Najnowsze

Najnowsze

Setki milionów dolarów na propagandę. Kontrowersyjne wydatki Pentagonu

Ponad pół miliarda dolarów na produkcję PR-owskich materiałów telewizyjnych wydał Pentagon. Część z nich udawała propagandowe produkcje Al-Kaidy. Kontrowersyjne działania ujawniło niezależne Biuro Dziennikarstwa Śledczego. Okazuje się, że część tych materiałów miała pomagać w namierzeniu terrorystów. Jednak piszący o sprawie dziennikarze wskazują na możliwość naruszenia prawa. Tę kwestię w programie "24 Godziny" omawiał Michał Sznajder.

Relaks w godzinach pracy. Skandal w urzędzie

Jedna trzecia pracowników urzędu miasta Milazzo na Sycylii została objęta postępowaniem w sprawie masowego uchylania się od pracy. Włoskie media podkreślają, że to kolejny taki skandal, który obrazuje skalę lenistwa i lekceważenia pracy w administracji.

Zmiany w dużych spółkach Skarbu Państwa. Karuzela stanowisk

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE) dokonało zmian w Radzie Nadzorczej i zarządzie spółki. Z zarządu został odwołany Cezary Szwed. Z kolei Rada Dyrektorów KGHM International Ltd. powołała w poniedziałek Roberta J. MacDonalda na pełniącego obowiązki prezesa spółki.

"Biznes dla Ludzi", 3.10

Rodzinne obligacje skarbowe, podatki Donalda Trumpa i spór taksówkarzy z kierowcami Ubera to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zapraszają Paweł Blajer i Robert Stanilewicz.

"Bilans", 3.10

Co dalej z jednolitym podatkiem? Kiedy dojdzie do Brexitu i jakie skutki przyniesie? Na te pytania próbowali odpowiedź w programie "Bilans" Paweł Blajer i Robert Stanilewicz.

Kiedy szybciej na wschodnią granicę? Firmy powalczą o ważny odcinek A2

GDDKiA wysłała zaproszenia do składania ofert w przetargach na budowę autostrady A2 od węzła Lubelska do obwodnicy Mińska Mazowieckiego. W ramach inwestycji zaplanowano budowę 14,6 km autostrady z dwoma pasami ruchu z rezerwą pod trzeci pas. Umożliwi to szybszą podróż do Lublina, Terespola i Białegostoku.

Umowa handlowa z Kanadą budzi obawy. Pięć rzeczy, które zmieni CETA

Rząd zajmie się na najbliższym posiedzeniu stanowiskiem w sprawie umowy o wolnym handlu między UE a Kanadą (CETA) oraz skutkami politycznymi jej ewentualnego niepodpisania. Przeciwnicy CETA obawiają się utraty praw pracowników czy wejścia na rynek żywności GMO. Zapowiedzieli na jutro protesty. Przedstawiamy pięć faktów o CETA, które mogą wpłynąć na codzienne życie Polaków.

Zakaz dla większości placówek handlowych. Wolne niedziele w rękach posłów

Podczas rozpoczynającego się we wtorek trzydniowego posiedzenia Sejm rozpocznie prace m.in. nad obywatelskim projektem ustawy zakazującej handlu w niedziele. Posłowie wysłuchają także sprawozdania komisji ds. Unii Europejskiej w sprawie poselskich projektów uchwał dotyczących międzynarodowych umów handlowych TTIP i CETA.

Kwaśniewscy sprzedali majonez Japończykom

Japoński producent majonezu Kewpie Corp. poinformował, że pod koniec tego roku przejmie polską firmę Mosso Kwaśniewscy. Kwoty transakcji nie ujawniono - podaje japońska agencja informacyjna.

