Z kraju

Z kraju

Centralny Port Lotniczy nie powstanie? Rząd ma inny pomysł

Rząd jest coraz bliższy wycofania się z projektu budowy Centralnego Portu Lotniczego. Zamiast tego rozbudowany miałby zostać port lotniczy w Modlinie - wynika z informacji portalu Fly4free. Całkowite koszty inwestycji oszacowano na 8 mld złotych.

Drożdżówki wracają do szkół. Dietetycy kręcą nosem

Do sklepików szkolnych wracają drożdżówki, kanapki z majonezem i kawa. Do garnków będzie mogło trafić więcej soli, do herbaty cukier. Ministerstwo Zdrowia zatwierdziło nowe menu dla szkół i przedszkoli. Materiał z programu "Polska i Świat".

Niepokojący raport NIK o uboju

Ubój gospodarski odbywa się często bez nadzoru weterynaryjnego - wynika z kontroli przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli. Stwarza to zagrożenia dla zdrowia ludzi - poinformował we wtorek wiceprezes NIK Mieczysław Łuczak.

Senat szykuje zmiany w prawie. Dotyczą też małych firm

Zmianami pozwalającymi zwolnić członków Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych oraz przepisami zakładającymi obniżenie podatku dla małych firm CIT z 19 do 15 proc. - zajmie się Senat na rozpoczynającym się w środę trzydniowym posiedzeniu.

LOT traci monopol. Na trasie do Chin

Linie Air China wprowadzają połączenia z Warszawy do Pekinu. Już od września w ofercie chińskiego przewoźnika znajdą się cztery rejsy tygodniowo z lotniska Chopina.

Wraca mały ruch graniczny z Ukrainą. Rosjanie muszą jeszcze poczekać

Od środy Polska przywraca mały ruch graniczny z Ukrainą - poinformował we wtorek wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. Nie ma takiej decyzji przypadku Rosji, gdyż "nie ustały przyczyny związane z naszym bezpieczeństwem", które były powodem jego zawieszenia w o obwodzie kaliningradzkim - dodał.

Do Krakowa nie dojedziesz A4. Szykują się utrudnienia

Od 4 sierpnia GDDKiA rozpoczyna w Katowicach remont wiaduktów głównej jezdni autostrady A4 w stronę Krakowa – nad ulicami Trzy Stawy i Pułaskiego. Prace powinny potrwać do końca października. Przez większość tego czasu główna jezdnia A4 do Krakowa będzie zamknięta.

Pracownicy PWPW mają szkolić się nad Balatonem. Jest odpowiedź spółki

Degustowanie regionalnych potraw, wizyta w winiarni, zwiedzanie stolicy Węgier oraz wyjazd nad Balaton - to punkty z programu służbowego wyjazdu, połączonego ze szkoleniem, dla pracowników Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych. Głównym tematem wyjazdu ma być eliminacja marnotrawstwa i strat. "Planowane szkolenie jest formą motywacji pracowników" - tłumaczy państwowa spółka w specjalnym oświadczeniu.

Luksusowa marka opuszcza Polskę. Dwa butiki już zamknięto

Burberry, ekskluzywny brytyjski dom mody, opuszcza Polskę. Ze względu na słabszą sprzedaż firma zamknęła już swoje salony w Poznaniu i Katowicach. Najdłużej pozostanie otwarty sklep w Warszawie. Jak dowiedział się portal tvn24bis.pl, salon ma działać do końca sierpnia.

Bezpłatne leki dla seniorów. Sprawdź, co na liście

Na opublikowanym w poniedziałek projekcie wykazu bezpłatnych leków dla osób po 75. roku życia jest 1129 preparatów i 68 substancji czynnych. - Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że następne listy będą dłuższe - zapowiedział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł.

Chcesz wziąć kredyt na mieszkanie? Będzie coraz trudniej

Banki spodziewają się w III kwartale tego roku istotnego spadku popytu na kredyty mieszkaniowe i zapowiadają kontynuację zaostrzania polityki kredytowej w tym obszarze - wynika z opublikowanego w poniedziałek raportu Narodowego Banku Polskiego.

Wakacje za 500 plus. Polacy ruszyli nad Bałtyk

Wakacje w pełni, a turystów nad polskim morzem nie brakuje. W tym roku jest ich jeszcze więcej, bowiem przybyło osób, które korzystają z programu 500 plus. Pieniądze chętnie przeznaczają na rodzinny wypoczynek.

Przegląd prasy. Unia chce podnieść ceny leków w Polsce

Europarlamentarzyści chcą, aby w Polsce leki kosztowały tyle co w Niemczech i Skandynawii. Dostęp do nich powinien być bowiem równy we wszystkich państwach członkowskich. Oznacza to jednak dla nas podwyżki nawet o kilkaset procent - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Nowa wizja rozwoju Polski. Znamy szczegóły Planu Morawieckiego

Wicepremier Mateusz Morawiecki chce uciec z pułapki średniego rozwoju. Przedstawił więc nowy model rozwoju, który ma przestawić polską lokomotywę gospodarczą na nowoczesne tory. Stawia na innowacje, rozwój sektora MSP i zwiększenie zarobków Polaków. Enigmatyczne zapowiedzi zaprezentowane na początku roku, teraz resort rozwoju ubrał w dokument "Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" i zaprasza do jego krytyki.

Szyszko: propozycje KE ws. redukcji CO2 szkodliwe dla Polski

Proponowane przez Komisję Europejską ograniczenie przez Polskę o 7 proc. emisji gazów cieplarnianych w budownictwie, rolnictwie i transporcie jest niesprawiedliwe i szkodliwe dla naszego kraju, leży natomiast w interesie niektórych państw UE – mówi szef MŚ Jan Szyszko.

Wsparcie dla firm. Nowy model i specjalna agencja

MR we wrześniu zaprezentuje nowy model wspierania eksportu, którego kluczowym elementem będzie Agencja Wspierania Eksportu; jeszcze w tym roku nasi przedsiębiorcy odczują realną zmianę w zakresie wsparcia oferowanego przez administrację publiczną - mówi wiceszef MR Radosław Domagalski.

Dobry rok dla rolników i hodowców. Zbiory będą duże

Według wstępnego szacunku, tegoroczne zbiory zbóż podstawowych wyniosą 26,1 mln ton i będą o 5 proc. wyższe od ubiegłorocznych. Zbiory rzepaku i rzepiku wyniosą ok. 2,2 mln ton - o 19 proc. mniej niż w 2015 r. - podał w piątek GUS. Zapowiadają się też dobre zbiory warzyw i owoców.