Ze świata

Ze świata

Wyczyści zęby, ale nie tylko. Nowy zawód

Swoich klientów wita w stroju lokaja. Dzięki niemu czują się wyjątkowo. Tak japoński pucyząb dba o uśmiechy klientów. Zęby czyści pastą z dodatkiem aromatycznych olejków. Wśród nich znajdziemy miętowy olejek z pieprzem wskazany na katar sienny, olejek grejpfrutowy dobry na schudnięcie czy olejek z drzewa herbacianego o właściwościach antybakteryjnych.

Strajku nie będzie. Tani przewoźnik zmienia plany

Związek zawodowy personelu pokładowego UFO w należących do Lufthansy tanich liniach lotniczych Eurowings w poniedziałek odwołał dwa 24-godzinne strajki zapowiedziane na bieżący tydzień i zaproponował włączenie do rozmów sprawdzonego mediatora.

"Romans w pracy jest coraz bardziej naturalny"

- Romans w pracy jest coraz bardziej naturalny. Zaczynamy coraz mniej czasu spędzać w domu, a coraz więcej w pracy (...) tam w naturalny sposób powstają więzi - wskazała w TVN24 BiS Tatiana Mindewicz-Puacz, coach. Jak wynika z najnowszych badań, najskłonniejsi do romansowania są finansiści. - Może pieniądze są czynnikiem merkantylnym, bardzo istotnym w doborze, w szukaniu okazji - tłumaczyła Monika Staruch, seksuolog.

"Przejechałem już 200 tys. km". 39 krajów na motocyklu

- Na motocyklu jeżdżę 7 lat, przejechałem już 200 tys. km - mówił w TVN24 BiS Grzegorz Malicki. Podróżnik na motocyklu odwiedził 39 krajów na czterech kontynentach. - Albo docieram bezpośrednio motocyklem albo płynie on statkiem i wtedy trzeba dolecieć - dodał. Pierwszym miejscem odwiedzonym przez gościa cyklu "Pokaż nam świat" była Madera. - Wtedy wydawała mi się to gigantyczna podróż - opowiadał.

"Upodobałam sobie ten kontynent". Egzotyczna podróż do Ekwadoru

- Upodobałam sobie ten kontynent. To była moja kolejna podróż do Ameryki Południowej - mówiła w TVN24 BiS Paulina Lewandowska. - Jest to kontynent bardzo spektakularny jeśli chodzi o naturę. Najwyższe wodospady, najwyżej położone jeziora - wymieniała. Krajem, który tym razem odwiedziła podróżniczka był Ekwador. - Jechałam tam bezpośrednio z Peru, w którym spędziłam pół roku będąc na wolontariacie - dodała . Materiał z cyku "Pokaż nam świat".

Magierowski: CETA jest dla nas dobra

Nawet biorąc poprawkę na to, że oczywiście CETA nie jest umową, która w stu procentach nas jako Polskę satysfakcjonuje, to myślę, że jest dobra i dla nas, i dla całej Unii Europejskiej - powiedział szef prezydenckiego biura prasowego Marek Magierowski w sobotę dziennikarzom.

Przemycali płyty, potajemnie grali. Tak walczyli z komunizmem

Węgierscy jazzmani wspominają, jaką rolę odegrała zachodnia muzyka w walce z komunizmem. Jazz był na Węgrzech zakazany, ale przy pomocy amerykańskiego dyplomaty, nagrania muzyków z Budapesztu trafiły na antenę radia Głos Ameryki. Tę historię przypomniano na specjalnym koncercie w 60. rocznicę węgierskiego powstania. Materiał programu "24 Godziny".

Koniec z prezerwatywami? Nowa antykoncepcja dla mężczyzn

Brytyjscy naukowcy są coraz bliżsi opracowania nowej metody antykoncepcyjnej - tym razem dla mężczyzn. Zastrzyk antykoncepcyjny powodujący zahamowanie produkcji nasienia okazał się skuteczny w 96 proc. - donosi "The Guardian". Docelowo preparat mógłby mieć nawet postać spreju do nosa. Zanim wejdzie na rynek, rozprawić się należy z licznymi efektami ubocznymi. - W antykoncepcji najważniejsze jest, żeby metoda była prosta w użyciu, najlepiej krótko działająca, droga podania przyjazna, a sama antykoncepcja odwracalna - komentował na antenie TVN24BiS dr Grzegorz Mrugacz, ginekolog.

