że z powodu biedy spora część społeczeństwa nie ma dostępu do wielu dóbr. - Są technologicznie wykluczeni - podkreśla. Materiał z programu "24 godziny" w TVN24 BiS.

Tajska przygoda, czyli wakacje życia

Katarzyna i Bartosz Juszczak wybrali się w podróż życia po Tajlandii. Zwiedzili Bangkok, który urzekł ich kuchnią i nocnym życiem. Polecali zwiedzanie małych wysepek, plaż z małpami, a także poznawanie lokalnej społeczności.

Brytyjczycy za swobodą przepływu osób. Ale stawiają warunki

Po Brexicie Brytyjczycy są gotowi zaakceptować swobodę przepływu osób z UE, jeśli w zamian uzyskają dostęp do wspólnego rynku i nie będą musieli wpłacać pieniędzy do wspólnego unijnego budżetu - wynika z opublikowanego w piątek sondażu YouGov.

Podróż życia, czyli pół roku w Ameryce Łacińskiej

Ewelina Orzech to podróżniczka, autorka bloga oneway2freedom.com, która ze swoim włoskim partnerem wybrała się na półroczną podróż po krajach Ameryki Łacińskiej. Trzy miesiące spędzili w Brazylii, zwiedzili także Urugwaj, Meksyk i Kolumbię. - Trzymam się przesłanki, że podróże to ludzie - mówiła Ewelina Orzech.

Pełna płaca za pół etatu. Amazon walczy o odzyskanie reputacji

Amazon chce radykalnie zmienić sposób, w jaki traktuje swoich pracowników. Ma w tym pomóc nowy program pilotażowy uruchomiony przez giganta e-handlu. Firma walczy o odzyskanie reputacji po tym, jak rok temu dziennikarze "New York Timesa" ukazali ją jako bezduszne miejsce pracy i oskarżyli o brak szacunku dla pracowników. Na warunki zatrudnienia skarżyli się także Polacy.

UE wygrała z Rosją. Embargo na wieprzowinę jest nielegalne

Zespół orzekający Światowej Organizacji Handlu (WTO) potwierdził w piątek, że rosyjski zakaz importu żywych świń, świeżej wieprzowiny i innych produktów wieprzowych z UE jest nielegalny w świetle zasad handlu międzynarodowego - podała KE.

Zdemaskował Deutsche Bank, zrzekł się milionów nagrody

Pracownik Deutsche Banku wykrył nieprawidłowości w banku, co zrujnowało jego karierę. Amerykański nadzór przyznał mu nagrodę - udziały warte 16,5 mln dol. Pierwszy raz w historii nagroda nie została jednak przyjęta. "Nie chcę uczestniczyć w szabrowaniu udziałowców" - powiedział sygnalista.

"Czegoś takiego jeszcze nie widziałem". 82 tys. osób ucieka przed ogniem

Rozszerza się gigantyczny pożar lasów w Kalifornii. Władze stanowe nakazały ewakuację 82 tysięcy osób. - Pożar, który objął tak niesamowitą powierzchnię, jest trudny do opanowania - mówi dr inż. Józef Piwnicki z Laboratorium Ochrony Przeciwpożarowej Lasu. Jak dodaje, "należy jak najszybciej ugasić pożar w zarodku, gdzie powierzchnia jest niewielka". Jeden z amerykańskich strażaków z 40-letnim doświadczeniem w zawodzie zwracał uwagę, że czegoś takiego jeszcze nie widział.

O Brexicie bez Polski. Ważne spotkanie w Europie

Przywódcy Włoch, Francji i Niemiec spotkają się w przyszłym tygodniu, by rozmawiać o przyszłości Unii Europejskiej po decyzji Wielkiej Brytanii o wyjściu ze wspólnoty. W czwartek serię spotkań z liderami unijnymi zaczyna szef Rady Europejskiej Donald Tusk.

W rytmach syntezatora. Oto najlepiej opłacani DJ-e świata

Dźwięki syntezatorów, wysoki wokal i psychodeliczne pokazy świateł - na elektronicznej muzyce tanecznej można bardzo dobrze zarobić. Ale David Guetta, który skomponował hymn Euro 2016, zajmuje dopiero trzecie miejsce na liście najlepszych DJ-ów. Zestawienie najlepiej zarabiających przygotowała magazyn "Forbes". Te gwiazdy znają też z imprez Polacy.

Sprzedaż Carlsberga w Polsce rozczarowała

Wyniki finansowe Carlsberga zaskoczyły analityków. Są one niższe, niż się spodziewano, a kolejne miesiące nie wróżą poprawy. Firma poinformowała, że "wstrzymano niektóre nieopłacalne ekonomicznie umowy z pojedynczymi klientami w Finlandii i w Polsce".

Twitter kontra islam. Fala nienawiści wśród internautów

Niemal 7 tysięcy islamofobicznych tweetów w języku angielskim zostało przesłanych każdego dnia lipca. Rekordowy wynik zanotowano po zamachu w Nicei, do którego przyznało się tzw. Państwo Islamskie. Antyislamskie hasztagi były stosowane przez użytkowników Twittera z wielu krajów Europy.

Brytyjczycy wybudują największą na świecie farmę na morzu

Gigantyczna farma wiatrowa wyrośnie u wybrzeży Wielkiej Brytanii. Ma składać się z ponad 300 turbin o wysokości co najmniej 190 metrów - więcej niż słynny budynek "Gherkin" w londyńskim City. I dostarczy tyle energii, ile planowana elektrownia atomowa Hinkley C.

Co piąty do zwolnienia? Cięcia kosztów giganta IT

Cisco System, gigant w branży IT, ma ogłosić w tym tygodniu największe w swojej historii zwolnienia. Pracę może stracić 14 tys. osób, czyli co piąty zatrudniony - donosi technologiczna strona internetowa CRN, cytując źródła ze środowiska informatycznego. Ceny akcji firmy spadły w reakcji na te informacje.

Niezwykłe oblicze Islandii. Jakie atrakcje kryje?

Gościem cyklu "Pokaż nam świat" był Marcin Glądała, który opowiadał o podróżach na Islandię. - To dla mnie przede wszystkim piękno krajobrazów i obcowanie z naturą - mówił. Jak podkreślał, "kraj jest bardzo różnorodny". - Od gejzerów, przepięknych wodospadów po miejsca do trekkingu - wymieniał. Jego zdaniem miejscem, które absolutnie trzeba odwiedzić będąc na Islandii, jest szlak turystyczny Golden Circle.

Te miasta walczą z samochodami. Wśród nich jest jedno z Polski

Już wkrótce największe miasta mogą pozbyć się korków i spalin. Władze kolejnych metropolii decydują się na wprowadzenie zakazu ruchu samochodów lub na jego ograniczenie na rzecz większego wykorzystania pojazdów publicznych czy rowerów. Już teraz w Rzymie czy Mediolanie nie można przemieszczać się autem w niedziele. Oto dziesięć miast, w których ekologia wychodzi na ulice.

Soros ofiarą "rosyjskich hakerów". Do kogo popłynęły pieniądze miliardera?

Miliarder, filantrop i spekulant finansowy Georg Soros padł ofiarą hakerów - informują amerykańskie służby bezpieczeństwa. Tysiące dokumentów zostało wykradzionych i opublikowanych w internecie. Jak podaje „The Independent”, strona, na której ukazały się wykradzione dane, może mieć powiązania z rosyjskimi grupami sponsorowanymi przez Kreml. Soros zasłynął wspieraniem organizacji pozarządowych na całym świecie, także w Polsce.