Ze świata

Ze świata

Włoski imam broni burkini na plażach. Facebook zablokował jego konto

Imam Florencji Izzedin Elzir udostępnił na Facebooku zdjęcie zakonnic brodzących w wodzie w habitach. Nie skomentował zdjęcia w żaden sposób, ale internauci szybko domyślili się, że włączył się w ten sposób do debaty na temat zakazu noszenia burkini na francuskich plażach. Elzir bardzo się zdziwił, gdy następnego dnia serwis społecznościowy zablokował jego konto.

Żołnierskie podejście do zapasów, czyli jak przygotować się na ciężkie czasy

Niemiecki rząd zachęca obywateli do robienia zapasów pozwalających przetrwać 10 dni. Sprawdzamy, jak przygotować się do kryzysowych sytuacji. Przeżycie w najtrudniejszych warunkach - katastrofy naturalnej czy wojny - należy do największych wyzwań. Jak radzić sobie bez dostępu do cywilizacji, wiedzą najlepiej żołnierze i prepersi, którzy samodzielnie uczą się technik survivalu. Sproszkowane racje żywnościowe otrzymywane na froncie, są możliwe do przyszykowania w każdym miejscu. Dzięki temu żołnierze piją... kawę. O tym, jak przygotować się na sytuacje kryzysowe, opowiadali płk. Andrzej Kruczyński, były oficer GROM i Przemek Kossakowski, autor programu "Inicjacja" w TTV.

Co warto zobaczyć na Okinawie? Porady śpiewającej podróżniczki

Gośćmi cyklu "Pokaż nam świat" byli Diana Demi Marszewska i Damian Kuraciński. Podróżnicy doskonale znają Japonię, a szczególnie Okinawę. - Należy do archipelagu Riukiu, który został kilkaset lat temu podbity przez Japonię. Oficjalnie to więc jest Japonia, ale kulturowo, mentalnie niekoniecznie - mówi Diana Demi Marszewska, która w TVN24 BiS zaprezentowała także swoje talenty muzyczne.

Szef Facebooka przerażony katastrofą we Włoszech. Leci do Rzymu

Mark Zuckerberg leci do Rzymu, gdzie spotka się z miejscową ludnością dotkniętą potężnym trzęsieniem ziemi. Szef Facebooka w stolicy Włoch niegdyś spędził wraz z żoną miesiąc miodowy. "Kocham Rzym"- napisał na Facebooku i zapewnił, że każdy może zostawić pod jego wpisem swój komentarz.

Klęknij, zasłoń, trzymaj. Co robić w czasie trzęsienia ziemi?

Wielu polskich turystów udaje się na wymarzony urlop do Włoch. A tu może grozić trzęsienie ziemi. Gdy dojdzie do niebezpiecznej sytuacji, warto klęknąć, zasłonić głowę lub schować się pod ciężkim meblem. Dobrym pomysłem jest też schowanie się pod futryną drzwi, która uznawana jest za najbezpieczniejsze miejsce w mieszkaniu. W trakcie wstrząsów nie należy uciekać z budynku, a na ulicy trzeba jak najszybciej oddalić się od dużych obiektów.

Przekazał KE dane o greckiej gospodarce, grozi mu 10 lat więzienia

Gorące dyskusje dotyczące Grexitu sprawiły, że ze stanowiska szefa tamtejszego biura statystycznego rok temu ustąpił Andreas Georgiou. Został oskarżony o manipulowanie danymi dotyczącymi greckiego deficytu. Teraz grecki sąd najwyższy podważył jego uniewinnienie uznając, że ten powinien być sądzony za sprzeniewierzanie się interesowi narodowemu. Grozi za to kara do 10 lat więzienia.

Miasto było, miasta nie ma. Te zdjęcia pokazują ogrom tragedii

W 2015 r. Amatrice zaliczono do najpiękniejszych miasteczek we Włoszech. Po tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi ta malowniczo położona miejscowość z wieloma unikatowymi zabytkami, zamieniła się w gruzowisko. Oglądaj wydanie specjalne w TVN24 BiS i TVN24.

Śladami terrorystów. Nowy pomysł na turystykę

Paryż świeci pustkami, a postrzegana za bezpieczną Hiszpania tonie w turystach. Ale to co może najbardziej szokować, to informacje z Belgii. W Brukseli przybywa turystów, chętnych na zwiedzanie dzielnicy Molenbeek, z której pochodzili terroryści dokonujący zamachów Europie. Materiał programu "Fakty z zagranicy".

Wyjątkowa podróż. Bambusowym rowerem przez Iran

Gościem cyklu "Pokaż nam świat" była Dorota Chojnowska, autorka bloga Alepieknyswiat.pl. Podróżniczka opowiadała o wyjeździe do Iranu, po którym jeździła bambusowym rowerem. - Było wspaniale (...) Iran jest bardzo bezpieczny. Wizę można kupić na lotnisku - mówiła Chojnowska. Przypominała, że kobiety przed wyjazdem do tego kraju powinny pamiętać o "chuście oraz odpowiednim ubraniu".

Po igrzyskach w Rio. Stadion do rozbiórki, wioska olimpijska na sprzedaż

Od dawna nie było igrzysk, które cieszyły się tak niewielką popularnością wśród gospodarzy. Stadion nie był pełny nawet, gdy na 100 metrów biegł Usain Bolt. Jeszcze przed imprezą wielu wątpiło, czy naprawdę jest sens wydawać setki milionów na budowę obiektów, które po igrzyskach nie będą specjalnie potrzebne. Dla Aten igrzyska były chwilą euforii, a potem koszmarem niszczejących budowli, w których ostatecznie osiedlili się bezdomni. Jaki Brazylia ma pomysł na siebie, gdy zgasł już tam znicz olimpijski? Wyjaśnia Justyna Zuber.