Echa Czarnego Protestu na całym świecie. Zobacz, co piszą w USA, Rosji, Australii

Odbywający się w poniedziałek Czarny Protest nie umknął uwadze zagranicznych mediów. Piszą o nim nawet portale w Australii. Autorki artykułu, który ukazał się na "Bisbane Times", zwracają uwagę, że prawo aborcyjne w Polsce należy do najostrzejszych w Europie. O proteście wspomina też amerykański portal "Politico". W artykule możemy przeczytać, że proponowane zmiany w prawie faktycznie doprowadziłyby do całkowitego zakazu aborcji. Relacjonujący wydarzenia w Polsce korespondent "Politico" zauważa ideologiczną więź łączącą rządzącym Prawem i Sprawiedliwością z organizacją Ordo Iuris, która przygotowała kontrowersyjny projekt ustawy zaostrzający prawo aborcyjne. O skali protestu pisze "Russia Today". Przy okazji przypomina historię drona, wysłanego do Polski przez holenderską organizację Kobiety na Falach (Women on Waves), którego zadaniem było zrzucanie środków wczesnoporonnych.

Kierowcy płacą za straty ubezpieczalni. OC już średnio ponad 600 zł, a to nie koniec

Najbardziej podrożały ubezpieczenia starych samochodów i popularnych marek aut. Ale to nie koniec podwyżek, stawki OC mogą jeszcze pójść w górę w tym roku o 10-15 proc. - ocenia Marcin Broda, specjalista ds. ubezpieczeń, który był gościem programu Otwarcie Dnia w TVN24 BiS. Przypomina, że w ostatnim roku ubezpieczyciele stracili na OC komunikacyjnym miliard złotych, a w pierwszym półroczu 2016 r. - już 600 mln zł.

"Twardy Brexit" bez swobody przepływu osób

Zapowiedziane przez premier Theresę May rozpoczęcie procedury wychodzenia Wielkiej Brytanii z UE przed końcem marca 2017 roku wskazuje na "twardy Brexit", bez zachowania swobody przepływu osób - oceniają brytyjskie gazety.

Środa o zakazie aborcji: to rozwiązanie o charakterze totalitarnym

Obecna ustawa aborcyjna, która jest jedną z najbardziej restrykcyjnych na świecie, traktuje kobiety jak narzędzia. A jeszcze chcemy to prawo uczynić kompletnie barbarzyńskim. Będziemy na poziomie Salwadoru czy państw islamskich. Tam kobieta nic nie może i służy do rodzenia dzieci. Takie ma powołanie. Przypomnijmy też, że całkowity zakaz aborcji obowiązywał w faszystowskich Niemczech, stalinowskiej Rosji czy w Rumunii za rządów Nicolae Ceaușescu. Więc to są rozwiązania o charakterze totalitarnym - mówiła w TVN24 BiS prof. Magdalena Środa. Z kolei publicystka Janina Jankowska uważa, że państwo musi wziąć na siebie odpowiedzialność i stworzyć warunki ku temu, aby matki mogły rodzić niechciane dzieci.

Tesla bryluje w Paryżu. Choć wcześniej została zhakowana

Amerykański producent samochodów elektrycznych zanotował ostry wzrost dostaw w ciągu ostatniego kwartału - donosi BBC. Sukces nadszedł po fali krytyki wywołanej serią wypadków z autopilotem i sukcesem chińskich hakerów, którzy złamali system operacyjny Tesli. Marka stworzona przez Elona Muska bryluje na motoryzacyjnych targach w Paryżu. Przyjęła już zamówienia na blisko 373 tys. pojazdów w przedsprzedaży.

