Zielone światło do przechodzenia na czerwonym? Walczą o zmianę przepisów

Inicjatorzy akcji chcą, by można było przechodzić na czerwonym świetle, jeśli nie stwarza to zagrożenia na drodze

"Czekanie na czerwonym świetle, gdy ulica jest pusta i przejście nie stanowiłoby żadnego zagrożenia jest marnotrawstwem czasu" - pisze Stefano Tompson, autor petycji "Żądamy depenalizacji przechodzenia przez ulicę na czerwonym świetle", którą podpisało już ponad 8 tys. internautów. Policjanci są sceptyczni. - Przy naszej niskiej kulturze jazdy liberalizacja tego prawa nie byłaby niczym dobrym. Zbyt dużo pieszych ginie na drogach - mówią.

- Pomysł zrodził się w momencie, gdy przechodziłem przez małą uliczkę w Warszawie, wyłączoną tymczasowo z ruchu przez policję. Samochody nie mogły jechać, więc przeszedłem na czerwonym świetle. Zostałem zatrzymany przez policjantów i pouczony - mówi Tompson, Brytyjczyk, który kilka miesięcy temu przeprowadził się z Londynu do naszej stolicy.

To skłoniło go do przyjrzenia się polskim przepisom.

- Okazało się, że można legalnie przechodzić na własną odpowiedzialność 100 metrów od świateł. Skoro tak, to dlaczego nie możemy przejść na "czerwonym", gdy nic nie jedzie i nie stwarzamy zagrożenia? Polskie prawo dopuszcza warunkowy skręt dla samochodów na "zielonej strzałce". Skoro ufamy, że kierowcy przepuszczą pieszych, powinniśmy zaufać pieszym, że przepuszczą auta - przekonuje Brytyjczyk.

To "ogłupiające prawo"

Jego zdaniem zakaz przejścia na czerwonym świetle jest "ogłupiającym prawem", które "uczy Polaków ślepego posłuszeństwa, a nie bezpiecznego przechodzenia przez ulicę". Przypomina, że wykroczenie to czyn społecznie szkodliwy. - Czy takim jest przechodzenie na "czerwonym", gdy nic nie jedzie? Nie wydaje mi się. W dodatku w Polsce zagrożone jest ono mandatem w wysokości 100 zł - jednym z najwyższych w Europie - mówi Tompson.

Kolejnym argumentem, którym Brytyjczyk chce przekonać polskie władze do depenalizacji przechodzenia na czerwonym świetle jest czas, jaki tracimy stojąc na skrzyżowaniach.

- Dziennie tracimy 5 minut czekając na zielone światło. Rocznie - 30 godzin. Krótko mówiąc tracimy ponad dzień w roku czekając na zielone! - wylicza Tompson.

"Czerwone" jednoczy polityków

Jego inicjatywa stała się głośna w całym kraju. Poseł Marek Poznański (Twój Ruch) złożył w tej sprawie interpelację do ministra infrastruktury i rozwoju. Dopytuje czy przeprowadzano badania, które pozwalają ocenić skuteczność zakazów w zapewnieniu bezpieczeństwa pieszym i czy ministerstwo rozważa zliberalizowanie przepisów bezwzględnie zakazujących przechodzenia na czerwonym świetle.

- Inicjatywę wsparły różne środowiska polityczne - z jednej strony Twój Ruch, z drugiej Ruch Narodowy, Korwin i KNP. To ludzie, którzy się kłócą, a ta sprawa ich łączy - zauważa Tompson i dodaje: - Prawdopodobnie sprawa utknie w Sejmie. Czuję jednak, że zrobiłem swoje i to krok do przodu, dla swobód obywatelskich i wolności - dodaje.

"Za dużo pieszych ginie na naszych drogach"

Entuzjazmu Anglika nie podziela policja. Jak mówi Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendy Głównej Policji, kultura jazdy w Polsce jest jeszcze zbyt niska, aby zmieniać prawo w ten sposób.

