Z kraju

Z kraju

Korupcja w KGHM. Są zarzuty dla zatrzymanych

Czterej mężczyźni, zatrzymani we wtorek przez Centralne Biuro Antykorupcyjne pod zarzutem korupcji przy dostawach urządzeń do KGHM usłyszeli w prokuraturze w Katowicach zarzuty dotyczące wręczania i przyjmowania łapówek lub ich obietnicy. To dwaj nadsztygarzy z grupy kapitałowej KGHM i właściciele dolnośląskiej firmy.

Dwie twarze zakazu niedzielnego handlu. "Frustracja rośnie" kontra "pozytywny odbiór"

Zdaniem prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji Renaty Juszkiewicz rząd powinien podjąć decyzję o wycofaniu ustawy ograniczającej handel. - Sklepy powinny być otwarte, a ludzie powinni mieć możliwość wyboru - podkreśla w rozmowie z tvn24bis.pl. Z taką oceną sytuacji nie zgadza się przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ Alfred Bujara, który uważa, że "odbiór społeczny jest pozytywny".

Dwa nowe znaki drogowe. Jest propozycja ministerstwa

Będą nowe znaki informujące o odcinkowym pomiarze prędkości - wynika z komunikatu przesłanego przez Ministerstwo Infrastruktury. Jak tłumaczy resort, zmiana przepisów ma na celu odróżnienie oznakowania odcinkowego pomiaru prędkości od pomiaru punktowego.

"Najdłuższa nowa linia kolejowa w Polsce od kilkudziesięciu lat"

Polskie Koleje Państwowe Polskie Linie Kolejowe uzyskały prawomocne decyzje środowiskowe dla budowy nowej linii kolejowej Podłęże – Piekiełko i modernizacji istniejącej linii nr 104 Chabówka – Nowy Sącz. Według planów całe przedsięwzięcie ma być gotowe w 2027 roku. - To będzie najdłuższa nowa linia kolejowa w Polsce od kilkudziesięciu lat - mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Fala z Ukrainy przestaje płynąć

Rok 2018 przyniósł pierwszy od lat spadek w statystykach dotyczących migracji zarobkowej zza wschodniej granicy. Mniejszą liczbę Ukraińców płacących w Polsce składki odnotował także Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

"Wszystko na VAT". Świadek przed komisją o walce z "przekrętami"

Służby skarbowe w ciągu kilku miesięcy od identyfikacji problemu likwidowały nielegalny obrót prętami stalowymi - zeznał przed komisją śledczą ds. VAT b. dyrektor Urzędu Kontroli Skarbowej w Katowicach Jacek Przypaśniak. Jak dodał, było zalecenie z Ministerstwa Finansów, by skupić się na VAT.

Megalotnisko w osiem lat. "To bardzo ambitny harmonogram"

Oddanie do użytku Centralnego Portu Komunikacyjnego do 2027 roku to bardzo ambitny harmonogram. Nie wydarzyło się jednak nic, co kazałoby nam odstąpić od tych założeń - stwierdził w programie "Bilans" w TVN24 BiS wiceminister infrastruktury i pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego Mikołaj Wild.

Zakaz handlu do zmiany? Premier: decyzje w najbliższym czasie

Dokonujemy przeglądu tego, jaki wpływ na mniejsze i większe sklepy, ale przede wszystkim na ludzi, miała ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Zapowiedział, że "w najbliższym czasie zapadną decyzje związane z tym tematem".

Rząd obciął dofinansowanie, pomogli internauci. Wiceminister: należy im się nisko ukłonić

- Nie da się przejąć Europejskiego Centrum Solidarności, umieszczając tam jednego z wicedyrektorów - podkreślił w programie "Tak jest" w TVN24 Marcin Ociepa, podsekretarz stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Jego zdaniem w tej sprawie potrzebny jest dialog. Marcin Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej, określił słowa przedstawiciela rządu mianem "odwracania kota ogonem". - Nagle "pan minister wolności" doszedł do wniosku, jak zrobić tak, żeby mieć wpływ na to, co będzie tam pokazywane - mówił.

"Dziękujemy dziennikarzom, że znaleźli tę ubojnię"

W związku z nielegalnym ubojem krów prowadzony jest audyt w Głównym Inspektoracie Weterynarii - poinformował w poniedziałek Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk. Podczas konferencji prezes zarządu Polskiego Zrzeszenia Producentów Bydła Mięsnego Jerzy Wierzbicki podziękował dziennikarzom za znalezienie ubojni, w której odbywał się nielegalny proceder.

Kolejne oświadczenie Pekao po taśmach Kaczyńskiego

W przypadku transakcji o dużej skali standardem jest, że prezesi banków spotykają się z inwestorami i uczestniczą w omawianiu przedsięwzięć - czytamy w oświadczeniu banku Pekao SA. Dodano w nim też, że "analiza dostępnych w przestrzeni publicznej dokumentów nie daje podstaw do twierdzeń, iż bank udzielił kredytu 300 mln euro (1,3 mld zł) na budowę wieżowców".