Najnowsze sondaże: Minimalna przewaga Harris w skali kraju

Aktualizacja:
Źródło:
538, tvn24.pl, BBC, PAP
Beyonce na wiecu Harris. "Jestem tu jako matka"
Beyonce na wiecu Harris. "Jestem tu jako matka"Reuters
wideo 2/12
Beyonce na wiecu Harris. "Jestem tu jako matka"Reuters

Wiceprezydent Kamala Harris, na tydzień przed wyborami, zachowuje minimalną przewagę w ogólnokrajowych sondażach. Wynik wyborów prezydenckich ciągle pozostaje niepewny. Poniżej przedstawiamy zestawienie wybranych najnowszych sondaży.

Prezentujemy sondażowe wyniki kandydatów na urząd prezydenta USA. Zestawiliśmy wybrane badania ogólnokrajowe przeprowadzone dla amerykańskich mediów. Ich metodologia jest różna - część z nich przedstawia wybór prawdopodobnych wyborców, a część tych, którzy są zarejestrowanymi wyborcami danych partii. Należy również pamiętać o specyfice wyborów amerykańskich - piszemy o tym poniżej. Ta sprawia, że wyniki procentowe z całego kraju nie muszą się przełożyć bezpośrednio na końcowy wynik wyborów. Najnowsze sondaże przedstawiamy na górze.

Sondaże Harris kontra Trump - średnia w skali kraju

Według grupującej dane sondażowe i badawcze strony fivethirtyeight.com (część amerykańskiej sieci ABC News) pod względem średniej sondażowej ciągle nieznacznie prowadzi Kamala Harris - jej wynik to obecnie 48,1 proc., a Donalda Trumpa 46,6 proc. (dane na 30 października). Jak informuje strona, to aktualizowane średnie dla każdego kandydata w sondażach prezydenckich w 2024 r., uwzględniające aktualność sondaży, wielkość próby, metodologię itd.

ZOBACZ TEŻ: Nowe sondaże. Kto prowadzi w stanach kluczowych?

29 października - Ipsos dla Reutersa

Z opublikowanego we wtorek sondażu Ipsos dla agencji Reutera wynika, że przewaga Kamali Harris nad Donaldem Trumpem w wyścigu prezydenckim zmniejszyła się do jednego punktu procentowego (44 proc. do 43 proc.). W sondażu, przeprowadzonym w dniach 25-27 października wzięło udział 1150 dorosłych Amerykanów z całego kraju, w tym 975 zarejestrowanych wyborców.

27 października - Ipsos dla ABC News

Według najnowszego badania Ipsos dla ABC News tylko 2 punkty procentowe dzielą Kamalę Harris i Donalda Trumpa wśród zarejestrowanych wyborców w skali kraju - kandydaci mogą liczyć na odpowiednio 49 i 47 proc. Wśród prawdopodobnych wyborców przewaga jest większa - 51 proc. respondentów wskazuje Harris, a 47 proc. Trumpa. Kluczowa więc będzie frekwencja - podkreśla stacja.

Potencjalni wyborcy są podzieleni w ocenach kandydatów pod względem najważniejszych zagadnień tej kampanii. I tak np. w kwestii imigracji Trump ma 12-punktową przewagę nad Harris; podobnie więcej wyborców - o 8 punktów procentowych - jest przekonanych, że lepiej zajmie się gospodarką, czy będzie walczył z inflacją (o 7 punktów). Atuty Harris to kwestie związane z aborcją - w porównaniu z kontrkandydatem o 15 p.p. więcej uważa, że poradzi sobie z tym tematem lepiej; podobnie z opieką zdrowotną - 10 punktów procentowych.

Sondaż Ipsos dla ABC News przeprowadzono w dniach 18-22 października online - za pośrednictwem Ipsos KnowledgePanel w języku angielskim i hiszpańskim na losowej krajowej próbie 2808 dorosłych.