Zrezygnowała z pracy w Komisji Europejskiej. Media: była sfrustrowana

Wiceszefowa KE ds. budżetu Kristalina Georgiewa odchodzi ze stanowiska. Od stycznia będzie prezesem Banku Światowego - poinformowała w piątkowym komunikacie Komisja Europejska. Jak podaje portal Politico, Georgiewa była coraz bardziej sfrustrowana tym, jak KE reagowała na wyzwania takie jak kryzys migracyjny czy Brexit

Walonia za CETA. Runął ostatni bastion

Parlament francuskojęzycznego belgijskiego regionu Walonia zagłosował w piątek za zaakceptowaniem CETA - porozumieniem handlowym między Unią Europejską a Kanadą. Ta decyzja kończy sprzeciw Belgów, który groził całkowitym zawieszeniem umowy.

"Lubię wysokie góry". Samotna podróż po świecie

- Góry zajmują bardzo ważne miejsce w moim życiu. Kiedy planuje swoje podróże często staram się wchodzić na jakiś szczyt - mówiła Katarzyna Kaźmierczak, autorka bloga Miaventura.pl. Podróżniczka na swoim koncie ma m.in. Mont Blanc, Elbrus, Kilimandżaro, czy Ararat. - Lubię wysokie góry, lubię zimno, lodowce - dodała Katarzyna Kaźmierczak. Materiał z cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Mamo pokaż, co jesz. Od tego zależy przyszłość Twojego dziecka

Kluczowy dla rozwoju mózgu jest okres ostatniego trymestru ciąży i pierwszych czterech lat małego dziecka. Wtedy formułowane są główne sieci neuronalne, tworzona jest masa mózgu i połączenia neuronów między sobą. W tym zasie odżywianie matki ma duże znaczenie, ale ważniejsze jest to, co je niżeli zgromadzona przez nią tkanka tłuszczowa. Jeżeli porównujemy kobiety z dużym depozytem tanki tłuszczowej a szczupłe, to nie ma to znaczenia - mówił prof. Michał Lew-Starowicz, seksuolog. - Ja w swojej diecie, w czasie ciąży, starałam się tak komponować składniki, żeby właściwie każdy posiłek był bombą witaminową - mówiła Monika Mrozowska, aktorka.

Reportaże w długi weekend na antenie w TVN24 BiS

W długi weekend zapraszamy do TVN24 BiS na premiery kolejnych reportaży. Wybierzemy się m.in. do Tajlandii i Kambodży. Opowiemy również o walce prezydenta Stanów Zjednoczonych Baracka Obamy z konfliktami zbrojnymi i przyjrzymy się, jak wygląda życie w Czarnobylu.

"Koncert" w Brukseli. Przeciwko CETA

Ponad 200 osób protestowało w czwartek po południu przed siedzibą Komisji Europejskiej w Brukseli, sprzeciwiając się zawarciu umowy o wolnym handlu między UE a Kanadą. W czasie manifestacji doszło do niegroźnych przepychanek z policją.

Państwa UE otwierają drogę do podpisania CETA

Ambasadorowie państw UE zaakceptowali wypracowaną w belgijskich negocjacjach deklarację ws. umowy o wolnym handlu UE-Kanada, otwierając tym samym drogę do podpisania CETA - poinformowały źródła unijne.

Szwedzi mogą zrezygnować z gotówki. Plastik zamiast bilonu i banknotów

Szwecja chce zrezygnować z gotówki, ponieważ już teraz w tym kraju dokonuje się bardzo mało takich płatności. Tradycyjne pieniądze, czyli bilon i banknoty zastąpi plastikowa karta płatnicza oraz telefony komórkowe. Zyskają obywatele, bo nie będą musieli nosić ciężkich portfeli, ale i fiskus, bo każdą transakcję będzie można prosto wyszukać, a więc uszczelnienie systemu podatkowego będzie łatwiejsze. Pomysł komentują w TVN24 BiS analityk Waldemar Kuczyński i dr. Maciej Sokołowski.