Z kraju

Z kraju

Co skarbówka robi w sprawie Banasia? "Monitorujemy wiele spraw"

Wynajem nieruchomości za kwotę poniżej ceny rynkowej - to zastrzeżenia, które pojawiają się w związku ze sprawą prezesa Najwyższej Izby Kontroli Mariana Banasia. O tym, co skarbówka robi w tej sprawie zapytaliśmy w Izbie Administracji Skarbowej w Krakowie oraz w Ministerstwie Finansów.

Co będzie jutro? Wyzwania Europy na EFNI 2019

Dezinformacja i zjawisko "fake news", mobilność i kompetencje przyszłości, odnawialne źródła energii, blockchain, brexit czy kształt Unii Europejskiej po tegorocznych wyborach do europarlamentu - to tylko niektóre z tematów poruszanych podczas trwającego w Sopocie Europejskiego Forum Nowych Idei. - Tych tematów mamy bardzo dużo, ale mam nadzieję, że mieszając świat polityki, świat organizacji pozarządowych i biznesu znajdziemy odpowiedzi na kilka pytań - mówi Maciej Witucki, prezydent Konfederacji Lewiatan, która jest jednym ze współorganizatorem konferencji.

Tylko 2 procent frankowiczów poszło do sądu

Liczba spraw w sądzie, dotyczących kredytów frankowych, stanowi niewiele ponad 2 procent łącznej liczby pożyczek udzielonych przez banki w szwajcarskiej walucie - poinformował Związek Banków Polskich. Dane oparto na ankietach przeprowadzonych w 9 bankach.

Tabletki antykoncepcyjne wycofane z aptek

Główny Inspektor Farmaceutyczny wydał decyzję o wycofaniu ze sprzedaży w aptekach i hurtowniach na terenie całego kraju serii środka antykoncepcyjnego Symbella. Powodem jest stwierdzenie w produkcie wady jakościowej.

Pułapka w uldze na ZUS

Obniżenie składek wpłacanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych może oznaczać, że mali przedsiębiorcy na starość dostaną grosze. Nie wypracują bowiem minimalnej emerytury - zauważa w czwartkowym wydaniu "Dziennik Gazeta Prawna".

Metoda na dyrektywę. Duży bank ostrzega przed oszustami

Uwaga na osoby podszywające się przez telefon pod pracowników banku PKO BP. Oszuści powołują się na dyrektywę PSD2 i proszą o zainstalowanie dodatkowego oprogramowania, które prześlą mailem. To może skończyć się stratą pieniędzy - ostrzega w swoim komunikacie PKO Bank Polski.

#CoBędzieJutro. Najważniejsze tematy Europejskiego Forum Nowych Idei

W Sopocie rusza dziewiąta edycja Europejskiego Forum Nowych Idei pod tytułem #CoBędzieJutro. W ramach trzech bloków tematycznych: "Europa i społeczeństwo", "Rynek i gospodarka" oraz "Technologia i praca" poruszone zostaną między innymi takie kwestie jak: przyszłość Unii Europejskiej czy zmiany na rynku pracy.

Wyzwania współczesnego świata. Rusza Europejskie Forum Nowych Idei

Przedstawiciele biznesu, politycy oraz autorytety ze świata kultury i nauki wezmą udział w rozpoczynającym się w środę w Sopocie Europejskim Forum Nowych Idei. Jest to jedna z największych w naszym regionie konferencji, poświęcona globalnym trendom, nowym ideom oraz przyszłości Europy.

Oświadczenie o niewypłacalności biura Neckermann Polska. "Zawieszamy wszelką działalność"

W najbliższych dniach zarząd Neckermann Polska złoży do Sądu Rejonowego dla miasta stołecznego Warszawy wniosek o ogłoszenie upadłości - poinformował w oświadczeniu prezes firmy Maciej Nykiel. Jak podał urząd marszałkowski województwa mazowieckiego, biuro złożyło w środę rano w urzędzie oświadczenie o niewypłacalności. Z informacji przekazanych przez firmę, poza granicami kraju przebywa obecnie około 3,6 tysiąca turystów.

Hygge – szczęście tkwi w prostocie

ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Hygge po duńsku oznacza wygodę, przytulność. Z czasem słowo nabrało głębszego znaczenia i stało się swoistą kulturą, higieną życia dla Skandynawów. Współcześnie mianem Hygge określa się szczęśliwy stan bazujący na osiągnięciu wewnętrznej równowagi i poczucia bezpieczeństwa.

"Zatrzymanie zegara" wielkiej fuzji w Polsce

PKN Orlen i Komisja Europejska zdecydowały się na zastosowanie procedury "zatrzymania zegara" w negocjacjach dotyczących zgody na przejęcie przez płocki koncern Grupy Lotos - poinformował we wtorek Orlen.

mBank może zmienić właściciela. Komentarz premiera Morawieckiego

Jestem zwolennikiem tego, by jak najwięcej własności było w polskich rękach - mówił we wtorek premier Mateusz Morawiecki, pytany o dalszą repolonizację sektora bankowego w kontekście sprzedaży mBanku. Dodał, że ostateczna decyzja będzie zależeć od władz poszczególnych instytucji finansowych.