23 października - Fabrizio, Lee and Associates na zlecenie "The Wall Street Journal"

Według sondażu przeprowadzonego przez firmę Fabrizio, Lee and Associates na zlecenie "WSJ", Trump może liczyć na 47 proc. poparcia, zaś Harris na 45 proc. W poprzednim badaniu, przeprowadzonym w sierpniu, to Harris wygrywała dwoma punktami procentowymi. Różnica ta mieści się w granicach błędu statystycznego, wynoszącego 2,5 proc. Według najnowszego sondażu wyborcy bardziej ufają Trumpowi w kwestiach imigracji, gospodarki, inflacji i wojny w Strefie Gazy, zaś Harris wygrywa, jeśli chodzi o aborcję i ubezpieczenia społeczne.

23 października - HarrisX dla Forbes

Według sondażu HarrisX zrealizowanego dla "Forbesa", Donald Trump prowadzi z Kamalą Harris w skali kraju stosunkiem 51 proc. do 49 proc. Jak wskazuje "Forbes" to zauważalna zmiana w porównaniu z czteropunktową przewagą Harris w zeszłym miesiącu. W badaniu wzięto pod uwagę prawdopodobnych wyborców skłaniających się ku jednemu z kandydatów. Sondaż przeprowadzono w dniach 21–22 października w internecie, udział w badaniu wzięło 1244 prawdopodobnych wyborców. Margines błędu to 2,5 p.p.

21 października - Suffolk University dla "USA Today"

Jak wynika z najnowszego sondażu Suffolk University dla "USA Today", w końcowej fazie kampanii prezydenckiej można mówić o remisie. Badanie daje Kamali Harris 45 proc. głosów respondentów, a Trumpowi o jeden punkt procentowy mniej. Jak podkreśla "USA Today" to dużo bardziej wyrównany wynik, niż sondaż z sierpnia, kiedy to po Krajowej Konwencji Demokratów obecna wiceprezydent wyprzedzała byłego prezydenta o 5 punktów procentowych (48 proc. do 43 proc). Najnowszy sondaż został przeprowadzony w dniach 14-18 października na próbie tysiąca prawdopodobnych wyborców za pośrednictwem telefonów stacjonarnych i komórkowych. Błąd badania wynosi ok. 3,1 punktu procentowego. 

15 października - Ipsos dla Reutersa

Demokratyczna wiceprezydent Kamala Harris ma 3-punktową przewagę nad republikaninem Donaldem Trumpem (45 proc. do 42 proc.) w najnowszym sondażu Ipsos dla agencji Reutera. Około 78 proc. spośród zarejestrowanych wyborców stwierdziło, że jest "całkowicie pewna", że zagłosuje w wyborach prezydenckich. Badanie objęło 938 dorosłych Amerykanów, którzy przeprowadzili ankietę online w całym kraju, w tym 807 zarejestrowanych wyborców. Margines błędu sondażu to około 4 punktów procentowych.

13 października - YouGov dla CBS News

51 proc. prawdopodobnych wyborców zamierza oddać swój głos na Kamalę Harris - wynika z sondażu YouGov dla stacji CBS News. Donald Trump może liczyć w tym badaniu na 48 proc. głosów. Przewaga wiceprezydentki nad byłym prezydentem jest mniejsza w badanych siedmiu tzw. stanach kluczowych (więcej o nich piszemy poniżej) - tu wynik Harris to 50 proc., a Trumpa 49. Sondaż YouGov dla CBS News został przeprowadzony na reprezentatywnej próbie 2719 zarejestrowanych wyborców w całym kraju, z którymi przeprowadzono wywiady w dniach 8-11 października 2024. Margines błędu wynosi plus/minus 2,3 punktu. 

13 października - Ipsos dla ABC News

50 proc. prawdopodobnych wyborców zamierza głosować na Kamalę Harris - wynika z najnowszego sondażu Ipsos dla ABC News. Na Donalda Trumpa zamierza oddać swój głos 48 proc. Wśród zarejestrowanych wyborców różnica jest podobna - 49 proc. popiera Harris, 47 proc. Trumpa. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 4-8 października 2024 r. w języku angielskim i hiszpańskim na losowej krajowej próbie 2631 dorosłych. 

