Najnowsze

Najnowsze

Najgorsze wyniki w historii. GUS pokazuje najnowsze dane

Kwietniowe badania koniunktury były najgorsze w historii ich opracowywania - podał w środę Główny Urząd Statystyczny. Najbardziej pesymistyczne oceny formułowane są przez prowadzących działalność w zakresie zakwaterowania i gastronomii.

Odpis aktu stanu cywilnego bez wychodzenia z domu. Jest kilka warunków

Osoby, które potrzebują odpisu aktu urodzenia lub małżeństwa nie muszą już iść do urzędu, aby taki dokument zdobyć. Teraz można go otrzymać w wersji elektronicznej, bez wychodzenia z domu - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji, które uruchomiło nową usługę. Na razie dotyczy ona aktów zarejestrowanych od 2015 roku.

Polskie firmy oceniają swoją kondycję w skali od 0 do 10

Ponad 55 procent firm negatywnie ocenia swoją kondycję - wynika z badania zrealizowanego przez Centrum Monitoringu Sytuacji Gospodarczej w pierwszej połowie kwietnia tego roku. Małe, usługowe firmy mają bardzo duże problemy z płynnością finansową, a kwestia terminu "otwarcia" gospodarki budzi ogromną niepewność polskiego biznesu.

Obsługa przesyłek dla osób na kwarantannie. Poczta wyjaśnia

Przesyłki dla osób objętych zakazem wychodzenia z domu są przechowywane w placówkach pocztowych do czasu zakończenia przymusowej izolacji ich adresatów - poinformowała we wtorkowym komunikacie Poczta Polska. Wyjątkiem są przekazy pieniężne, które pocztowcy doręczają nawet pod adresy objęte kwarantanną.

Koszulka Michaela Jordana sprzedana za krocie

216 tysięcy dolarów, czyli około 900 tysięcy złotych - za taką kwotę wylicytowano koszulkę Michaela Jordana z jego autografem. Legendarny koszykarz występował w niej podczas igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku.

LOT chce obcinać pensje. "Priorytetem jest zachowanie miejsc pracy"

Pracownicy Polskich Linii Lotniczych LOT, którzy nie wykonują obowiązków służbowych, otrzymali ofertę utrzymania swoich wynagrodzeń na niższym niż do tej pory poziomie. "Takie rozwiązanie pozwala na podtrzymanie wszystkich miejsc pracy" - podkreśliło biuro prasowe LOT-u w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl.

Przenieś firmę do internetu. Rządowy projekt dla przedsiębiorców

"Przenieś swoją firmę do internetu. Zarabiaj na e-handlu" to rządowy projekt biznesowy skierowany do mikro, małych i średnich przedsiębiorców posiadających sklepy stacjonarne. Ministerstwo Rozwoju wskazało, że inicjatywa ma zachęcić firmy, które do tej pory nie prowadziły sprzedaży e-commerce, do współpracy z platformami sprzedaży internetowej.

Historyczna sytuacja na rynku ropy. "Ruchy są po prostu niewiarygodne"

Spektakularne załamanie cen ropy naftowej na amerykańskiej giełdzie paliw. W poniedziałek cena wygasających w maju kontraktów na ropę typu WTI spadła poniżej zera i sięgnęła w pewnym momencie -37 dolarów za baryłkę. Ujemna cena to pierwszy taki przypadek w historii kontraktów na West Texas Intermediate. Wszystko przez koronawirusa i spadające zapotrzebowanie na ropę oraz fakt, że na świecie coraz szybciej maleje liczba miejsc, gdzie surowiec może być składowany.

Ekonomista o luzowaniu ograniczeń: tak naprawdę nie mamy wielkiego wyboru

Im więcej firm będzie w stanie rozpocząć pracę następnego dnia, kiedy restrykcje zostaną zniesione, tym szybsze będzie odbicie - powiedział we "Wstajesz i weekend" w TVN24 profesor Wojciech Kopczuk, ekonomista z Columbia University w Nowym Jorku. Jego zdaniem "istotne są przede mniejsze firmy". Kopczuk podkreślił jednocześnie, że to nie jest czas na całkowite otwieranie gospodarki.

Zasiłek dla bezrobotnych do korekty? Minister odpowiada

To nie jest jeszcze ten etap - powiedziała w poniedziałek szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg, pytana o ewentualną podwyżkę kwoty zasiłku dla bezrobotnych. Dodała, że na razie priorytetem jest ochrona miejsc pracy.

"Jesteśmy targani sprzecznościami". Premier o "odmrażaniu" gospodarki

Nie chcemy, by z powrotem nastąpił szybki przyrost zachorowań na koronawirusa, dlatego rząd polski realizuje strategię bardzo ostrożnego, powolnego i wyważonego sposobu odmrażania gospodarki - powiedział w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Jak wskazał, "dzisiaj jesteśmy targani sprzecznościami".

Jak poczta szykuje się na wybory? "Oficjalnie przygotowań nie ma żadnych"

Poczta Polska ma odegrać kluczową rolę w przeprowadzeniu wyborów prezydenckich, które mają odbyć się w formie korespondencyjnej. - Oficjalnie przygotowań nie ma żadnych. Nieoficjalnie docierają do nas informacje, że jakieś tam przygotowania na szczeblu kierownictwa spółki trwają - powiedział w poniedziałek na antenie TVN24 Piotr Moniuszko, przewodniczący Wolnego Związku Zawodowego Pracowników Poczty.