Ze świata

Ze świata

"Mleko zamiast wody w wannach". Jak wyglądają luksusowe wakacje?

Rynek dóbr i usług luksusowych w Polsce się rozwija i to w tempie zdecydowanie wyższym niż w krajach rozwiniętych - mówi Agnieszka Lewandowska, wiceprezes Africaline. Statystyki podają, że w najbliższych 10 latach liczba podróży luksusowych wzrośnie do 1,5 proc. - wtóruje Marcin Gabrysiak, wydawca "Book of luxury". Jak mówią eksperci, podróże luksusowe zaczynają się od 4-5 tys. dolarów za osobę. - Najczęściej są to egzotyczne wycieczki. Program dnia jest bardzo aktywny, zdobywa się nawet szczyty wulkanów np. w Indonezji. Wieczorem odpoczywa się w luksusowych miejscach oferujących kąpiel w mleku - wskazuje Lewandowska.

Oto kraj o najlepszej reputacji na świecie

Sprzyjająca polityka rodzinna, dziewicze krajobrazy, liberalne podejście rządu oraz gościnność wobec przyjezdnych sprawiły, że Szwecja została uznana za najbardziej renomowany kraj świata. Polska zajęła 27. miejsce. A to co, ludzie myślą o danym kraju wpływa na niemal wszystko - od polityki zagranicznej po inwestycje i to, czy chcą podróżować do tego miejsca a nawet zamieszkać w nim.

Co zmienią igrzyska w Rio. Zobacz sześć obietnic władz

Brazylia oczekuje na przyjęcie nawet pół miliona kibiców z całego świata. Organizatorom rozpoczynających się dzisiaj igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro nie udało się jednak zrealizować wielu obietnic. Dlatego turyści muszą być przygotowani na tłok na ulicach, brak miejsc w hotelach i uważać na swoje bezpieczeństwo - wylicza BBC.

Aktywny urlop, czyli acroyoga w podróży

Agnieszka i Tomasz Jeziorowie swój urlop spędzają aktywnie, uprawiając acroyogę. Połączenie jogi i akrobatyki to forma ruchu dla par. Podróżnicy trenowali m.in. w Azji, gdzie zdobyli nowe umiejętności i poznali miłośników swojej pasji. Odwiedzili również daleki Meksyk i egzotyczną Malezję, gdzie również znaleźli czas na acroyogę.

Czarnobyl wróci do życia? Są pomysły

- Rząd ukraiński planuje zamienić słabość w siłę. Zona odcięta od świata, przez katastrofę w Czarnobylu, ma rozwijać cały region - wyjaśniał Wojciech Jakóbik, redaktor naczelny portalu Biznes Alert. - Jest to wielki obszar, poprzez linie elektroenergetyczne bardzo dobrze skomunikowany z resztą Ukrainy - dodał. Zdaniem gościa TVN24 BiS, budowa paneli słonecznych na tym terenie, który jest wolny, a z powodu skażenia także i tani, może pozwolić na to, że Ukraińcy zyskają nową tanią energię, a region staje się biznesowo atrakcyjny. Na terenie Czarnobyla można już przebywać, a pierwsze rozmowy z inwestorami zagranicznymi są już prowadzone.

Smaczne mięso i pożyteczna skóra. Legwany podporą gospodarki Meksyku

W stanie Chiapas w Meksyku działa jedna największych na świecie farm legwanów zielonych. Dzięki naturalnym warunkom hodowli rodzi się tam około 25 tys. jaszczurek rocznie. Hodowla jest ważnym elementem gospodarki Meksyku. Mięso legwanów pełni istotną rolę w kuchni krajów Ameryki Łacińskiej, a skóra jest używana do produkcji butów i torebek.

Harry Potter znów zaczarował czytelników. Nowa część sagi bije rekordy

Nowa część przygód Harry'ego Pottera bije rekordy w księgarniach. Zainteresowanie książką w formie scenariusza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych jest ogromne, choć od premiery minęło zaledwie kilka dni. Wynik sprzedaży w ciągu pierwszego tygodnia jest wyższy, niż w przypadku dotychczasowego lidera, "50 twarzy Greya".

Millennialsi nie spieszą się z seksem

Obecne młode pokolenie później rozpoczyna współżycie seksualne i rzadziej je podejmuje, niż pokolenie ich rodziców. Wpływ na zmieniający się trend ma zarówno późniejsze dojrzewanie młodzieży, jak i więcej czasu spędzanego przed ekranami smartfonów.

Trzy miesiące miodowe w Azji

Martyna i Mateusz Warcholińscy wybrali się w trzymiesięczną podróż poślubną po Azji. Zwiedzili dziewięć krajów, pokonując aż 13 tysięcy km. Plaże w Tajlandii, pola herbaty w Malezji, pola ryżowe w Wietnamie - to tylko niektóre przystanki w długiej podróży, na którą bilety zakupiono dwa dni przed odlotem. Młodzi małżonkowie, przekonywali, że Azja wydaje się być bezpieczniejsza niż Europa i zdecydowanie warto odwiedzić ten kontynent.

Anonymous nie odpuszcza. Odwet za nową ustawę w Czechach

W proteście przeciw ustawie pozwalającej na zamykanie nielegalnych portali hazardowych hakerzy z grupy Anonymous zaatakowali strony internetowe firm należących do czeskiego ministra finansów Andreja Babisza - potwierdziło we wtorek jedno z przedsiębiorstw.

Loteria Paragonowa. Sto milionów zgłoszeń

Loteria Paragonowa cieszy się wielką popularnością wśród Polaków. Do końca lipca zarejestrowano ponad sto milionów paragonów. W zamian za wspieranie uczciwej przedsiębiorczości uczestnicy loterii wygrywają m.in. samochody.

"Było niesamowicie". Ameryka Południowa w osiem miesięcy

Gośćmi cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS byli Joanna Golińska i Michał Krawczyk, którzy spędzili 8 miesięcy w podróży. Zaczęli w listopadzie ubiegłego roku od odwiedzin Brazylii, a skończyli w Panamie. - W zasadzie przejechaliśmy całą Amerykę Południową i było niesamowicie - mówiła w TVN24 BiS Joanna Golińska.

Gigant zmienia system rekrutacji. Dla millenialsów

KPMG, jedna z największych na świecie firm świadczących usługi dla biznesu zmienia system pozyskiwania nowych pracowników. Teraz ma być dostosowany go do potrzeb przedstawicieli pokolenia millenialsów.

Rekordowy rok. Handlujemy z Węgrami na potęgę

Polsko-węgierska wymiana handlowa osiągnęła w ubiegłym roku rekordowy poziom około 8 mld euro, a w pierwszych miesiącach tego roku utrzymała tendencję wzrostową. Polska jest 4. partnerem handlowym Węgier.

"Spotkać tam człowieka nie jest łatwo". Odwiedź ten kraj

Gościem cyklu "Pokaż nam świat" w TVN24 BiS była Jolanta Siedlecka. Podróżniczka odwiedziła Islandię i jak przyznaje,przebywając w tym kraju można mieć poczucie, że jest się na totalnym odludziu. - Spotkać tam człowieka nie jest łatwo - mówi. Na wyspie w Europie Północnej żyje bowiem zaledwie nieco ponad 320 tysięcy mieszkańców.