13 października - NBC News national poll

Były prezydent Donald Trump i wiceprezydent Kamala Harris remisują w ogólnokrajowym sondażu NBC News. Na kandydata republikanów i kandydatkę demokratów chce oddać głos po 48 proc. badanych zarejestrowanych wyborców. Badanie wskazuje na zmianę opinii wyborców na niekorzyść wiceprezydentki - w ubiegłym miesiącu wyprzedzała byłego prezydenta w stosunku 49 do 44 proc. Jak podaje NBC News sondaż przeprowadzony został w dniach 4-8 października, wśród 1000 zarejestrowanych wyborców, spośród których z 898 udało się skontaktować telefonicznie. Ogólny margines błędu badania wynosi plus/minus 3,1 punktu procentowego.

8 października - sondaż Ipsos dla agencji Reutera

Demokratyczna wiceprezydent Kamala Harris wyprzedza Donalda Trumpa niewielką przewagą trzech punktów procentowych (46 proc. do 43 proc.) - informuje agencja Reutera prezentując wyniki sondażu, który zleciła firmie badawczej Ipsos. Badanie przeprowadzono online w dniach 4-7 października. Objęło ono 1272 dorosłych Amerykanów, w tym 1076 zarejestrowanych wyborców. Margines błędu sondażu wynosi ok. 3 punkty procentowe.

7 października - YouGov dla Yahoo News

Według opublikowanego 7 października sondażu YouGov dla Yahoo News, Kamala Harris uzyskuje niewielką, bo 2-punktową przewagę nad Donaldem Trumpem. Na kandydatkę demokratów chce głosować 48 proc. badanych zarejestrowanych wyborców, kandydata republikanów popiera 46 proc. Wśród prawdopodobnych wyborców jest remis - po 47 proc. Badanie przeprowadzono w dniach 2-4 października na próbie 1714 osób.

3 października - Marist College dla NPR i PBS

Według sondażu Marist College dla NPR i PBS News z 3 października Kamala Harris może liczyć na 50-proc. poparcie i ma 2 punkty przewagi nad Donaldem Trumpem (48 proc.) wśród prawdopodobnych wyborców w skali kraju. Podobna przewaga dzieli Harris (50 proc.) i Trumpa (47 proc.) wśród zarejestrowanych wyborców. Badanie przeprowadzono w dniach 27 września - 1 października na próbie 1294 osób.

1 października - Ledger dla "The New York Post" 

Według sondażu Ledgera zleconego przez "The New York Post" wiceprezydent Kamala Harris prowadzi w całym kraju z przewagą czterech punktów procentowych nad byłym prezydentem Donaldem Trumpem - 51 do 47 proc. Sondaż Leger przeprowadzono w dniach 27–29 września. Wzięło w nim udział 1010 dorosłych Amerykanów za pośrednictwem ankiet internetowych - margines błędu wynosi ok. 3,08 punktu proc.

1 października - YouGov dla "The Economist"

Według zaprezentowanych danych, wśród zarejestrowanych wyborców 48,2 proc zamierza głosować na Harris, a 44,9 proc. na Trumpa. Kandydatkę Partii Zielonych Jill Stain popiera 1 proc. badanych. Dane pochodzą z dni 29 września - 1 października. 

24 września - sondaż SSRS dla CNN

Jak pokazuje sondaż CNN przeprowadzony przez SSRS, wśród prawdopodobnych wyborców w całym kraju 48 proc. popiera Harris, a 47 proc. Trumpa, co sugeruje brak wyraźnego lidera w wyścigu. Około 2 proc. twierdzi, że planuje głosować na libertarianina Chase'a Olivera, a 1 proc. na kandydatkę Partii Zielonych Jill Stein.

24 września - sondaż Ipsos na zlecenie Reutersa

Według badania pracowni Ipsos na zlecenie Reutersa na Kamalę Harris chciałoby zagłosować 46,61 proc. respondentów, a na Donalda Trumpa - 40,48 proc. Sondaż realizowano w dniach 21-23 września, a margines błędu wyniósł cztery punkty procentowe. W tym samym sondażu zapytano, który kandydat ma lepsze podejście do kwestii gospodarki, bezrobocia i miejsc pracy: 43 procent respondentów wskazało Trumpa, a 41 - Harris. 

