Najnowsze

Najnowsze

Zakazać deficytu budżetowego, znieść większość podatków

- Polski budżet powinien być stale zrównoważony, a zakaz deficytu wpisany do Konstytucji - uważają przedstawiciele Komitetu Wyborczego LPR. Politycy opowiadają się też za lokalnymi podatkami, likwidacją KRUS oraz częściowym urynkowieniem służby zdrowia.

Chińskie tekstylia bez ograniczeń

Od początku przyszłego roku znikną kwoty w imporcie chińskich tekstyliów do Unii Europejskiej. Zostały one wprowadzone trzy lata temu, w celu ochrony unijnego rynku przed zalewem tanich ubrań i tkanin.

Pieniądze nie dzisiaj, ale w czwartek

Pracownicy Stoczni Gdynia mają dostać część wypłat do czwartku - poinformował rzecznik prasowy stoczni Janusz Wikowski. Robotnicy nadal protestują przed siedzibą zarządu zakładu. Sprawą zakładu zajęło się też Ministerstwo Skarbu Państwa.

Borowski, Kołodko i Balcerowicz na cenzurowanym

Komisja śledcza ds. banków zarzuca m.in. Markowi Borowskiemu i Grzegorzowi Kołodce nieprawidłowości przy prywatyzacji Banku Śląskiego. Chce też, by prokuratura sprawdziła, czy były prezes NBP Leszek Balcerowicz nie popadł w konflikt interesów jako jednoczesny szef nadzoru bankowego i fundator CASE, instytucji otrzymującej dotacje od banków.

Kowalski stołuje się na mieście

Już jedna trzecia Polaków przynajmniej raz na dwa miesiące odwiedza restauracje, bary lub puby. Z badań "Rzeczpospolitej" wynika, że jedna piąta Polaków na jedzenie poza domem przeznacza 100 zł, a co dziesiąty 200 zł miesięcznie.

Politycy szkodzą TVP

Kierowana przez Andrzeja Urbańskiego TVP obniża prognozy wpływów z reklamy. Słabe wyniki to pokłosie roszad kadrowych i echo politycznych przetasowań - pisze "Puls Biznesu". "Politycy koalicji rządzącej za szczyt marzeń uznali podporządkowanie sobie Telewizji Polskiej. Udało się" - twierdzą dziennikarze.

Hazard bez (po)lotu

Właściciele pakietu większościowego w Casinos Poland, pioniera i głównego gracza na polskim rynku hazardu, szukają na niego nabywcy. Przedsiębiorstwo Porty Lotnicze i PLL LOT twierdzą, że "nie czują tego biznesu".

Banki: Największe przejęcie świata

Międzynarodowe konsorcjum, na czele którego stoi Royal Bank of Scotland, a w skład którego wchodzą hiszpański bank Santander i belgijska grupa finansowa Fortis, przejmie 86 proc. akcji ABN Amro za 72 mld euro (101 mld dol.). Jest to najwyższa w historii światowych finansów cena zapłacona za przejęcie banku.

Wspomaganie hamulców będzie obowiązkowe

Samochody produkowane od 2009 roku powinny posiadać układ wspomagania hamowania awaryjnego. Propozycja KE ma pomóc ograniczyć ilość śmiertelnych wypadków z udziałem pieszych.

Przedsiębiorczy Polak mały

Choć młodzi Amerykanie biją pod względem przedsiębiorczości młodych Europejczyków na głowę, honor tych ostatnich ratują Polacy i Bałtowie. O założeniu własnej firmy myśli prawie połowa z nich.

Miliony złotych w pasieki

Ponad 17 mln złotych Agencję Rynku Rolnego będą w tym sezonie kosztować pszczelarze. Agencja udzieli im wsparcia z unijnych pieniędzy już po raz czwarty.

Pomysły PiS-u na gospodarkę

- Większość planów gospodarczych rządu Prawa i Sprawiedliwości nie doszło do skutku ze względu na skróconą kadencję - twierdzili zgodnie goście TVN CNBC Biznes. Marek Kuchciński i Aleksandra Natalii - Świat dodawali, że reformy są widoczne, a ewentualna wygrana ich partii w wyborach zaowocuje kolejnymi.

