Najnowsze

Najnowsze

Wiele osób decyduje się wziąć udział w różnego rodzaju konkursach i zakładach z nadzieją, że uda im się wygrać sporo pieniędzy. Nie wszyscy są jednak świadomi tego, że od takiej wygranej konieczne jest odprowadzenie podatku dochodowego. Ile wynosi podatek od wygranej? W jakich sytuacjach trzeba go zapłacić i do kiedy należy to zrobić?

Podatek od zysków kapitałowych, znany szerzej jako tzw. podatek Belki, obowiązuje osoby fizyczne, które osiągają dochód poprzez inwestowanie swojego kapitału w różne instrumenty finansowe. Co to jest podatek Belki i kto musi go zapłacić? Ile wynosi podatek od zysków kapitałowych i czy zdarzają się sytuacje, w których zapłacenie tego podatku nie jest wymagane? 

Giełda długów czy też giełda wierzytelności to stosunkowo nowy rejestr informacji gospodarczych, który staje się coraz bardziej popularny. Krajowa giełda długów stanowi doskonały sposób na odzyskanie wierzytelności, a co najważniejsze działa całkowicie zgodnie z prawem. Czym dokładnie jest internetowa giełda długów i w jaki sposób pomaga wierzycielom odzyskać należności?

Licytacje komornicze to forma publicznej sprzedaży ruchomości lub nieruchomości dłużnika w celu ich spieniężenia i zaspokojenia roszczeń wierzyciela. Nowelizacja Kodeksu postępowania cywilnego wprowadziła możliwość przeprowadzania licytacji online, uruchomiona została bowiem elektroniczna platforma licytacji komorniczych.