- Jesteśmy bardzo sceptyczni w tej kwestii. Przy naszej niskiej kulturze jazdy liberalizacja tego prawa nie byłaby niczym dobrym. Zbyt dużo pieszych ginie na naszych drogach. Aż 1/3 wszystkich śmiertelnych wypadków jest właśnie z udziałem pieszych. Nikomu korona z głowy nie spadnie, jeśli poczeka kilka, kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt sekund na zielone i bezpiecznie przejdzie na drugą stronę - podkreśla Sokołowski.

Czy zmiana prawa jest zatem realna? Zapytaliśmy o to w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

- Dotychczas do nas nie wpłynęła żadna propozycja zmiany przepisów w tej sprawie - ucina Piotr Popa, rzecznik prasowy ministerstwa, dodając: - Nakładanie grzywien w drodze mandatu karnego za wykroczenia, lub odstąpienie od ukarania, pozostaje w gestii organów uprawnionych do kontroli ruchu drogowego, takich jak np. policja czy straż miejska (gminna). Natomiast przepisy, na podstawie których mandaty są nakładane, pozostają w kompetencji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Nie chcą "łapanek"

W Poznaniu zwrócono już uwagę na zbyt restrykcyjne podchodzenie do tego tematu przez służby mundurowe. Stowarzyszenia Poznaniacy, Prawo do Miasta, Ulepsz Poznań i Sekcja Rowerzystów Miejskich wystosowały już apele do władz miasta i policji, by zakończyć regularne "łapanki" na pieszych przez policjantów z drogówki i straż miejską:

"Piesi są i pozostaną najbardziej wrażliwymi uczestnikami ruchu, nie znaczy to jednak, że najlepszą metodą dyskusji z nimi jest ich bezwzględne karanie. Przechodzenie wyłącznie na zielonym świetle nie zabezpiecza przed potrąceniem przez samochód" - czytamy w piśmie wysłanym do Komendanta Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu i prezydenta Jacka Jaśkowiaka przez Poznaniaków.

Apel pozostałych stowarzyszeń wygłosił na sesji rady miasta Tomasz Wierzbicki, radny Prawa do Miasta. - Polska jest jednym z nielicznych europejskich krajów, gdzie przechodzenie na czerwonym świetle jest karalne. Niestety, polskie prawo oraz politycy je ustanawiające często traktują pieszych jak samobójców, którzy chcieliby zginąć pod kołami samochodów i trzeba zrobić wszystko, aby im to uniemożliwić. Czas uniemożliwić policji prowadzenie łapanek na pieszych i skierować do bardziej przydatnych zadań! - podkreśla.

Obecny na sesji rady miasta komendant miejski policji negatywnie odniósł się do tego apelu i zapowiedział dalsze surowe traktowanie pieszych.

"Łapanki" na pieszych przy ul. GrunwaldzkiejTadeusz Mirski, Jeremi Rychlewski

"Co trzeci mandat dla pieszych"

Jak podaje poznański społecznik, Włodzimierz Nowak, w stolicy Wielkopolski na 14 000 mandatów wystawionych przez policję w 2014 r, aż 4500 wystawiono poznaniakom za przechodzenie na czerwonym świetle. - Te dane potwierdził rzecznik wielkopolskiej policji. 1/3 mandatów wystawianych w Poznaniu przez policję otrzymują piesi. Mówimy tu o wszystkich mandatach - podkreśla.

Wiceprezydent Mariusz Wiśniewski, odpowiedzialny w mieście za bezpieczeństwo, zapowiedział, że spotka się w tej sprawie ze służbami - policją, strażą miejską, ZDM oraz inżynierem ruchu, a także ze społecznikami. Wiśniewski chce dowiedzieć się czy tak samo jak piesi łapani na przechodzeniu na "czerwonym", karani są inni uczestnicy ruchu, którzy nie przestrzegają przepisów, głównie kierowcy.

Poprawią "zielone"?