19 września - sondaż "The New York Times", The Philadelphia Inquirer i Siena College

Według opublikowanego w czwartek 19 września sondażu "The New York Times", The Philadelphia Inquirer i Siena College, kandydatka demokratów Kamala Harris i kandydat republikanów Donald Trump cieszą się identycznym poparciem. Oddanie głosu na każdego z nich zadeklarowało po 47 procent uczestników badania. To zostało przeprowadzone w dniach 11-16 września na grupie 2 437 potencjalnych wyborców. Margines jego błędu określono na 3 punkty procentowe.

Wybory w USA. Na czym polegają - zasady głosowania

Ze względu na specyfikę amerykańskiego systemu wyborczego sondaże nie wskazują wprost na przewidywany wynik wyborów. Nie zawsze bowiem kandydat, który zdobywa największe poparcie społeczne w skali kraju, wygrywa wybory.

Dzieje się tak, ponieważ wybory prezydenckie w USA są pośrednie, a nie bezpośrednie. O wyborze prezydenta Amerykanie decydują powierzając swój głos elektorom. Ci, podczas Kolegium Elektorów, wskazują kto zasiądzie w Białym Domu. W Kolegium Elektorów zasiada 538 elektorów wybieranych z każdego z 50 stanów oraz ze stołecznego Dystryktu Kolumbii. Aby wygrać wybory trzeba zdobyć poparcie 270 z nich.

Liczba elektorów przypadających na dany stan jest równa liczbie jego przedstawicieli w Kongresie - czyli dwóch senatorów plus liczba członków Izby Reprezentantów zależna od wielkości stanu. Najwięcej (54) reprezentuje Kalifornię, potem są Teksas (40 elektorów) oraz Floryda (30) i Nowy Jork (28).

Kolegium Elektorów Stanów ZjednoczonychPAP

- W USA nie ma jednych wyborów prezydenckich. W rzeczywistości mamy 51 odrębnych głosowań (50 stanów plus Waszyngton - Dystrykt Kolumbii - red.), a ich wyniki są ze sobą zestawiane za pomocą mechanizmu, który nazywa się Kolegium Elektorskim (również Elektorów - red.) - tłumaczył przy okazji poprzednich wyborów w 2020 roku w rozmowie z tvn24.pl były republikański elektor z Luizjany Garrett Monti.

To dlatego o finalnym wyniku wyborów prezydenckich mogą zdecydować głosowania w tak zwanych swing states, czyli stanach, w których czasem w wyborach wygrywa kandydat republikanów, a czasem demokratów. Stąd tak duży nacisk Trumpa i Harris na kampanie w Pensylwanii, Karolinie Północnej, Newadzie, Georgii, Arizonie, Michigan i Wisconsin, uznawanych za swing states. Szczególnie ważny jest tu pierwszy z tych stanów, który ma aż 19 głosów elektorskich.

ZOBACZ TEŻ: Skąd ci elektorzy i dlaczego już od dawna mogło ich nie być

Autorka/Autor:am

Źródło: 538, tvn24.pl, BBC, PAP

Źródło zdjęcia głównego: CARLOS RAMIREZ/PAP/EPA

Pozostałe wiadomości

Wybory w USA, w których o prezydenturę rywalizują Kamala Harris i Donald Trump, trwają. Spływają pierwsze, cząstkowe wyniki i sondaże. Według stacji CNN Kamala Harris zdobyła stan Vermont i 3 głosy elektorskie, a Donald Trump - Kentucky, Indianę i Wirginię Zachodnią, które w sumie dają mu 23 głosy elektorskie. W TVN24 i w TVN24 GO trwa całonocny program "Czas decyzji. Ameryka wybiera". Wydarzenia z USA relacjonujemy również w tvn24.pl.

Wybory w USA. Pierwsze sondaże i wyniki. Vermont dla Harris, trzy stany dla Trumpa

Wybory w USA. Pierwsze sondaże i wyniki. Vermont dla Harris, trzy stany dla Trumpa

Aktualizacja:
Źródło:
tvn24.pl, PAP, CNN, Reuters

O rezultacie tegorocznych wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych rozstrzygną prawdopodobnie wyniki z siedmiu swing states, czyli stanów wahających się. To Pensylwania, Michigan, Wisconsin, Karolina Północna, Georgia, Arizona i Nevada. Łącznie do zgarnięcia w nich są 93 głosy elektorskie. Na bieżąco będziemy tu prezentowali spływające z tych stanów sondażowe wyniki.

