Najnowsze

Najnowsze

Szykują się zmiany dla podróżujących samolotami. Dostaniesz zwrot opłat?

Szykują się duże zmiany dla podróżujących samolotami. W Stanach Zjednoczonych zaproponowano bowiem nowe przepisy dotyczące odszkodowań za zgubiony bagaż. Po wejściu zmian przewoźnik mógłby pójść wręcz z torbami przez obowiązek zwrotu opłat bagażowych, gdy walizki nie docierają na czas. Regulacja, nad którą pracuje administracja Baracka Obamy, ma chronić pasażerów linii lotniczych, bo - jak się okazuje - opóźnienia w przewozie bagażu to nagminny problem. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Papieska rezydencja otwarta. Franciszek rezygnuje z Castel Gandolfo

Papież Franciszek bez swojej letniej rezydencji. W Castel Gandolfo nigdy nie przebywał na wypoczynku, a koszt jej utrzymania był bardzo duży. Biskup Rzymu podjął zatem decyzję i ze swojej rezydencji uczynił muzeum. Castel Gandolfo było letnią rezydencją papieży ponad 400 lat. A w czasie II wojny światowej schronieniem dla uciekinierów przez nazizmem. Materiał z programu "24 Godziny" w TVN24 BiS.

Naukowcy ostrzegają: nie sadzajcie najmłodszych dzieci przed telewizorami

Amerykańscy lekarze podali swoje najnowsze rekomendacje. Zalecają, żeby najmłodsze dzieci w ogóle nie były sadzane przed ekranami. Dla tych starszych, w wieku 2-5 lat, polecają zaś nie więcej niż godzinę dziennie. Czy w obecnych czasach jest to jednak wykonalne? - o tym w programie "24 Godziny" Kamila Kalińczak rozmawiała z psychologiem dziecięcym, Moniką Chrapińską-Krupą.

Co dalej z CETA? "Nikt nie wierzy, że nie zostanie podpisana"

Unia nie może sobie pozwolić na wycofanie z unijno-kanadyjskiej umowy handlowej CETA, bo to oznaczałoby koniec polityki handlowej UE. Będzie próbowała wywrzeć presję na Belgów albo poczeka na lepszą sytuację polityczną - oceniają eksperci po szczycie UE.

Potężny cyberatak. Popularne serwisy sparaliżowane

Hakerzy zaatakowali amerykańską firmę Dyn, która zarządza serwerami wykorzystywanymi przez wiele popularnych serwisów społecznościowych. Problemy zgłaszali m.in. użytkownicy Twittera, Spotify czy Reddit.

"Bilans", 21.10

W programie "Bilans" Robert Stanilewicz mówił o sejmowej debacie ws. propozycji dla frankowiczów oraz negocjacjach dotyczących umowy CETA.

"Biznes dla Ludzi", 21.10

Jednolity podatek, wymiana danych między ZUS-em i urzędem skarbowym oraz Krajowa Administracja Skarbowa - to główne tematy, które w programie "Biznes dla Ludzi" poruszyli Robert Stanilewicz i Paweł Blajer.

Czerwone światło dla CETA. Kanadyjska minister wyszła ze spotkania ze łzami w oczach

Kanadyjska minister handlu międzynarodowego Chrystia Freeland poinformowała, że Unia Europejska nie jest w stanie podpisać umowy o wolnym handlu UE-Kanada (CETA) - informuje w piątek Reuters. Powodem jest fiasko rozmów z Walonią (region Belgii), która nie wyraziła zgody na podpisanie porozumienia. Natomiast agencja dpa twierdzi, że "Komisja Europejska nie zakłada, że negocjacje ws. umowy o wolnym handlu UE-Kanada ostatecznie zakończyły się fiaskiem".

Jak przygotować auto na zimę? Hołowczyc radzi

Kierowcy jeżdżący zimą na letnich oponach nas nie szanują - mówi kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc. Jak zauważa ich samochody mają obniżoną sprawność ruchu, muszą także jechać trzykrotnie wolniej. - Świadomość, że mam oponę, która reaguje w danych warunkach jest bardzo ważna - podkreśla gość TVN24 BiS.

Wiadomo, skąd pochodzą jaja zakażone salmonellą

Producentem jaj zakażonych salmonellą jest ferma drobiu z Wielkopolski - poinformował resort rolnictwa. O wykryciu śladów salmonelli w pochodzących z Polski jajach i produktach je zawierających poinformowała holenderska agencja ds. kontroli, jakości żywności.

Gorąca dyskusja o aborcji w TVN24 BiS

- Polska jest w tej chwili antyaborcyjną wyspą na tle Europy - mówiła w "Debacie kobiet" w TVN24 BiS Julia Szyndzielorz, korespondentka niemieckich mediów w Polsce. Zdaniem Barbary Labudy, ministra w gabinecie cieni Kongresu Kobiet, "najlepszym instrumentem do powstrzymania aborcji jest edukacja seksualna". Tymczasem Tatiana Mindewicz-Puacz, ekspert ds. kampanii społecznych, podkreśla, że "państwo nie jest od tego żeby decydować o systemie wartości".

Pomoc frankowiczom. Sejm pracuje już nad trzema projektami ustaw

Sejm zagłosował w piątek przeciw odrzuceniu w pierwszym czytaniu dwóch poselskich projektów ustaw dotyczących rozwiązania problemu kredytów frankowych. Jeden z projektów przygotował klub Kukiz'15, a drugi - klub PO. Teraz propozycjami zajmie się sejmowa komisja finansów.

Senat bez poprawek do nowelizacji budżetu

Senat zaakceptował w piątek bez poprawek nowelizację budżetu na 2016 r., która zakłada przesunięcie na ten rok ok. 9 mld zł. Umożliwi to wypłatę rolnikom zaliczek na unijne dopłaty.

MON wybrało nowy samolot dla VIP-ów. "Troszeczkę lepsza oferta"

Ministerstwo Obrony Narodowej wybrało mały samolot dla VIP-ów. - Niezbędne wymogi postępowania spełnia maszyna Gulfstream G-550 amerykańskiego koncernu General Dynamics - poinformował w piątek wiceszef MON Bartosz Kownacki. Samolot wart ok. 450 mln zł prawdopodobnie będzie w Polsce do końca lata 2017 r.

Wolontariat w niezwykłej Indonezji, czyli studencka przygoda życia

Adrianna Byszewska jest wolontariuszką, która wyjechała do Indonezji. Uczyła tam dzieci języka angielskiego. Zajęcia prowadziła codziennie przez 5 godzin, a pozostały czas spędzała na podróżach i zwiedzaniu. W programie opowiadała o pięknej plaży na Bali, wycieczce na szczyt wulkanu o wschodzie słońca, a także o wspólnych kąpielach z rekinami i dzikimi żółwiami. - Przełamałam całkiem sporo własnych barier, spotkałam wspaniałych ludzi - mówiła wolontariuszka.

Drenaż mózgów. Utalentowani Polacy mile widziani

Wielka Brytania nie będzie ograniczać napływu utalentowanych ludzi do kraju - taką zapowiedź złożył brytyjski minister ds. Brexitu David Davies. To znacząca zmiana, bowiem po referendum ws. członkostwa Wielkiej Brytanii w UE rząd Theresy May uznał odzyskanie kontroli nad imigracją za jeden z głównych celów negocjacji z Brukselą.