Miasto zapowiada także zmiany systemowe, które mają spowodować, że mieszkańcy krócej i rzadziej będą stać na światłach. Wiceprezydent Maciej Wudarski, odpowiedzialny za transport w mieście zapowiedział, że Poznań dążyć będzie do wprowadzenia w życie akcji "Zawsze Zielone", o której Prawo do Miasta, z którego pochodzi apelowało w trakcie kampanii wyborczej.

- Chodzi o to, by w Poznaniu świeciło się zawsze zielone światło dla pieszych, gdy nie stanowi to kolizji w ruchu z innymi użytkownikami drogi. Liczę na to, że przyjazne świecące zielone światło uda się wprowadzić - mówi Maciej Wudarski, wiceprezydent Poznania.

Miasto zamierza także uspokajać ruch w śródmieściu, co także ma ułatwić pieszym przechodzenie przez ulicę. - Zakładamy budowę wyniesionych przejść dla pieszych na skrzyżowaniach i likwidację niepotrzebnych sygnalizacji świetlnych - zaznacza Wudarski.

"Zawsze zielone" - Prawo do Miasta
"Zawsze zielone" - Prawo do MiastaPrawo do Miasta

Autor: Filip Czekała / Źródło: TVN 24 Poznań

Pozostałe wiadomości

Policjanci z Łomży zatrzymali 57-latka, który był poszukiwany przez sąd do odbycia kary roku i dwóch miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna trafił do zakładu karnego, ale Służba Więzienna od razu go wypuściła. Okazało się bowiem, że tego samego dnia kara się kończyła. Wolnością nie cieszył się jednak zbyt długo. Sprawa okazała się bardziej złożona.

Przywieźli poszukiwanego do więzienia, tego samego dnia wyszedł na wolność

Przywieźli poszukiwanego do więzienia, tego samego dnia wyszedł na wolność

Źródło:
tvn24.pl

Co najmniej sześć osób zginęło, a osiem zostało rannych w pożarze w restauracji w Moście w północnych Czechach - przekazały w niedzielę rano lokalne służby. Najprawdopodobniej doszło do wybuchu butli w gazowych ogrzewaczach.

Wybuch i pożar w restauracji. Nie żyje sześć osób

Wybuch i pożar w restauracji. Nie żyje sześć osób

Źródło:
PAP, CT24

Minister Spraw Zagranicznych Radosław Sikorski zwrócił się z apelem do Organizacji Narodów Zjednoczonych o ustanowienie 11 stycznia Międzynarodowym Dniem Niezawisłości Sędziowskiej. Przypomniał, że tego dnia w 2020 roku w "Marszu Tysiąca Tóg" polscy sędziowie i prokuratorzy demonstrowali w Warszawie. "Wspieram inicjatywę stowarzyszeń sędziów, by uczynić z tej daty symbol" - napisał w sobotę na platformie X Sikorski.

Sikorski zaapelował do ONZ, by "uczynić z tej daty symbol"

Sikorski zaapelował do ONZ, by "uczynić z tej daty symbol"

Źródło:
PAP

Auta Tesli zostaną dobrowolnie wycofane do serwisu ze względów bezpieczeństwa. Jak poinformowała firma Elona Muska, chodzi o ponad 239 tysięcy samochodów elektrycznych. Akcja obejmie Model 3 wyprodukowany w latach 2024 i 2025, a także modeli S, X i Y z lat 2023–2025.

Tesla wycofuje auta. Chodzi o prawie 240 tysięcy pojazdów

Tesla wycofuje auta. Chodzi o prawie 240 tysięcy pojazdów

Źródło:
PAP

W Belgii odbędzie się w poniedziałek duży strajk związków zawodowych. Swoje niezadowolenie wyrażać będą między innymi pracownicy sektora transportu. Podróżnych czekają duże utrudnienia. Odwołane zostały już pierwsze loty - krajowy przewoźnik Brussels Airlines nie wykona w poniedziałek kilku rejsów do Warszawy i lotu do Krakowa.

