Produkcja i płace szybko rosną. Za nimi mogą pójść ceny. A w tej sytuacji bardzo prawdopodobna jest podwyżka stóp procentowych jeszcze w sierpniu - pisze "Rzeczpospolita".
Za leczenie zębów będziemy mniej płacić. Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Andrzej Sośnierz deklaruje w "Gazecie Prawnej", że połowę ceny wizyty będzie refundował Fundusz.
Przeciwko łamaniu praw pracowniczych i związkowych w firmie protestują pracownicy Aluminium Konin–Impexmetal SA. Dziś po południu 24-godzinny strajk przerodził się w bezterminowy.
Do Brukseli zostały dziś przesłane dokumenty w sprawie modernizacji infrastruktury w Stoczni Gdańskiej. Zapewne dotrą tam przed polskimi stoczniowcami, którzy na 31 sierpnia zapowiedzieli w stolicy Belgii demonstrację.
W obronie strajkującego od tygodnia kieleckiego MPK świętokrzyska "Solidarność" powołała regionalny komitet protestacyjny. Związkowcy przekonują, że robią to także w interesie mieszkańców Kielc.
Choć raport opublikowany po skontrolowaniu przez PIP sieci sklepów Biedronka jest szokujący, w ocenie Głównego Inspektora Pracy właściciele placówek handlowych ogólnie w coraz większym stopniu przestrzegają prawa pracy i bezpieczeństwa.
"Budowa elektrowni atomowej w Ignalinie odwleka się" - pisze litewski dziennik gospodarczy "Verslo Żinios" i donosi, że Litwa może oprócz Polski zaprosić do projektu innych partnerw. -Litwa po prostu dyktuje warunki - cytuje polskiego ministra gospodarki Piotra Woźniaka "Verslo Żinios".
Polskie sklepy są jednymi z najgorszych w Europie Środkowej i Wschodniej. W specjalnym badaniu przeprowadzonym przez podających się za klientów ankieterów otrzymały notę niższą od średniej.
Już niedługo polscy internauci będą mogli kupować w sieci niezabezpieczone utwory Rolling Stones, Stinga czy Franka Sinatry. Oznacza to, że będą mogli kopiować je bez żadnych ograniczeń - informuje Rzeczpospolita.
Po pierwszym półroczu 2007 r. banki znów zanotowały najlepszy półroczny wynik. Pewne jest też, że zakończą rok zawrotnie wysokim zyskiem - przewiduje Rzeczpospolita.
Niemal połowa dorosłych Polaków nie pracuje i sytuacja stale się pogarsza. Pomimo, że bezrobocie systematycznie spada, to wciąż wzrasta liczba tych, którym do pracy "nie pod drodze" - ostrzega "Rzeczpospolita".
Nowojorska giełda zakończyła piątkową sesję wzrostami głównych indeksów w reakcji na obniżenie przez Rezerwę Federalną (Fed) dyskontowej stopy procentowej o 50 punktów bazowych. Indeks Nasdaq Composite odnotował najwyższy dzienny wzrost od roku.
PKP Intercity rozważa wydłużenie od grudnia trasy pociągu Tanich Linii Kolejowych, łączącego Warszawę z Częstochową, zatrzymującego się we Włoszczowie.
Ustawa dotycząca budownictwa społecznego oraz zwrot części akcyzy od importowanych pojazdów - to najpilniejsze sprawy resortu finansów, którymi Sejm powinien zająć się jeszcze przed ewentualnymi wcześniejszymi wyborami.
Po kilku dniach dramatycznych spadków, giełdy na całym świecie poszły w górę. Na odwrócenie spadkowego trendu wpłynęła decyzja amerykańskiego banku centralnego o obniżeniu stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.
- Sytuacja na giełdzie nie powinna wpłynąć niekorzystnie na polską gospodarkę, bo ma ona bardzo silne fundamenty - uważa wicepremier i minister finansów Zyta Gilowska.
Ponad milion samochodów wyłączono w piątek z ruchu ulicznego w Pekinie. To eksperyment komunikacyjno-ekologiczny, który w razie konieczności może być wznowiony w czasie przyszłorocznych igrzysk olimpijskich.
Próba nerwów na światowych giełdach trwa. Dotyczy ona także inwestorów nad Wisłą. Po wzrostach z początku dnia nie ma już śladu. Wracają spadki i to niemałe.
Komisja Europejska ma zamiar wziąć pod lupę firmy ratingowe oceniające zdolność papierów dłużnych firm pod względem wiarygodności kredytowej. Bruksela obawia się, ze po załamaniu się rynku kredytów hipotecznych w USA, system oceny może być nie do końca wiarygodny.
Dynamika PKB w II kw. 2007 roku wyniosła ok. 6 proc, ale później będzie lepiej - powiedziała w piątek wiceminister finansów, Katarzyna Zajdel-Kurowska. Nie wykluczyła też korekty resortowych prognoz inflacji oraz założenia wpływów i wydatków w budżecie na 2008 rok.
15 proc. chińskich produktów żywnościowych nie przeszło testu jakości. Mimo takich wyników władze uspokajają konsumentów coraz bardziej zaniepokojonych kolejnymi doniesieniami o zepsutej żywności czy toksycznych zabawkach produkowanych w za Wielkim Murem.