Najnowsze

Najnowsze

Polskie nadzieje odpływają na wschód. Co dalej z grafenem?

Elastyczne telefony, superszybkie procesory, samochody przyszłości – to krótka lista technologii, gdzie zastosować będzie można grafen. Choć pomysłów jest o wiele więcej. Polacy mieli być liderami tej innowacyjnej technologii. Problem w tym, że nasza innowacyjność często kończy się w laboratorium. – To przykre, ale naszą technologią interesują się głównie firmy z Chin – tłumaczy w rozmowie z tvn24bis.pl dr inż. Włodzimierz Strupiński, twórca jednej z metod osadzania materiału.

Wall Street pnie się w górę po decyzjach Fed

Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się wzrostami głównych indeksów. Na rekordowo wysokim poziomie znalazł się ponownie Nasdaq Composite. W centrum uwagi inwestorów była środowa decyzja Fed o pozostawieniu bez zmian stóp procentowych.

Polacy i Niemcy łączą siły. Apel o płacę minimalną

Przedstawiciele obradujących w Gdańsku największych polskich i niemieckich central związkowych wystosowali do europejskiej komisarz ds. transportu wspólny list, w którym apelują o stosowanie wobec polskich transportowców w pełnym wymiarze płacy minimalnej.

"Biznes dla Ludzi", 23.09

Rozwój innowacyjnych firm, wsparcie dla start-up'ów oraz obligacje dla beneficjentów programu 500 plus - to tematy, które pojawiły się dziś w "Biznesie dla Ludzi".

"Bilans", 23.09

Wątpliwe premie dla władz EuRoPol Gazu, malejące bezrobocie i prognozy gospodarcze to tematy poruszane w dzisiejszym "Bilansie".

PiS długo nie obniży VAT-u. Oto, ile na tym zyska

Choć podatek od towarów i usług VAT miał zmaleć w przyszłym roku, to teraz PiS wycofało się z obietnic. Jasno wynika to z opublikowanego w piątek projektu zmiany ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw. Obecne, podwyższone stawki 8 i 23 proc. mają obowiązywać aż do końca 2018 r.

Twitter szuka inwestora. Trafi do Google?

Twitter rozpoczął rozmowy z potencjalnymi inwestorami z branży technologicznej - wynika z nieoficjalnych informacji Spółka ma najgorszy pod względem przyrostu dochodów rok, od czasu giełdowego debiutu w 2013 r. Jak podało CNBC, potencjalnym kupującym może być Google.

Intratny zawód: prezes. Rekordzista zarobił ponad 15 mln zł

O jedną dziesiątą wzrosły w ubiegłym roku pensje członków zarządów największych spółek giełdowych w porównaniu do roku 2014. Największą pensję zgarnął prezes informatycznej spółki Comarch. Zobacz, jak płacą największe giełdowe spółki w Polsce.

Górnicy nie oddadzą kopalni. Ostry spór z Solidarnością

Należąca do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalnia Krupiński ma trafić do Spółki Restrukturyzacji Kopalń. Związkowcy nie chcą się jednak zgodzić na taki ruch i zagrozili, że w razie odrzucenia ich postulatów wypowiedzą porozumienie ws. oszczędności, co pogrążyłoby spółkę. Suma strat zakładu w ostatnich 10 latach sięga ok. 900 mln zł.

"Oszust stulecia" ma zapłacić. Ale bank też ponosi winę

Sąd apelacyjny w Wersalu orzekł, że były makler banku Societe Generale Jerome Kerviel, skazany na narażenie pracodawcy na rekordową stratę 4,9 mld euro, ponosi za to częściową odpowiedzialność. Nakazał mu zapłatę 1 mln euro odszkodowania. Kerviel zapowiedział wniosek o rewizję.

Z wizytą u Maorysów. Niezwykłe oblicze Nowej Zelandii

Karolina Grubich i Robert Gwizdała to świeżo upieczeni małżonkowie, których łączy wspólna pasja podróżowania. W programie opowiadali o wyprawie do Nowej Zelandii, gdzie nauczyli się, jak zaufać lokalnym mieszkańcom. Zdradzali, jakie zwyczaje mają Maorysi - grupa etniczna wśród Nowozelandczyków. Przekonywali, że gościnność i piękno krajobrazów to ważne atuty kraju, który warto poznać.