Część lotów do Polski odwołana. Zapowiedź dużego strajku

Część lotów do Polski odwołana. Zapowiedź dużego strajku

Źródło:
PAP

Sobotni atak zimy zakończył się prawie tysiącem interwencji strażaków, głównie na Pomorzu. W dzień doszło do wielu kolizji i wypadków. Mokry, ciężki śnieg łamał konary i przewracał drzewa, uszkadzał linie energetyczne i utrudniał podróżowanie.

Prawie tysiąc interwencji po ataku zimy. Kolizje, nieprzejezdne drogi, podtopienia

Prawie tysiąc interwencji po ataku zimy. Kolizje, nieprzejezdne drogi, podtopienia

Aktualizacja:
Źródło:
tvnmeteo.pl, Kontakt24, PAP, TVN24

Ukraińska policja przeprowadziła ponad 600 przeszukań podczas akcji przeciwko organizatorom przerzucania za granicę osób, które uchylają się od służby wojskowej. Wystawiono 60 zawiadomień o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Ukraińska policja walczy z uchylaniem się od poboru. "Zlikwidowano niemal 50 schematów"

Ukraińska policja walczy z uchylaniem się od poboru. "Zlikwidowano niemal 50 schematów"

Źródło:
PAP
Romanowski? "To nie jest wcale ważny news tutaj na Węgrzech"

Romanowski? "To nie jest wcale ważny news tutaj na Węgrzech"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Start rakiety New Glenn jest zaplanowany na poniedziałkowy poranek. Sprzęt został zaprojektowany przez Blue Origin, firmę Jeffa Bezosa, i ma służyć do wynoszenia dużych ładunków na orbitę okołoziemską. Jak zapowiadają przedstawiciele przedsiębiorstwa, niektóre elementy systemu polecą w kosmos wielokrotnie.

New Glenn czeka na start. Wyniesie ładunek, jakiemu nie sprostają nawet rakiety Elona Muska

New Glenn czeka na start. Wyniesie ładunek, jakiemu nie sprostają nawet rakiety Elona Muska

Źródło:
CNN, AFP

Zimowa burza przeszła nad wschodnimi i południowymi Stanami Zjednoczonymi. Intensywne opady śniegu doprowadziły do odwołania tysięcy lotów, przerwania dostaw prądu i wody pitnej oraz zamknięcia niektórych szkół. Na oblodzonych drogach dochodziło do groźnych wypadków.

Tyle śniegu nie spadło tam od lat. Auta ślizgały się na "czarnym lodzie"

Tyle śniegu nie spadło tam od lat. Auta ślizgały się na "czarnym lodzie"

Źródło:
PAP, CBS News, NWS Atlanta

To była historia jak z filmu sensacyjnego. W biały dzień z Muzeum Narodowego w Poznaniu zniknął obraz Claude'a Moneta. Złodziej w miejsce dzieła impresjonisty wstawił marną podróbkę. Pracownicy placówki spostrzegli to jednak dopiero po kilku dniach, gdy dzieło sztuki... zaczęło się odklejać. Mija 15 lat od odzyskania obrazu "Plaża w Pourville".

Bezcenna plaża, która zniknęła z dnia na dzień. Historia jak z filmu sensacyjnego

Bezcenna plaża, która zniknęła z dnia na dzień. Historia jak z filmu sensacyjnego

Źródło:
TVN 24 Poznań

Śledczy ustalają przyczynę śmierci 33-latka z gminy Barwice (woj. zachodniopomorskie). Wcześniej pijanemu mężczyźnie chciała pomóc kilkuletnia dziewczynka - wynika z relacji jej ojca. 33-latek miał być jednak agresywny i ją popchnąć. Ojciec dziecka uderzył go i odszedł. Kiedy wrócił, mężczyzna już nie oddychał.

