Z kraju

Z kraju

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym mogą się zmienić godziny otwarcia placówek - informuje Poczta Polska. Na pocztach powstaną też tak zwane strefy bezpieczeństwa, które wydzielają półtorametrowy odstęp od okienka pocztowego - w tej odległości będą oczekiwali klienci.

Prezes Grupy PZU Paweł Surówka zrezygnował ze stanowiska, bez podania przyczyn - poinformowała w komunikacie spółka. Rezygnację złożył również Roman Pałac z zarządu PZU Życie.

Apeluję o roztropność konsumencką - mówiła podczas konferencji z przedstawicielami branży handlowej i logistycznej minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jak podkreślała nie ma żadnego zagrożenia dla produkcji i dostaw na polski rynek żywności, środków czystości czy artykułów higienicznych.

Specjalny zasiłek dla osób, które w związku z zamknięciem placówek oświatowych muszą opiekować się dziećmi, pozostanie w niezmienionej formie. Przysługiwać będzie tylko rodzicom dzieci do ósmego roku życia. Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz, jak sama podała - po konsultacjach - dokonała "korekty" swojej wcześniejszej wypowiedzi, w której mówiła o podniesieniu tej granicy do lat 12.

Zachowaj bezpieczną odległość od rozmówcy, zapewnij czyste i higieniczne pomieszczenia oraz utrzymuj kontakt z klientami za pomocą urządzeń teleinformatycznych - oto zalecenia, które w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa wydały Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektor Sanitarny.

Istnieje spore ryzyko kryzysu w gospodarce światowej, więc trzeba podjąć działania stymulujące wzrost - uważa prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys. Jak dodaje, nowelizacja tegorocznego budżetu Polski może być uzasadniona.

Ministerstwo Rozwoju dementuje pojawiające się informacje, jakoby sklepy i placówki handlowe miały zostać zamknięte z obawy o rozprzestrzenianie się wirusa SARS-Cov-2. "Nie ma mowy o zamykaniu żadnych placówek handlowych!" napisała w środę na Twitterze minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Decyzja o zamknięciu szkół oznacza, że niektórzy przedsiębiorcy będą mieli mniejszą płynność finansową i poważną sytuację ekonomiczno-finansową - ostrzega Business Centre Club. Pracodawcy muszą się liczyć z nieobecnością swoich pracowników - dodają Pracodawcy RP.