Jak kupić lokal od państwa? Rząd ma już szczegóły Mieszkania Plus

We wtorek rząd zajmie się projektem uchwały ws. przyjęcia "Narodowego Programu Mieszkaniowego", czyli programu Mieszkanie plus. Z założeń programu wynika, że mieszkania będą dostępne w dwóch opcjach: na wynajem oraz na wynajem z dojściem do własności. Ta druga opcja będzie dla najemcy droższa o 20 proc.

W Gdańsku powstała Rada Imigrantów. "Chcemy partycypować w życiu miasta"

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz powołał pierwszą w Polsce Radę Imigrantów, składającą się z 12 osób. - Chcemy współpracować z miastem, partycypować w jego życiu, budować rzeczywistość i wnosić własne pomysły - tłumaczy członek rady Karol Liliana Lopez, Polka pochodząca z Kolumbii. Jak dodaje, w Gdańsku mieszka ok. 5 tys. imigrantów, ale ich nie widać. - Chcemy im pomagać, zachęcać do współpracy w sprawach, które dotyczą imigrantów - zaznacza.

Afrykański pomór świń. Prokuratura poszerza śledztwo

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku rozszerzyła śledztwo ws. afrykańskiego pomoru świń (ASF) o wątek dotyczący ewentualności przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez urzędników państwowych, w tym b. ministra rolnictwa.

Play na sprzedaż. Chętni mają jeszcze 10 dni

W procesie sprzedaży operatora sieci Play - spółki P4 termin składania ofert wstępnych został ustalony na 3 października - poinformował TMT Finance, powołując się na nieoficjalne źródła.

Dostali nagrody, choć nie pracowali. "Na zamieszaniu korzystają Rosjanie"

Na obecnym zamieszaniu wokół nagród w EuRoPol Gazie korzysta wyłącznie Gazprom - ocenił szef polskiego udziałowca tej spółki (PGNiG) Piotr Woźniak. Wskazał, że w ostatnim czasie Polacy zyskali kilka przewag w tej polsko-rosyjskiej spółce, a nagrody jej polskich przedstawicieli zostały przeznaczone na cele charytatywne.

Pobierasz 500 zł na dziecko? Resort ma dla ciebie specjalną ofertę

Rodziny dostające pieniądze z programu 500 plus będą mogły zainwestować je w nowy typ obligacji skarbowych - poinformowało w piątek Ministerstwo Finansów. - To doskonały produkt, kierowany do tych, którzy chcą oszczędzać na przyszłe potrzeby swoich dzieci - mówił na konferencji prasowej szef resortu Paweł Szałamacha.

Bezrobocie znów w dół

Stopa bezrobocia rejestrowanego w sierpniu wyniosła 8,5 proc. - podał w piątek Główny Urząd Statystyczny.

Obama nagrodził artystów. Jeden z nich chciał mu ściągnąć spodnie

Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama wręczył medale 24 artystom za zasługi dla kultury. Wśród uhonorowanych znalazł się m.in. Mel Brooks, twórca wielu znakomitych komedii takich jak "Płonące siodła", "Kosmiczne jaja" i "Robin Hood: faceci w rajtuzach". 90-latek pokazał, że poczucie humoru nigdy go nie opuszcza. Po odebraniu medalu próbował przyklęknąć, tak jakby właśnie otrzymał tytuł szlachecki. W rzeczywistości Brooks udawał, że ściąga spodnie amerykańskiemu przywódcy. Nie wszyscy wyróżnieni mogli pojawić się na uroczystości, zabrakło m.in. aktora Morgana Freemana. Prezydent USA nie pozostawił tego bez komentarza. - On niewątpliwie w tej chwili kolejny raz wciela się w rolę czarnoskórego prezydenta - powiedział Obama. - Nigdy nie pozwala mi zabłysnąć - dodał. Materiał programu "24 Godziny".

Kolumbijski złoty interes. Na nielegalnym biznesie cierpi środowisko

Policja kolumbijska pokazała zdjęcia z miejsca, gdzie nielegalnie wydobywane jest złoto. Tym razem sprawcy zdołali umknąć, ale w całej historii chodzi nie tylko o odcięcie źródła zysków przestępców. Metoda pozyskiwania złota spowodowała bowiem skażenie środowiska. Problem jest spory, szacuje się, że nawet 90 proc. tamtejszego złota powstaje nielegalnie. Materiał programu "24 Godziny".