Najnowsze

Najnowsze

Komisarz prostuje: Nabucco w 2014

Gaz popłynie gazociągiem Nabucco zgodnie z planem, czyli już pod koniec 2014 roku - zapewnia komisarz UE ds. energii Guenther Oettinger. Czwartkowa "Sueddeutsche Zeitung" wydrukowała wywiad z nim, w którym była mowa o opóźnieniu do roku 2018.

Goldman Sachs wchodzi do Polski

Goldman Sachs - jeden z najpotężniejszych banków inwestycyjnych na świecie - planuje otworzyć swój oddział w Warszawie. Bank przyciąga ogromny potencjał warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych - ocenia agencja Bloomberg.

Tusk: Jesteśmy gotowi pomóc Grecji

- Polska byłaby gotowa do uczestnictwa w ewentualnym ogólnoeuropejskim projekcie pomocy dla Grecji, jeśli nie będzie on dotyczył tylko strefy euro - powiedział przed szczytem UE w Brukseli premier Donald Tusk. Unijny komisarz Olli Rehn stwierdził zaś, że szczyt powinien przynieść "ostateczne rozwiązanie" problemu pomocy dla Grecji.

Rodzina na droższym swoim

Nieruchomościowy cud nad Wisłą: w mieszkaniówce kryzys, ceny materiałów najniższe od dwóch lat - a limity cen metra kwadratowego w rządowym programie "Rodzina na swoim" od 1 kwietnia w większości miast urosną.

Polak na czele ACER

Jaka polityka energetyczna pod nowym kierownictwem w ACER, jakie wyzwania stoją przed agencją, co z bezpieczeństwem energetycznym? - z nowym przewodniczącym rady administracyjnej agencji do spraw współpracy organów regulacji energetyki Unii Europejskiej - Piotrem Woźniakiem, w "Pieniądzach od Rana" rozmawia Robert Stankiewicz.

Przed szczytem UE - czy Unia pomoże Grecji?

Przed rozpoczynającym się właśnie szczytem UE, na temat pomocy dla Grecji, o tym kto następny w kolejce po pomoc i kto jest za, a kto przeciw pomocy dla krajów w kłopotach gospodarczych - mówi Cezary Wójcik, SGH, Instytut Nauk Ekonomicznych PAN.

"Polska" w Warszawie tylko 5 razy

Dziennik "Polska - The Times" w stolicy będzie ukazywał się tylko pięć razy w tygodniu. Wydawca rezygnuje z wydania sobotniego, zamyka też dodatek "Tygodnik Warszawa". Ze stołecznej redakcji musi odejść sześciu dziennikarzy.

Jak rozliczyć zyski z inwestycji zagranicznych

Twój Brat PIT, czyli jak poradzić sobie z corocznym rozliczeniem. Przemysław Powierza, partner RSM International, odpowiada na pytania internautów o to, jak rozliczyć zyski z inwestycji zagranicznych.

Wojna o miliardy z NBP

Ministerstwo Finansów ma chrapkę na miliardy złotych wypracowane przez NBP. Ale zarząd banku szuka sposobności, by wpłata była możliwie mała - pisze "Gazeta Wyborcza".

Wraca tanie latanie

Koniec kryzysu na niebie. Zagraniczne linie lotnicze wracają do Polski z promocjami biletów za parę złotych - pisze "Rzeczpospolita".

Rząd kręci bicz na szkoły jazdy

Rząd zabiera się za ośrodki szkolenia kierowców. Chce stworzenia specjalnego rankingu szkół jazdy, który uwzględniałby informacje o zdawalności na prawo jazdy, kolizjach czy wykroczeniach byłych kursantów - pisze "Rzeczpospolita".

Jak uniknąć cudofixingu?

Krótka sprzedaż pomoże czy zaszkodzi warszawskiemu parkietowi ? Kto mógłby na niej skorzystać ? Jak uniknąć cudofixingu? Gościem programu "90 Minut" był Grzegorz Zalewski, futures.pl, DM BOŚ.

