Najnowsze

Najnowsze

Minister finansów: ja ten projekt podpisałem i zdania nie zmieniam

Nie pojawiła się propozycja, która zrekompensowałaby w budżecie utrzymanie limitu 30-krotności składek na ZUS - stwierdził minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński. Dodał, że w sytuacji pozostawienia limitu trzeba będzie znaleźć dodatkowe dochody albo zmniejszyć wydatki.

Strajk w Lufthansie. Około 1300 lotów odwołanych, także z Polski

Nawet 180 tysięcy pasażerów mają dotknąć utrudnienia w związku z 48-godzinnym strajkiem personelu pokładowego w Lufthansie, który rozpoczął się o północy ze środy na czwartek. Niemieckie linie lotnicze odwołały 1300 lotów, na liście znajdują się także połączenia z i do polskich portów.

Miliardy euro do unijnej kasy. Ile ma wpłacać Polska?

Niemcy mają wpłacać do unijnej kasy aż sześciokrotnie więcej niż Polska. To właśnie nasi zachodni sąsiedzi najwięcej zyskują też na funkcjonowaniu jednolitego rynku - wynika z danych opublikowanych we wtorek przez Komisję Europejską.

Poczta Polska ostrzega przed SMS-ami od oszustów

Cyberprzestępcy wysyłają na losowe numery wiadomości SMS, w których podszywają się pod Pocztę Polską - poinformowała firma w komunikacie. Jak podkreślono, Poczta Polska nie wysyła SMS-ów w sprawie dodatkowej płatności w celu otrzymania przesyłki.

Niemcy zwiększają dopłaty do "elektryków"

Kwoty dopłat do kupna samochodów elektrycznych w Niemczech zostaną zwiększone - donosi we wtorek Bloomberg. Za ich sprawą gabinet Angeli Merkel chce przyspieszyć proces zastępowania pojazdów spalinowych i redukcji emisji.

Facebook zmienia logo

Nowy wzór ma pojawić się we wszystkich aplikacjach firmy Marka Zuckerberga. Technologiczny gigant chce w ten sposób podkreślić, że są one jego własnością.

Macron o "ważnym kroku" w relacjach Unii Europejskiej i Chin

Francuski prezydent Emmanuel Macron rozpoczął pobyt w Chinach od wizyty na targach w Szanghaju. Poinformował, że Paryż i Pekin podpiszą w środę w chińskiej stolicy umowę o ochronie marek i produktów rolnych przed podróbkami, a także wiele innych kontraktów.

"Nie czekaj na pierwszy śnieg!". Apel do kierowców

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon - radzi Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego. Czekanie na pierwszy śnieg jest nie tylko niebezpieczne, ale także niedobre dla zawartości naszych portfeli.

Ile można uzbierać, jaką kwotę otrzymamy co miesiąc? Co warto wiedzieć o PPK

Pracownicze Plany Kapitałowe to nowy system długoterminowego oszczędzania. Wiele osób zastanawia się, jaką sumę można zgromadzić w ramach rządowego programu. Przedstawiamy szacunki dotyczące tego, ile pieniędzy można otrzymać zarówno po przejściu na emeryturę, jak i w sytuacji wcześniejszej wypłaty zgromadzonych środków.

Warszawiak wydaje niemal tyle, ile przeciętny Europejczyk

7589 euro, czyli niemal 32,3 tysiące złotych - tyle średnio w 2019 roku Polacy przeznaczą na zakup towarów i usług oraz na oszczędności. To nieco ponad połowę średniej siły nabywczej w Europie (14 739 euro). Najwyższą średnią kwotą dysponują mieszkańcy Liechtensteinu, Szwajcarii i Luksemburga, a najniższą - Ukrainy, Kosowa i Mołdawii. To główne wyniki najnowszej edycji badania instytutu GfK Siła nabywcza w Europie.

Problem "szklanego sufitu". Kobiety właśnie przestały zarabiać

W poniedziałek, 4 listopada, przypada Europejski Dzień Równej Płacy. To dzień, w którym kobiety symbolicznie przestają otrzymywać wynagrodzenie za tę samą pracę co ich koledzy. Polska znajduje się w czołówce Unii Europejskiej pod względem równości płac kobiet i mężczyzn.

Najgorzej od dekady. Polski przemysł wysyła sygnał "pogłębienia kryzysu"

Najniższą wartość od połowy 2009 roku osiągnął w październiku wskaźnik PMI mierzący kondycję polskiego sektora przemysłowego. W ubiegłym miesiącu wskaźnik wyniósł 45,6 punktu - podała w poniedziałek firma IHS Markit. Zdaniem autorów badania wyniki sygnalizują "pogłębienie kryzysu w polskim sektorze przemysłowym".

Jest zgoda na budowę pierwszej od 30 lat kopalni węgla

Pierwsza od ponad 30 lat głębinowa kopalnia węgla powstanie w Wielkiej Brytanii. Rząd zdecydował, że nie będzie wnosił sprzeciwu wobec wyrażonej wcześniej zgody radnych z hrabstwa Cumbria w północno-zachodniej Anglii. Kopalnia umożliwi stworzenie 500 nowych miejsc pracy.