Od nich mogą zależeć losy prezydentury. Siedem stanów, aż 93 głosy elektorskie. Kto tu wygra?

Od nich mogą zależeć losy prezydentury. Siedem stanów, aż 93 głosy elektorskie. Kto tu wygra?

Źródło:
TVN24, CNN

Ostrożny optymizm – takie nastroje panują w sztabach wyborczych republikanów i demokratów, wynika z relacji reporterek CNN Pauli Newton i Karin Caify, które połączyły się ze studiem TVN24 po godzinie 23, by widzom w Polsce opisać sytuację w USA w ostatnich godzinach głosowania.

Reporterki CNN dla TVN24: w obu sztabach "ostrożny optymizm"

Reporterki CNN dla TVN24: w obu sztabach "ostrożny optymizm"

Źródło:
TVN24

Kamala Harris zaapelowała do Amerykanów o udział w wyborach prezydenckich. - Zachęcam wszystkich do wyjścia z domu - powiedziała w wywiadzie dla stacji radiowej z Georgii. To jeden z wahających się i kluczowych dla wyniku wyborów stanów.

Kamala Harris zabrała głos w dniu wyborów. Mówi o "punkcie zwrotnym"

Kamala Harris zabrała głos w dniu wyborów. Mówi o "punkcie zwrotnym"

Źródło:
PAP

110-letnia Viola Ford Fletcher oddała w Oklahomie swój głos na Kamalę Harris - poinformowało CNN. Kobieta jest najstarszą znaną osobą, która przeżyła masakrę rasową w Tulsie w 1921 roku.

Najstarsza ocalała z masakry rasowej w 1921 roku oddała głos w wyborach

Najstarsza ocalała z masakry rasowej w 1921 roku oddała głos w wyborach

Źródło:
CNN

Miliarder Elon Musk przekazał, że spędzi wieczór wyborczy w Mar-a-Lago na Florydzie, gdzie Donald Trump i jego sztab będą oczekiwać na wyniki wyborów. Właściciel Tesli, SpaceX i platformy X bardzo aktywnie wspierał republikanina w jego kampanii.

Musk spędzi wieczór wyborczy w sztabie Trumpa

Musk spędzi wieczór wyborczy w sztabie Trumpa

Źródło:
PAP

Andrzej Morozowski rozmawiał w "Tak jest" w TVN24 ze swoimi gośćmi na temat wyborów w Stanach Zjednoczonych. Profesor Roman Kuźniar, politolog, przyznał, że "nie da się absolutnie powiedzieć, kto ma większe szanse na zwycięstwo". Wybory z Pensylwanii relacjonowała reporterka Katrzyna Kolenda-Zaleska.

Takiej sytuacji nie było "nigdy w historii", kluczowy stan "podzielony pół na pół"

Takiej sytuacji nie było "nigdy w historii", kluczowy stan "podzielony pół na pół"

Źródło:
TVN24

Policja zatrzymała przy Kapitolu mężczyznę, który miał pochodnię i rakietnicę. "Śmierdział benzyną" - podały służby. W Georgii tymczasowo wstrzymano głosowanie w związku z groźbami zamachów bombowych pochodzącymi z rosyjskich domen. Podobne groźby odnotowano też w innych stanach.

Chciał wejść do Kapitolu z pochodnią i rakietnicą. "Śmierdział benzyną"

Chciał wejść do Kapitolu z pochodnią i rakietnicą. "Śmierdział benzyną"

Źródło:
PAP, Reuters

Trwa głosowanie w wyborach prezydenckich w USA. Języczkiem u wagi może okazać się Pensylwania, w której do zdobycia jest 19 głosów elektorskich. Sondażowe różnice między Kamalą Harris a Donaldem Trumpem mieściły się tu w granicach błędu statystycznego. Według modelu statystycznego analityka Nate'a Silvera, kandydat, który wygra Pensylwanię, ma 98 procent szans na zwycięstwo w wyborach.