Popchnął kilkuletnią dziewczynkę, jej ojciec go uderzył. 33-latek nie żyje

Popchnął kilkuletnią dziewczynkę, jej ojciec go uderzył. 33-latek nie żyje

Źródło:
TVN24

Europa nie jest broniona w krajach Europy Zachodniej czy Południowej, lecz w Finlandii, państwach bałtyckich, w Polsce - oświadczył fiński premier Petteri Orpo. Jego zdaniem nie należy wykluczać wspólnego zaciągania pożyczek przez państwa członkowskie Unii Europejskiej, jeśli środki zostaną przeznaczone na wzmocnienie obrony wschodniej flanki bloku.

"Europa jest broniona tutaj: w Finlandii, w krajach bałtyckich, w Polsce"

"Europa jest broniona tutaj: w Finlandii, w krajach bałtyckich, w Polsce"

Źródło:
PAP

19-letnia księżniczka Asturii Eleonora, następczyni hiszpańskiego tronu, rozpoczęła w sobotę kilkumiesięczny rejs na żaglowcu Juan Sebastian de Elcano. Jest on częścią jej trzyletniego szkolenia wojskowego.

"Księżniczka wypływa w morze". Następczyni tronu na wojskowym szkoleniu

"Księżniczka wypływa w morze". Następczyni tronu na wojskowym szkoleniu

Źródło:
PAP

Atak zimy w Polsce. Niedziela to kolejny dzień, który przynosi nam opady śniegu. Nadchodzące godziny mogą zaskoczyć nas niebezpiecznymi zawiejami. Sprawdź, gdzie zachować szczególną ostrożność.

Wędrówka śnieżnej strefy nad Polską. Gdzie pada najobficiej?

Wędrówka śnieżnej strefy nad Polską. Gdzie pada najobficiej?

Źródło:
tvnmeteo.pl

IMGW ostrzega przed zimowymi zagrożeniami. Od rana w części Polski występują intensywne opady śniegu, wieje silny wiatr. Miejscami obowiązują alarmy drugiego stopnia.

Ostrzeżenia IMGW. Intensywnie sypie śnieg, silnie wieje

Ostrzeżenia IMGW. Intensywnie sypie śnieg, silnie wieje

Źródło:
IMGW

Dziesiątki tysięcy ludzi musiało opuścić swoje domy z powodu szalejących w Los Angeles pożarów. Wielu z ich nie ma już do czego wracać, bo z ich mieszkań zostały jedynie zgliszcza. Doszczętnie spłonął dom polskiej producentki filmowej Anny Dobrowolskiej i jej córki Róży, z którymi rozmawiał reporter "Faktów" TVN Marcin Wrona.

Otrzymały alert przed południem. Cztery godziny później ich domu już nie było

Otrzymały alert przed południem. Cztery godziny później ich domu już nie było

Źródło:
TVN24

W sobotę po południu w Brandenburgii, na autostradzie A11 w kierunku Szczecina, doszło do wypadku autokaru. Zginęły dwie osoby, a 11 zostało rannych, w tym cztery poważnie. Ofiary śmiertelne to 29-letnia kobieta z kraju Europy Wschodniej i 48-letni Niemiec - podał lokalny portal rbb.

Wypadek autokaru na polskich tablicach. Ofiary śmiertelne

Wypadek autokaru na polskich tablicach. Ofiary śmiertelne

Aktualizacja:
Źródło:
Bild, PAP

W Strasburgu na wschodzie Francji w sobotę około 50 osób zostało rannych w wyniku zderzenia dwóch tramwajów w tunelu przy centralnym dworcu kolejowym. Wstępne ustalenia pozwoliły na wykluczenie hipotezy o działaniu umyślnym - zakomunikowała prokuratura.

Zderzenie tramwajów w tunelu. Dziesiątki poszkodowanych

Zderzenie tramwajów w tunelu. Dziesiątki poszkodowanych

Źródło:
PAP

Bilans ofiar śmiertelnych pożarów szalejących w rejonie hrabstwa Los Angeles wzrósł do 16 - poinformowały tamtejsze służby medyczne. Walkę z żywiołem utrudnia wzmagający się ponownie wiatr. Straty szacowane są wstępnie na ponad 100 miliardów dolarów.

Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych. "Wiatr grozi rozszerzeniem się pożarów na nową skalę"

Wzrosła liczba ofiar śmiertelnych. "Wiatr grozi rozszerzeniem się pożarów na nową skalę"

Źródło:
PAP

Ukraińska armia wzięła do niewoli dwóch północnokoreańskich żołnierzy. Walczyli oni w rosyjskim obwodzie kurskim częściowo kontrolowanym przez Ukrainę. Schwytanie żołnierzy wroga ogłosił w sobotę prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

"Zazwyczaj dobijają swoich", ale im się udało. "Są w Kijowie, rozmawiają ze śledczymi"

"Zazwyczaj dobijają swoich", ale im się udało. "Są w Kijowie, rozmawiają ze śledczymi"

Źródło:
PAP

W sobotę na trasie Reblino-Wrześnica (woj. pomorskie) został wstrzymany ruch pociągów. Powodem było drzewo, które w związku z opadami śniegu i silnym wiatrem spadło na trakcję kolejową. Wielu pasażerów utknęło na dworcu w Słupsku. Narzekają na brak bieżących informacji o opóźnieniach, które wynoszą nawet 400 minut.

Drzewo spadło na trakcję kolejową, pasażerowie utknęli na dworcu. "Jesteśmy załamani, bo nie ma tu nic"

Drzewo spadło na trakcję kolejową, pasażerowie utknęli na dworcu. "Jesteśmy załamani, bo nie ma tu nic"

Źródło:
tvn24.pl

W niedzielę Chorwaci w drugiej turze wyborów wybierają prezydenta. O urząd głowy państwa walczą obecny prezydent Zoran Milanović, nazywany "Chorwackim Trumpem" oraz wspierany przez obóz rządzący Dragan Primorac.

"Chorwacki Trump" kontra "człowiek premiera". Druga tura

"Chorwacki Trump" kontra "człowiek premiera". Druga tura

Źródło:
PAP

Robert Biedroń, współprzewodniczący Nowej Lewicy, stwierdził w "Faktach po Faktach" w TVN24, że premierowi Donaldowi Tuskowi "brakuje determinacji", jeżeli chodzi o przeforsowanie w koalicji rządzącej ustaw dotyczących aborcji i związków partnerskich. Zdaniem europosła szef rządu, nie dyscyplinując ministrów, którzy sprzeciwiają się tym zmianom, "daje na to przyzwolenie".

Biedroń: Tuskowi brakuje determinacji, coś jest nie tak

Biedroń: Tuskowi brakuje determinacji, coś jest nie tak 

Źródło:
TVN24
Nie chodzi tylko o seks. Dlaczego (niektórzy) Polacy boją się edukacji zdrowotnej

Nie chodzi tylko o seks. Dlaczego (niektórzy) Polacy boją się edukacji zdrowotnej

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Centrum Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci i Młodzieży to placówka, która powstała z inicjatywy Fundacji TVN oraz Centrum Zdrowia Dziecka przy wsparciu Ministerstwa Zdrowia. Ośrodek jest odpowiedzią na rosnącą liczbę młodych osób w kryzysie zdrowia psychicznego. Pierwszych pacjentów przyjmie już w lutym 2025. Dzisiaj centrum zostało oficjalnie otwarte.

Centrum Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci i Młodzieży otwarte. Pomoże młodym w kryzysie psychicznym 

Centrum Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci i Młodzieży otwarte. Pomoże młodym w kryzysie psychicznym 

Źródło:
Fundacja TVN

W sobotnim, głównym losowaniu Lotto nikt nie wytypował poprawnie wszystkich sześciu liczb. Szóstka padła natomiast w Lotto Plus. Oto wyniki losowania Lotto oraz Lotto Plus z 11 stycznia 2025 roku.