Sukces czy porażka? Igrzyska w Rio oczami Moskwy

To sukces, czy porażka, zastanawiają się rosyjscy komentatorzy sportowi oceniając rezultaty Igrzysk Olimpijskich w Rio. Formalnie trzeba je zaliczyć do najgorszych w najnowszej historii Rosji. W stolicy Brazylii sportowcy z tego kraju zdobyli bowiem 56 medali, zdecydowanie mniej niż na poprzednich imprezach. Materiał z programu "Fakty z Zagranicy" w TVN24 BiS.

Reportaże w TVN24 BiS

Życie w okolicach Fukushimy kilka lat po katastrofie, a także rządy prezydenta Władimira Putina. To tylko niektóre filmy, które warto zobaczyć w TVN24 BiS. Reportaże emitujemy codziennie o 22.00.

Chiny i Grenada w tym zestawieniu medalowym wyprzedzają USA. Polska też wypada lepiej

Polscy sportowcy wywalczyli na zakończonych w niedzielę igrzyskach w Rio de Janeiro 11 medali, w tym dwa złote, trzy srebrne i sześć brązowych. W klasyfikacji medalowej pozwoliło to zająć 33. miejsce. Najlepsi okazali się Amerykanie - 121 medali, z czego 46 z najcenniejszego kruszcu. Ale kiedy spojrzymy na stosunek medali do PKB i populacji poszczególnych krajów to zauważymy, że bogactwo i liczba ludności nie przesądza o sukcesach w sporcie.

Afryka widziana z górskich szczytów. Pomysł na niezwykłą podróż

- To jest projekt, który wymyśliłem na całe życie - mówił w TVN24 BiS Robert Gondek, podróżnik, fotograf i miłośnik Afryki, który w wyjątkowy sposób zwiedza Czarny Ląd. Prowadzi projekt "W drodze na najwyższe szczyty Afryki", mający na celu zdobycie najwyższych szczytów i miejsc w każdym afrykańskim kraju. Nam opowiadał o ostatniej wyprawie do Maroka, gdzie zdobył Dżabal Tubkal, najwyższy szczyt Afryki Północnej. Materiał z serii "Pokaż nam świat".

Jaki tornister wybrać dla dziecka? Eksperci podpowiadają

Tornister jest niezbędnym elementem szkolnej wyprawki, a jego nieodpowiednie dopasowanie może zaważyć na zdrowiu dzieci i zaowocować dolegliwościami w przyszłości. Trwa gorący okres, gdy rodzice ruszyli do sklepów, aby zaopatrzyć uczniów w wyprawki szkolne, dlatego zapytaliśmy ekspertów, jak wybrać tornister najbardziej odpowiedni dla naszych dzieci. Tym bardziej, że jest to wybór na lata, a ich ceny są wyższe niż rok temu.

Do kogo należą surowce z kosmosu? Ekspert wyjaśnia

Zastanawialiście się kiedyś, do kogo należą rzeczy, które znajdują się w kosmosie? Okazuje się, że... do nikogo. - To jest dobro wspólne i nie możemy go sobie zawłaszczać. Wbicie flagi w powierzchnię Księżyca wcale nie oznaczało, że stał on się własnością USA - powiedział w TVN24 BiS Karol Wójcicki z Centrum Nauki Kopernik. Dodał jednak, że problem własności zacznie wkrótce narastać. - Niedługo zaczniemy latać w kosmos w celach zarobkowych, eksploatacyjnych i to stanie się poważnym biznesem. Wtedy trzeba będzie bardzo poważnie odpowiedzieć na pytanie, czyje to wszystko jest - podkreślał.

Świat w kolorowych barwach, czyli niezapomniana podróż na Filipiny

- Filipińczycy są pozytywnie nastawieni do świata, wszystko widzą w kolorowych barwach. Są bardzo sympatyczni i pomocni - mówił Michał Jędrzejkowski, który razem z przyjacielem wybrał się w podróż na Filipiny. Zachwalał też miejscowe jedzenie i zapewniał, że czuł się tam bezpiecznie. Materiał z serii "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS.

Fantastyczny i niedrogi. Surfing sportem "na fali"

Polacy coraz bardziej interesują się surfingiem. To fantastyczny sport, na świeżym powietrzu i dla każdego - przekonują Krzysztof Jędrzejak i Krzysztof Sikora, zawodnicy Polskiego Stowarzyszenia Surferów. Dodają, że to hobby na każdą kieszeń - Średnia cena deski to ok. 1500 zł - mówią.

Kazachstan otwiera się na Polaków. Chce znieść wizy

Od 1 stycznia 2017 r. prawdopodobnie zostaną zniesione wizy dla Polaków, którzy wyjeżdżają do Kazachstanu - powiedział ambasador Kazachstanu w Polsce Ałtaj Abibułłajew. Prezydent tego kraju Nursułtan Nazarbajew w poniedziałek rozpocznie dwudniową wizytę w Polsce.

Amerykanie rezygnują z prywatnych więzień

Amerykanie rezygnują z prywatnych więzień. W USA znajduje się 13 takich obiektów, a przebywa w nich ponad 22,5 tys. osób. Trafiali do nich główne cudzoziemcy, którzy nie byli uznawani za groźnych i do wyjścia na wolność pozostawało im 90 miesięcy lub mniej. Decyzja amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości wynika z faktu, że prywatne więzienia uznano za mniej bezpieczne i mniej skuteczne w resocjalizacji niż obiekty prowadzone przez państwo. Materiał z programu "24 godziny" w TVN24 BiS.