Oni mogą zdecydować, kto zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych

Oni mogą zdecydować, kto zostanie prezydentem Stanów Zjednoczonych

Źródło:
PAP, tvn24.pl

Republikański kandydat na prezydenta USA Donald Trump zagłosował w jednym z lokali w miejscowości West Palm Beach na Florydzie. - Mamy cudowny kraj, ale jest to kraj, który ma kłopoty, duże kłopoty. Na wiele różnych sposobów. Musimy to wszystko ogarnąć - mówił później w rozmowie z dziennikarzami. Wieczorem w centrum kongresowym niedaleko swojej posiadłości w tym stanie Trump organizuje wieczór wyborczy.

Donald Trump zagłosował na Florydzie. "Będę pierwszym, który to przyzna"

Donald Trump zagłosował na Florydzie. "Będę pierwszym, który to przyzna"

Źródło:
tvn24.pl

- Demokratyczna administracja byłaby dla Europy i dla świata, jak sądzę, o niebo lepsza - oceniła w "Faktach po Faktach" w TVN24 doktor Patrycja Sasnal, amerykanistka. Wraz z innymi gośćmi programu komentowała wyścig po fotel prezydenta USA i towarzyszącą mu kampanię. Jak stwierdził Maciej Czarnecki z "Gazety Wyborczej", "smutne jest trochę to, że o ile jest wielka mobilizacja, to głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś, przeciwko temu drugiemu obozowi".

Co napędza wyborców obu obozów? "Głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś"

Co napędza wyborców obu obozów? "Głosuje się przede wszystkim przeciwko komuś"

Źródło:
TVN24

Grupa Mulliez, do której należy sieć sklepów wielkopowierzchniowych Auchan, przedstawiła we wtorek przedstawicielom pracowników proponowany plan zwolnień, który obejmuje łącznie 2389 miejsc pracy we Francji. Spółka uzasadniła swoje plany problemami finansowymi - poinformowała agencja AFP.

Auchan przedstawił plan likwidacji prawie 2400 miejsc pracy

Auchan przedstawił plan likwidacji prawie 2400 miejsc pracy

Źródło:
PAP

W dotkniętej przez powodzie miejscowości Paiporta, która położona jest w prowincji Walencja, utworzono cmentarzysko zniszczonych samochodów. Codziennie przybywa na nim pokrytych błotem aut.

Cmentarzysko samochodów. "Wszystko straciliśmy"

Cmentarzysko samochodów. "Wszystko straciliśmy"

Źródło:
Reuters

IMGW ostrzega przed gęstymi mgłami, które mogą ograniczać widzialność. Alarmy obowiązują w 16 województwach. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Prawie cała Polska objęta ostrzeżeniami

Prawie cała Polska objęta ostrzeżeniami

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW

We wtorkowym losowaniu Eurojackpot nie padła główna wygrana, co oznacza, że kumulacja rośnie do 400 milionów złotych. W Polsce odnotowano jedną wygraną IV stopnia. Oto liczby, które wylosowano 5 listopada 2024 roku.

Potężna kumulacja w Eurojackpot

Potężna kumulacja w Eurojackpot

Źródło:
tvn24.pl

- Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać. Uważam, że każdy prezydent Stanów Zjednoczonych, ktokolwiek by nim nie był, musi szanować Polskę i jej pozycję w Europie - powiedział w TVN24 senator Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, były minister spraw zagranicznych i były marszałek Sejmu. Gość "Kropki nad i" mówił też o potencjalnym kandydacie KO w wyborach prezydenckich.

Schetyna: Tak już nigdy nie będzie. Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać

Schetyna: Tak już nigdy nie będzie. Polska ma miejsce w polityce światowej i to dzisiaj słychać

Źródło:
TVN24

W czternastu stanach USA wyborcy nie muszą okazywać dokumentu tożsamości w lokalu wyborczym. Brak tego wymogu jest wykorzystywany do podważania rzetelności procesu wyborczego w Stanach Zjednoczonych. Autorzy dezinformacji uderzają głównie w Kalifornię, gdzie szansę na wygraną ma Kamala Harris. Tłumaczymy, jak wygląda tam weryfikacja wyborców.