"Smartfonizacja" samochodów martwi miłośników jazdy

Na rynku motoryzacyjnym mamy do czynienia z nowym zjawiskiem - "smartfonizacją samochodu". Nowe pojazdy wyposażane są w funkcje podobne do tych, które ma nasz smartfon. Podczas Paris Motor Show 'Mondial de l'Automobile" zaprezentowano kolejne egzemplarze tzw. "smart carów". Czy to pożądane zmiany? - Nasze społeczeństwo idzie teraz w kierunku tego, żeby sobie ułatwić pewne zadania - żeby było szybciej, sprawniej - mówiła Klaudia Podkalicka, kierowca rajdowy. - Natomiast, jeśli chodzi o mnie, to wszystko nie do końca jest mi na razie potrzebne - dodała. Kuba Klawiter, dziennikarz TVN Turbo podkreślał z kolei, jak dużą przyjemność czerpie z prowadzenia samochodu i nie chciałby z niej rezygnować. Zwrócił także uwagę na kwestie etyczne i pozostawienie w sytuacji kryzysowej ostatecznej decyzji algorytmowi - Co wybrać: czy zabić pasażera, uderzając w drzewo, czy dwójkę ludzi przechodzących na pasach? Pytanie, kto będzie decydował o życiu ludzi uczestniczących w ruchu? - zastanawiał się gość "Otwarcia Dnia".

Prawo aborcyjne na świecie. Polska będzie jak Salwador?

Polska posiada trzecie po Irlandii i Malcie najbardziej restrykcyjne prawo aborcyjne w Europie. Obecnie w naszym kraju aborcja dozwolona jest tylko w trzech przypadkach: gdy ciąża zagraża życiu kobiety, jest wynikiem czynu zabronionego, istnieje duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu czy nieuleczalnej choroby. We wrześniu projekt liberalizacji tego prawa został odrzucony, natomiast projekt wprowadzający całkowity zakaz aborcji został skierowany do dalszych prac w Sejmie. Jeżeli zaostrzająca przepisy ustawa przejdzie wszystkie procesy legislacyjne i wejdzie w życie, to Polska będzie mogła się porównywać tylko do krajów Ameryki Środkowej i Południowej, takich jak: Salwador, Nikaragua, Gwatemala, Chile.

Niemcy pomagają polskiej gospodarce. Ale budownictwo ciągnie ją w dół

Mimo wyższego od oczekiwań odczytu wskaźnika koniunktury w przemyśle w trzecim kwartale wzrost PKB będzie raczej poniżej wyniku, który polska gospodarka osiągnęła w drugim kwartale - oceniają ekonomiści. Najbardziej cieszą ich zamówienia eksportowe i konsumpcja wewnętrzna, ale inwestycje nie zachwycają.

Uwaga na nowego wirusa na Facebooku! Wykorzystuje twoje zdjęcie

Użytkownicy Facebooka powinni uważać na nowy wirus, który grasuje w tym serwisie. Oprogramowanie kradnie nasze zdjęcie i wykorzystuje je do spreparowania przypominającego wideo linku, który wyświetlany jest na naszej tablicy. Kliknięcie w niego przekierowuje na stronę, gdzie zachęcani jesteśmy do instalacji dodatkowego rozszerzenia. W rzeczywistości jest to złośliwe oprogramowanie.

"Brytyjską gospodarkę czekają turbulencje"

Brytyjską gospodarkę czekają "turbulencje", kiedy rząd będzie negocjował Brexit - przyznał w poniedziałek minister finansów W. Brytanii Philip Hammond. Do kwestii Brexitu nawiązał w wypowiedziach dla mediów.

Afganistan oczami Europejczyka

- Afganistan jest dużym krajem podzielonym na drobne regiony. W niektórych miejscach turyści nie powinni się pojawiać - mówi Łukasz Kocewiak. Gość cyklu "Pokaż nam świat" wskazuje, że miejscem wartym odwiedzenia jest Korytarz Wachański. Jego zdaniem warto również wybrać się na szczyt Noszak.

Przegląd prasy: Do rad nadzorczych bez wykształcenia. 22 spółki zbrojeniowe zmieniły statuty

Ze statutów 22 z 25 spółek zbrojeniowych, które należą do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, zniknęło w maju i czerwcu ustawowe wymaganie, aby członkowie rad nadzorczych mieli wyższe wykształcenie - pisze serwis OKO.press. Portal opisuje też przykłady ponad stu osób, które pojawiły się w zarządach oraz radach nadzorczych firm zbrojeniowych od momentu objęcia szefostwa w MON przez Antoniego Macierewicza.