Szóstka w Lotto Plus

Szóstka w Lotto Plus

Źródło:
tvn24.pl
"Służby wsadziły polityków na minę", a "cała sprawa powinna być objęta tarczą antykorupcyjną"

"Służby wsadziły polityków na minę", a "cała sprawa powinna być objęta tarczą antykorupcyjną"

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Niedobory wody utrudniają gaszenie niebezpiecznych pożarów, które od kilku dni pustoszą okolice Los Angeles. Braki skłoniły wiele osób do zastanowienia się, dlaczego strażacy podczas akcji nie korzystają ze słonej wody oceanicznej, której w przybrzeżnej Kalifornii jest pod dostatkiem. Istnieje bardzo proste wyjaśnienie tej decyzji służb.

"Wyczerpaliśmy wszystkie zasoby". Dlaczego ognia w Kalifornii nie gasi się wodą oceaniczną?

"Wyczerpaliśmy wszystkie zasoby". Dlaczego ognia w Kalifornii nie gasi się wodą oceaniczną?

Źródło:
USA Today, tvnmeteo.pl

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 26 stycznia - zgromadzone podczas niego środki wesprą onkologię i hematologię dziecięcą. Związane z tym wydarzeniem są liczne aukcje internetowe. Wśród nich są te przygotowane przez dziennikarzy i dziennikarki TVN i TVN24. Grzegorz Kajdanowicz i Konrad Piasecki zwycięzcy licytacji proponują wspólną grę w padla. Do udziału w akcji zachęcali w sobotę na antenie TVN24.

"Lekka, łatwa i przyjemna". Kajdanowicz i Piasecki zapraszają do wspólnej gry

"Lekka, łatwa i przyjemna". Kajdanowicz i Piasecki zapraszają do wspólnej gry

Źródło:
TVN24

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy to również setki najróżniejszych aukcji internetowych. Wśród nich są te, przygotowane przez dziennikarzy i dziennikarki TVN24, TVN, TTV oraz gwiazdy znane z produkcji TVN Warner Bros. Discovery. Wspólna gra w golfa, warsztaty pięknego mówienia, suknie ślubne czy piłka podpisana przez Shaquille'a O'Neala - to tylko niektóre wyjątkowe przedmioty i atrakcje, które trafiły "pod młotek". Zebrane w ten sposób pieniądze trafią w całości na konto WOŚP.

WOŚP 2025. Aukcje dziennikarzy i gwiazd TVN Warner Bros. Discovery

WOŚP 2025. Aukcje dziennikarzy i gwiazd TVN Warner Bros. Discovery

Źródło:
tvn24.pl

- To jest najnowocześniejsza placówka tego typu w Europie. Znajduje się w Centrum Zdrowia Dziecka, największym szpitalu pediatrycznym w Polsce - powiedziała w programie "Wstajesz i weekend" na antenie TVN24 prezeska Fundacji TVN Zuzanna Lewandowska, odnosząc się do nowo otwartego Centrum Psychiatrii i Onkologii dla Dzieci i Młodzieży w CZD. Z kolei dyrektor instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" dr. n. med. Marek Migdał mówił, że to nie przypadek, że obie specjalizacje - psychiatria i onkologia - znalazły się w Centrum obok siebie.

"Najnowocześniejsza placówka tego typu w Europie"

"Najnowocześniejsza placówka tego typu w Europie"

Źródło:
tvn24.pl

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg podsumowała najważniejsze wydarzenia ze świata filmu i muzyki w mijającym tygodniu. W programie między innymi o filmie "Kleks i wynalazek Filipa Golarza", wyczekiwanej premierze "Babygirl" i szansie na wygranie Oscara przez "Zieloną Granicę".

Wyzwalająca "Babygirl", szansa na Oscara "Zielonej Granicy" i wywiad gwiazdy popu z Tokarczuk

Wyzwalająca "Babygirl", szansa na Oscara "Zielonej Granicy" i wywiad gwiazdy popu z Tokarczuk

Źródło:
tvn24.pl