"Paranoja wyborów" w Kalifornii? Nie, tam wyborców weryfikują inaczej

"Paranoja wyborów" w Kalifornii? Nie, tam wyborców weryfikują inaczej

Źródło:
Konkret24
Diagnoza, recepta i lekarstwo. Doktor Trump chce drugiej operacji

Diagnoza, recepta i lekarstwo. Doktor Trump chce drugiej operacji

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Północne regiony Indii od tygodni zmagają się z ekstremalnym smogiem. W stolicy kraju - Nowym Delhi - poziom zanieczyszczenia kilkukrotnie przekracza dopuszczalne normy. Z powodu skali problemu rozważany jest scenariusz wywołania sztucznego deszczu w celu poprawy jakości powietrza.

"Najbliższe 10 dni będzie kluczowych". Chcą wywołać sztuczny deszcz

"Najbliższe 10 dni będzie kluczowych". Chcą wywołać sztuczny deszcz

Źródło:
Reuters

Na jednej z grup facebookowych mieszkańców Bemowa pojawiło się nagranie, na którym widać, jak podczas spaceru kobieta bije dziecko w wózku. Sprawą zajmuje się policja, która zdążyła już zidentyfikować rodzinę dziecka i zapukać do jej drzwi.

Dziecko w wózku bite na ulicy. Sprawą zajmuje się policja

Dziecko w wózku bite na ulicy. Sprawą zajmuje się policja

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Poznańscy policjanci poszukiwali dwóch osób, które mogą mieć związek z pożarem, do którego doszło na molo na Jeziorze Strzeszyńskim. Wizerunki nastolatków uchwyciły kamery monitoringu. Funkcjonariusze apelowali o pomoc w ich identyfikacji. Już po kilku godzinach się to udało.

Spłonęło molo na Jeziorze Strzeszyńskim, straty oszacowano na milion. Ustalili tożsamość poszukiwanych

Spłonęło molo na Jeziorze Strzeszyńskim, straty oszacowano na milion. Ustalili tożsamość poszukiwanych

Aktualizacja:
Źródło:
TVN24, KMP Poznań
Adwokaci mieli pomagać "gangowi trucicieli". Wciąż są w zawodzie

Adwokaci mieli pomagać "gangowi trucicieli". Wciąż są w zawodzie

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało projekt rozporządzenia, z którego wynika, że 11 listopada w Warszawie miałby obowiązywać zakaz noszenia broni. Tego dnia w stolicy zaplanowane są uroczystości z okazji obchodów Święta Niepodległości.

Zakaz noszenia broni w Warszawie 11 listopada. Jest projekt rozporządzenia

Zakaz noszenia broni w Warszawie 11 listopada. Jest projekt rozporządzenia

Źródło:
PAP

Europejska Akademia Filmowa ogłosiła listę nominowanych do tegorocznych Europejskich Nagród Filmowych. Trzy nominacje trafiły do filmu polsko-szwedzkiego twórcy Magnusa von Horna "Dziewczyna z igłą", a polska produkcja "W zawieszeniu" Ukrainki Aliny Maksimenko znalazła się wśród nominowanych w kategorii Europejski Film oraz Europejski Film Dokumentalny.

Europejskie Nagrody Filmowe 2024. Polskie akcenty na liście nominowanych

Europejskie Nagrody Filmowe 2024. Polskie akcenty na liście nominowanych

Źródło:
tvn24.pl

Stacja TVN24 w październiku była najchętniej oglądanym kanałem informacyjnym w kraju z 5,83 procent udziału w widowni w grupie ogólnej (widzowie powyżej 4. roku życia) - wynika z danych Nielsen TV Audience Measurement. "Fakty" TVN były najchętniej wybieranym serwisem informacyjnym, a portal tvn24.pl najczęściej czytanym serwisem internetowym stacji telewizyjnej.

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Świetne wyniki TVN24, tvn24.pl i "Faktów" TVN. Dziękujemy!

Źródło:
tvn24.pl

Uroczystą premierę najnowszej odsłony "Listów do M." można podsumować jednym hasłem: niemożliwe nie istnieje, bo przecież nierealne wydawało się, aby szósta część popularnej serii bardziej podobała się widzom niż wszystkie poprzednie. Recenzje po pokazie okazały się jednak wyjątkowo entuzjastyczne.

Plejada gwiazd na premierze świątecznego hitu

Plejada gwiazd na premierze świątecznego hitu

Źródło:
TVN24