Prezydent podpisał ustawy

Prezydent Lech Kaczyński podpisał w piątek nowelizację ustawy o podatku VAT (dotyczącej m.in. zwrotu osobom fizycznym wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym), ustawę o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego w latach 2008-2015 oraz ustawę przywracającą Fundusz Alimentacyjny.

Rośnie produkcja aut w Polsce

Od początku tego roku do końca września wyprodukowano w Polsce 559 607 samochodów osobowych i dostawczych, o 5,8 proc. (30 798 sztuk) więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego, informuje instytut Samar.

"Polska" rusza 15 października

15 października zadebiutuje nowy ogólnopolski dziennik "Polska" - poinformował w poniedziałek wydawca tytułu, Grupa Wydawnicza Polskapresse.

Litewski minister o polskich żądaniach

Minister gospodarki Litwy Vytas Navickas uważa, że uzależnianie przez Polskę rozpoczęcia budowy mostu energetycznego od ilości energii elektrycznej z elektrowni w Ignalinie jest taktyką negocjacyjną. W ubiegłym tygodniu polski minister gospodarki powiedział, że nasz kraj oczekuje około 1000 - 1200 megawatów mocy.

Nie smakuje - to oddawaj

Coop - druga co do wielkości norweska sieć handlowa wprowadziła niecodzienną zasadę. Klient, któremu nie przypadł do gustu kupiony w niej produkt spożywczy, może liczyć na zwrot pieniędzy bez żadnego tłumaczenia.

Kolejny strajk Królewskiej Poczty

Pracownicy poczty w Wielkiej Brytanii po fiasku weekendowych rozmów z kierownictwem kontynuują rozpoczęty w czwartek strajk. Protest potrwa do wtorku włącznie, ale jeśli spór o płace i reformę poczty nie zostanie rozwiązany, związkowcy zapowiedzieli kolejne strajki po 15 października.

Partyjne pieniądze odpychają

Czas kampanii wyborczej to żniwa dla branży reklamowej. Agencje wymyślają spoty i hasła, domy mediowe rezerwują nośniki reklamowe, których właściciele mają problem z upchnięciem materiałów, a to wszystko w strumieniu pieniędzy. Po prostu sielanka. Niestety nie w Polsce.

BBC szturmuje polskie telewizory

BBC Global Channels przygotowuje się do wielkiej ofensywy poza rodzimą Wyspą. Cel nr 1 - Polska. Już od grudnia pojawią się cztery nowe programy BBC.

Pomoc nadciągnie zza Wielkiego Muru

Ministerstwo Pracy idzie coraz dalej w otwieraniu rynku pracy. Jak dowiedział się "Dziennik", w resorcie dobiegają końca prace nad przepisem znacznie ułatwiającymi zatrudnienie cudzoziemców. Azjatyccy budowlańcy już są w drodze do Polski.

Młode szwaczki bronią na Chińczyków

Konfekcjonerki odzieży zamiast szwaczek - taka zmiana nazwy ma wg producentów odzieży unowocześnić branżę, aby przyciągnąć do niej młodych ludzi. Brak pracowników jest bowiem głównym problemem firm, które mogą przebierać wśród klientów.

Karkosik musi wykręcić numer

Przed Centernetem, spółką która wygrała przetarg na budowę nowej sieci telefonii komórkowej, stoi spore wyzwanie. Firma giełdowego potentata Romana Karkosika musi się bowiem przebić z produktem, który teoretycznie każdy już ma.

Czesi biją się o polskich pracowników

Największe czeskie fabryki takie jak: Skoda, Lego i Nestle biorą polskich pracowników w ciemno. Zasypują Śląsk ofertami pracy, a Polacy chętnie je przyjmują. Codziennie do pracy do Czech wyjeżdża kilkanaście zorganizowanych grup - pisze "Dziennik Zachodni".

Drewno drożeje, producenci mebli uciekają na wschód

Nawet o 20-25 proc. więcej zapłacą w przyszłym roku tartaki i firmy meblarskie za drewno. Niektóre koncerny już teraz przenoszą się za granicę, a małym firmom zajrzało w oczy widmo bankructwa - pisze "Rzeczpospolita".

Polskie targi pracy w Belgii

Na zagranicznym rynku pracy Polacy nadal w cenie. W Brukseli zorganizowano specjalne targi pracy, przeznaczone tylko dla naszych rodaków. Miały one im pomóc znaleźć legalne zatrudnienie.