Chcesz ulgę? Udowodnij, że masz dziecko

Sezon rozliczeń dopiero się rozpoczął, a już podatnicy są wzywani do przedstawienia dowodów, że są uprawnieni do korzystania z ulgi na dzieci - pisze "Rzeczpospolita".

Zadyszka czy nawrót kryzysu?

GUS podał słabe dane z polskiej gospodarki. Polacy boją się konsumować więcej - sprzedaż stanęła w miejscu. W lutym sprzedaż wzrosła symbolicznie - zaledwie o 0,1 procent w porównaniu z lutym poprzedniego roku. Dodatkowym problemem jest coraz bardziej skomplikowana sytuacja gospodarcza w Europie. W magazynie "90 minut" Marek Tejchman poprosił o ocenę tych danych głównego ekonomistę BRE Banku, Ryszarda Petru.

Korupcja w Daimlerze?

Korupcyjny skandal w Daimlerze. Amerykański Departament Sprawiedliwości i tamtejsza Komisja Papierów Wartościowych i Giełd oskarżyły niemiecką firmę o płacenie urzędnikom łapówek na całym świecie. Daimler odmawia komentarza przed pierwszą rozprawą zaplanowaną na 1 kwietnia.

Perspektywy dla polskiej gospodarki

Wiemy od dziś trochę więcej o polskiej gospodarce i wiemy, że stopa bezrobocia w lutym wzrosło do 13,0 procent z 12,7 procent. Lutowa sprzedaż detaliczna wzrosła symbolicznie zaledwie 0,1 procent w porównaniu z lutym poprzedniego roku, podczas gdy ekonomiści spodziewali się wzrostu o prawie 4 procent. O perspektywach dla polskiej gospodarki w programie "Bilans" Robert Stanilewicz rozmawiał z prof. Marianem Nogą, byłym członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

GPW na minusie, RDO na plusie

WIG20 stracił na dzisiejszej sesji 0,44%, podczas gdy portfel Rynków dla Opornych zyskał 0,40%. Trwająca tym samym od kilku dni dobra passa RDO sprawiła, że zainteresowaliśmy się zakupem spółki Interferie.

Euro traci na wartości

Złoty jest silny wobec euro, ale nie wobec dolara, czy franka - podkreśla w TVN CNBC Biznes główny ekonomista X-Trade Brokers, Przemysław Kwiecień. Na to umocnienie polskiej waluty i osłabienie europejskiej wpływają nie tylko greckie kłopoty. O sytuacji na rynku walutowym z Przemysławem Kwietniem, analitykiem X-Trade Brokers w programie "Bilans" rozmawiał Robert Stanilewicz.

Kiedy ożywienie w reklamie?

Mamy kilka pomysłów na nowe produkty w branży reklamowej w ramach rozwoju planujemy akwizycje, możliwe są też kolejne emisje akcji - mówi w TVN CNBC Biznes Maciej Błasiak, prezes spółki ERG. Z Maciejem Błasiakiem, prezesem spółki ERG w programie "Rynki Dnia" rozmawiał Rafał Hirsch.

Nowy potentat na bulwarowym rynku

Szwajcarskie wydawnictwo Ringier AG i niemiecki Axel Springer AG połączą swoje przedsięwzięcia w Europie Wschodniej. Pierwsza z firm wniesie swoje spółki w Serbii, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Druga - swoje wydawnictwo Axel Springer Polska. Nowym przedsięwzięciem pokieruje Polak, Florian Fels.

Kolejni dziennikarze tracą pracę

- Dziennik Gazeta Prawna wręczył pierwsze wypowiedzenia w ramach drugiego etapu restrukturyzacji gazety - potwierdziła w rozmowie z tvn24.pl rzeczniczka wydawcy, Agata Broda. Do końca marca z "DGP" ma się pożegnać w sumie 16 pracowników etatowych i 16 współpracowników.

