Ze świata

Ze świata

Przewoźnicy protestują przeciw niemieckim i francuskim przepisom

Transportowcy z kilkunastu krajów europejskich protestowali we wtorek w Brukseli przeciwko niemieckim i francuskim przepisom o płacy minimalnej, które oznaczają dla nich utrudnienia w dostępie do rynków. KE ma w czwartek podjąć kroki, by bronić przewoźników.

Belka o Brexicie: Cameron ma szansę zapisać się w historii jako szkodnik

- Uważam, że złym wyborem premiera Camerona było pójście na referendum - mówił w TVN24 BiS ustępujący prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka. - Negatywny stosunek Brytyjczyków do UE, podlewany od wielu lat przez każdą brytyjską administrację, może spowodować wynik, z punktu widzenia także premiera Camerona niekorzystny. Ma szansę David Cameron zapisać się w historii jako jeden z największych brytyjskich szkodników - dodał gość "Faktów z Zagranicy".

Można pracować w korporacji i podróżować. Jak to zrobić?

- Można pracować w korporacji i można wziąć urlop na trzy miesiące - zapewniała na antenie TVN24BiS podróżniczka Joanna Kocik. Przyznała, że pierwszym krokiem przed odbyciem podróży jest najpierw ustalenie terminu, a następnie celu. Tym sposobem wraz z towarzyszem udało jej się przemierzyć pięć krajów w trzy miesiące: Turcję, Iran, Indie, Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Sri Lankę. Materiał "Pokaż nam Świat".

Brexit a sprawa polska. Jest stanowisko resortu finansów

Zniesiemy każdy wynik referendum w sprawie tzw. Brexitu, nie będzie on długofalowo wpływał na zdolność MF do realizacji budżetu - zapewnił szef MF Paweł Szałamacha. Dla Polski jest niezwykle istotne, by Brytyjczycy zostali w UE - wskazała premier Beata Szydło.

Reuters: jest plan ratunkowy w razie Brexitu

Europejski Bank Centralny wraz z Bankiem Anglii oficjalnie wesprze rynki finansowe, jeśli Brytyjczycy zagłosują za opuszczeniem Unii Europejskiej - donosi Reuters, powołując się na urzędnika, który jest zaangażowany w sprawę

Kibice nie wejdą na Wieżę Eiffla. Zabrakło pracowników

Wieża Eiffla jest we wtorek zamknięta, bowiem z powodu zaplanowanej na godziny popołudniowe manifestacji w Paryżu zabrakło pracowników - wynika z komunikatu dyrekcji zarządzającej tym symbolem stolicy Francji, odwiedzanym rocznie przez blisko 7 mln osób.

Sąd przyznał 50 tys. euro "wiecznej praktykantce"

Niemiecka firma musi wypłacić zaległe pobory w wysokości 50 tys. euro pracownicy, która przez pięć lat zatrudniona była w charakterze praktykantki zarabiając miesięcznie 300 euro, bez wynagrodzenia za nadgodziny. Decyzję podjął we wtorek sąd w Monachium.

Islamskie linie lotnicze kończą działalność. Ze względów bezpieczeństwa

Rayani Air, pierwsze islamskie linie lotnicze działające w Malezji otrzymały zakaz organizowania komercyjnych lotów. Tamtejszy Departament Lotnictwa Cywilnego poinformował, że odebrał spółce licencję, ponieważ firma nie spełniała wymogów administracyjnych oraz dotyczących bezpieczeństwa pasażerów. Prawo do działalności zostało zawieszone już trzy miesiące temu.

Podróże kształcą, czyli wymiana studencka otwiera świat

Wymiana studencka może być świetnym sposobem na zwiedzanie świata. W programie "Pokaż nam świat" Karolina Kania opowiadała o swoich doświadczeniach z Francji i Nowej Kaledonii, zaś Porapat Chiwaprecha z Tajlandii dzielił się spostrzeżeniami na temat Polski.

Pomysł na urlop. Szlakiem kubańskich miast

Najbliższe miesiące mogą być ostatnią okazją, aby poczuć prawdziwy Kubę - już wkrótce zostanie zniesiona blokada ze Stanami Zjednoczonymi. O podróży do kubańskich, ale również etiopskich wiosek opowiadała w programie "Pokaż nam świat" Edyta Czerwińska. - Podróż zaczyna się już w mojej głowie, kiedy zaczynam planować wyprawę - podkreślała.

Chiny nie pragną wojny handlowej? Niemcy oferują wsparcie

Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła w poniedziałek, że potrzeba dalszych rozmów z Pekinem na szczeblu ekspertów ws. przyznania Chinom statusu gospodarki rynkowej. Jednocześnie zapewniła, że chce pośredniczyć w tej sprawie między Pekinem a Brukselą.

Kluczowe spotkanie ws. Nord Streamu. "To trujący projekt polityczny"

Władimir Putin i Jean-Claude Juncker już w tym tygodniu mogą zaprezentować kluczowe rozwiązania dla rozszerzenia gazociągu Nord Stream. Choć Gazprom zapewnia, że wstępny plan nie zagraża bezpieczeństwu energetycznemu Europy, część polityków uważa, że projekt łamie unijne prawo.

Tusk: Brexit potrwałby siedem lat

- Ułożenie na nowo brytyjskich stosunków z Unią Europejską, w razie gdyby Wielka Brytania opuściła ją w rezultacie referendum, potrwałoby siedem lat - ocenił w wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Bild" przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

ME 2016. Islandzcy kibice: mamy najobrzydliwsze koszulki świata

Koszulki, w których Islandia wystąpi na mistrzostwach Europy zostały ostro skrytykowane przez kibiców. Uważają, że są to najobrzydliwsze stroje świata, a w kontekście historycznego wydarzenia dla kraju ich wybór... łamie prawa człowieka. - Dostarczono nam je bezpłatnie i w dodatku zapłacono za ich używanie - odpowiada Geir Thorsteinsson, prezes islandzkiej federacji piłkarskiej.

Brexitu nie będzie? Najnowszy sondaż

Poparcie dla pozostania Wielkiej Brytanii w UE wynosi 44 proc., podczas gdy 42 proc. badanych opowiada się za Brexitem, czyli wyjściem ze wspólnoty - wynika z sondażu ośrodka Opinium dla ukazującego się w niedzielę tygodnika "Observer".

Nobliści ostrzegają przed Brexitem

Trzynastu brytyjskich noblistów ostrzegło w sobotę przed wyjściem Wielkiej Brytanii z UE. "Perspektywa utraty środków z Unii jest głównym zagrożeniem dla brytyjskich badań naukowych" - napisali naukowcy w liście do dziennika "The Daily Telegraph".

Wizja Brexitu osłabia funta. Brytyjska waluta najsłabsza od miesięcy

Funt brytyjski jest najsłabszy od blisko czterech miesięcy. Spadek wartości brytyjskiej waluty to efekt niepokojów inwestorów, którzy obawiają się Brexitu. A wizję wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej przybliżył najnowszy sondaż, w którym zwolennicy opuszczenia unijnych struktur mają aż 10 punktów proc. przewagę nad oponentami.