TVN24 | Białystok

"To największy w historii przemyt papierosów". Wjechały do Polski w trzech kontenerach z Białorusi

TVN24 | Białystok

Autor:
tm/gp
Źródło:
tvn24.pl
W kontenerach było blisko 2,5 miliona paczek papierosów
W kontenerach było blisko 2,5 miliona paczek papierosówPodlaski Oddział Straży Granicznej, Krajowa Administracja Skarbowa
wideo 2/8
rekordowy transport papierosów

Funkcjonariusze Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej ujawnili gigantyczną kontrabandę. W kontenerach były papierosy o wartości prawie 37 milionów złotych. 

Zaczęło się od tego, że funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, Placówki SG w Terespolu (Nadbużański OSG) oraz Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku ustalili, że na terenie terminala przeładunkowego w gminie Terespol (woj. lubelskie) mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów.

- Udali się w wyznaczone miejsce. Podczas sprawdzania trzech wytypowanych kontenerów, które przyjechały do Polski pociągiem z Białorusi, okazało się, że zamiast deklarowanego towaru - wermikulitu i elementów grzewczych - znajduje się w nich gigantyczna papierosowa kontrabanda – mówi major Katarzyna Zdanowicz, rzecznik Podlaskiego Oddziału SG.

Skarb Państwa straciłby ponad 60 milionów

Kontenery przyjechały pociągiem z BiałorusiPodlaski Oddział Straży Granicznej, Krajowa Administracja Skarbowa

W sumie zabezpieczono blisko 2,5 mln paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy wartych około 37 mln zł. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 60 mln zł.

To największy w historii przemyt papierosów przechwycony przez Straż Graniczną i Krajową Administrację Skarbową – poinformowały w piątek obie służby we wspólnym komunikacie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

- Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej prowadzone są w tej sprawie czynności procesowe, mające na celu ustalenie osób odpowiedzialnych za przemyt tak dużej ilości papierosów do Polski – podkreśla mjr Zdanowicz.

To niejedyny w ostatnim czasie rekordowy przemyt

Trwa ustalanie, kto jest odpowiedzialny za przemytPodlaski Oddział Straży Granicznej, Krajowa Administracja Skarbowa

Dodaje, że to niejedyny w ostatnim czasie rekordowy przemyt ujawniony przez podlaskie służby.

- W lutym tego roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału SG oraz podlaskiej KAS udaremnili na drogowym przejściu granicznym w Kuźnicy przemyt blisko 1,8 miliona paczek nielegalnych papierosów wartych ponad 27,6 miliona złotych – zaznacza.

Kontenery stały na terenie terminala przeładunkowego w gminie Terespol

Autor:tm/gp

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Podlaski Oddział Straży Granicznej, Krajowa Administracja Skarbowa

Pozostałe wiadomości