Handel w święta

Kto kogo zleje w lany poniedziałek - i czy handlowcom ujdzie na sucho omijanie zakazu handlu w dni świąteczne. Nie jest tajemnicą, że są sposoby na omijnie ustawowego zakazu. Inspekcja pracy nie ukrywa, że zaczęła karać i nadal będzie karać tych, którzy nakaz omijają. Bez tajemnic o handlu w święta ... 10 dni przed świętami - Łukasz Kijek

CR Media z układem

Po ogłoszeniu upadłości z możliwością zawarcia układu spółka CR Media jest bezpiecznym partnerem w biznesie, ponieważ nie może sobie pozwolić na żadne niewłaściwe posunięcia - mówił w TVN CNBC Biznes prezes CR Media. Paweł Stachnik dodał przy tym, że na rynku mediów i reklamy widoczne jest już ożywienie. W pierwszym kwartale rynek reklamy telewizyjnej wzrósł nawet o jedną czwartą.

Biznesowa szansa

Jesteśmy w okresie wychodzenia z kryzysu przy dużej niepewności i końca spowolnienia jeszcze ogłaszać nie można - tak wynika z dzisiejszych danych z polskiej gospodarki o sprzedaży detalicznej i bezrobociu. Ale tę niepewność można też zamienić w biznesową szansę - podkreślają eksperci Boston Consulting Group i funduszu Advent. Zadanie może stać się jednak nieco łatwiejsze, w sytuacji, gdy banki deklarują większą chęć finansowania biznesu. Cezary Królak.

"Gość Niedzielny" rządzi opinią w tygodniu

Zmiana warty w rankingu sprzedaży tygodników opiniotwórczych - wynika ze styczniowych danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy. Na pierwsze miejsce - spychając "Politykę" - wskoczył "Gość Niedzielny", którego rozpowszechnianie płatne razem wzrosło aż o 8,3 proc.

Nie daj się naciągnąć

Jak można być aż tak naiwnym - łatwo tak powiedzieć patrząc na sprawę z boku. Z trudem ale jednak muszą to tez powiedzieć Ci, którzy zamiast stać z boku dali się nabrać. Pieniądze z obiecanego kredytu okazały się iluzją, a te prawdziwe pieniądze, które trzeba było włożyć na początek zniknęły tak jak jedyny i dość tajemniczy przedstawiciel złodziei. O tajemnicy ludzkiej naiwności i finansowych pułapkach zastawianych przez przestępców w Internecie a także o tej najnowszej pułapce w którą dało się złapać kilkudziesięciu amatorów szybkiego i taniego kredytu ... Patrycjusz Wyżga.

Kanadyjczycy też chcą reformować emerytury

Kanadyjski rząd rozpoczyna konsultacje w sprawie reformy systemu emerytalnego. Eksperci ostrzegają, że obecny system nie jest dostosowany do starzejącego się społeczeństwa, a Kanadyjczycy za mało oszczędzają. Ostatnio kanadyjski system jako wzór do naśladowania dla Polski wskazywało Centrum im. Adama Smitha.

Wojna domowa na torach

Wojna domowa na polskich torach czy tylko przeciąganie szyny. Zamiast prawdziwej konkurencji w przewozach kolejowych mamy starcie dwóch firm - prawdopodobnie firm trudnych do rozróżnienia dla niejednego pasażera, za to głęboko poróżnionych w kwestiach finansowych rozliczeń. Koleje państwowe i koleje samorządowe na wojennej ścieżce - a klient? Czy będzie musiał szukać sobie nowych ścieżek gdy dla jego pociągu zabraknie miejsca na torach. Marek Klapa

Szkot rozbija się "na bogato"

Takich samochodów w ciągu roku z taśmy produkcyjnej zjeżdża tylko 10 sztuk. Pagani Zonda S to bardzo luksusowy pojazd, jedno z najbardziej egzotycznych aut na świecie. Wypadki takich samochodów są jeszcze rzadsze - ale jednak się zdarzają. W Wielkiej Brytanii padł właśnie rekord wysokości wypłaconego odszkodowania.

Bono "cienko śpiewa" w biznesie

Bono - według niektórych jeden z najlepszych muzyków świata - jest jednocześnie jednym z najgorszych inwestorów w Stanach Zjednoczonych. Tak przynajmniej twierdzi portal "Wall Street 24/7", który przyjrzał się biznesom lidera zespołu U2.