Pojedynek "jedynek" w okręgu nr 2. Oto liderzy list z kujawsko‑pomorskiego

Źródło:
PKW, tvn24.pl

Wybory do europarlamentu odbędą się w Polsce już 9 czerwca. Wybierzemy łącznie 53 europosłów. Z województwa kujawsko‑pomorskiego kandyduje 77 osób reprezentujących osiem komitetów wyborczych. Największe szanse na wybór mają kandydaci wystawieni na pierwszych miejscach list wyborczych. Kogo poszczególne komitety umieściły na swoich "jedynkach" w okręgu nr 2?

Województwu kujawsko-pomorskiemu w wyborach do Parlamentu Europejskiego najprawdopodobniej przypadną w udziale - tak jak pięć lat temu - dwa mandaty. Wiele wskazuje na to, że powalczą o nie kandydaci dwóch największych ugrupowań: Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości. Ale swoje listy wystawiło w okręgu numer 2 osiem komitetów. Na "jedynkach" umieścili kandydatów, którzy - ich zdaniem - mają największe szanse na głosy wyborców. Kim są liderzy list?

Kandydaci do europarlamentu. Okręg 2TVN24

ZOBACZ TEŻ: Jak głosować w wyborach europejskich 2024? To trzeba wiedzieć

LISTA NR 1. Ryszard Bober

Senator Ryszard Bober (PSL) otwiera listę Komitetu Trzecia Droga Polska 2050 Szymona Hołowni - Polskie Stronnictwo Ludowe. Jak pisał w 2022 roku "Dziennik Toruński", mieszkaniec powiatu brodnickiego "z wykształcenia jest inżynierem rolnictwa. Od lat prowadzi duże gospodarstwo rolne. Od 1989 roku natomiast angażuje się samorządowo i politycznie. Był radnym Jabłonowa Pomorskiego, potem powiatowym, a następnie - przez kilka kadencji - wojewódzkim". W Senacie X kadencji był wiceprzewodniczącym Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi". Jak informował dziennik, "gospodarstwo rolne senatora ma powierzchnię ponad 140 hektarów", a jego "majątek imponuje".

W niedawnym wywiadzie z Radiem Pomorza i Kujaw Bober przyznał, że "nie jest zbytnim euroentuzjastą, ale człowiekiem, który patrzy na Unię Europejską i rolę Polski w UE w sposób bardzo rozważny".

ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Kandydaci Trzeciej Drogi - lista "jedynek"

LISTA NR 2. Sławomir Ozdyk

Figurujący na listach PKW jako specjalista do spraw bezpieczeństwa wewnętrznego, Sławomir Ozdyk otwiera listę Komitetu Konfederacja Wolność i Niepodległość. Pochodzi z Nakła nad Notecią. Z wykształcenia jest politologiem, w 2016 roku obronił pracę doktorską na Uniwersytecie Szczecińskim. W latach 2018–2020 był współwłaścicielem agencji ochrony w Słubicach., obecnie prowadzi firmę z tej samej branży o nazwie Sanctus Security z siedzibą w Berlinie.

Jako członek partii Konfederacja Korony Polskiej, startował w wyborach parlamentarnych w 2023 roku, miał wówczas poparcie Grzegorza Brauna. Uzyskał 2544 głosów, mandatu nie zdobył.

Jak przypomina "Gazeta Wyborcza", Ozdyk w swoich materiałach wyborczych z 2023 roku umieszczał zdjęcia z bronią, co spotkało się z ogromną krytyką. "Konfederacja w Bydgoszczy chce urządzać jakieś polowania? To wygląda na namawianie do przemocy" - komentował Michał Wysocki, kandydat z list Lewicy. Podczas kompanii do eurowyborów 2024 na swoim koncie na portalu X zamieścił plakat wyborczy z. hasłem "Exit. Nasze jedyne wyjście".

ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Kandydaci Konfederacji - lista "jedynek"

LISTA NR 3. Sławomir Woźniak

Lider listy KWW Bezpartyjni Samorządowcy - Normalna Polska w wyborach do Parlamentu Europejskiego z zawodu jest inżynierem budownictwa. Sam przedstawia się w mediach społecznościowych jako twórca cyfrowy, prezes zarządu w Stowarzyszeniu NASZE PRAWO, absolwent Zespołu Szkół Budowlanych w Bydgoszczy, który studiował na Politechnice Koszalińskiej. Nie należy do partii politycznej. Mieszka w gminie Inowrocław, w sołectwie Jaksice.

LISTA NR 4. Krzysztof Czerepiuk

Liderem na liście Komitetu Wyborczego Polexit w województwie kujawsko-pomorskim został Krzysztof Czerepiuk, geolog z Głogowa, członek Kongresu Nowej Prawicy, aktywista i działacz społeczny. Bez powodzenia kandydował w wyborach samorządowych w 2018 i 2024 r.

LISTA NR 5. Krzysztof Brejza

Poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Brejza otwiera listę Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicji Obywatelskiej. Brejza ukończył na UW studia prawnicze na wydziale prawa i administracji, a także studia na kierunku stosunki międzynarodowe. W 2014 r. uzyskał stopień doktora nauk prawnych na wydziale prawa i nauk społecznych Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. W 2005 wstąpił do Platformy Obywatelskiej. Jak podkreśla na swojej stronie Platforma Obywatelska, "odkrył szereg afer PiS, w tym aferę nagrodową w rządzie w 2018", był "nielegalnie inwigilowany przez władzę cyberbronią Pegasus".

Sprawował mandat posła Sejmu RP VI, VII i VIII kadencji. W wyborach parlamentarnych w 2019 r. pełnił funkcję szefa sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej. W wyborach tych został wybrany w skład Senatu X kadencji.

W wyniku wyborów z 2023 powrócił do Sejmu - uzyskał mandat posła X kadencji. W styczniu 2024 objął mandat eurodeputowanego, zastępując w PE Radosława Sikorskiego, który został powołany na stanowisko ministra spraw zagranicznych. W konsekwencji wygasł jego mandat poselski.

W trwającej kampanii do europarlamentu Brejza podkreśla: "Zdecydujemy, czy Polska będzie integrować się z Zachodem, czy skręci w kierunku na Wschód. Zagłosujmy za bezpieczną, godną Polską". ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Kandydaci KO - lista "jedynek"

LISTA NR 6. Piotr Kowal

Piotr Kowal, specjalista do spraw zarządzania, otwiera listę Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Lewica. Portal Samorządowy przedstawia Kowala jako włocławianina, samorządowca, wiceprzewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie kujawsko-pomorskim. Z wykształcenia jest administratywistą.

W wyborach samorządowych w 2018 roku Kowal zdobył mandat startując z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem. Pełnił funkcję przewodniczącego Rady Miasta Włocławek oraz przewodniczącego Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska w kadencji 2018-2024. Bez powodzenia kandydował w wyborach parlamentarnych w 2019 i 2023 r. W wyborach samorządowych w 2024 r. uzyskał mandat radnego i zasiadł w Radzie Miasta Włocławka na kadencję 2024-2029.

ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Kandydaci Lewicy - lista "jedynek"

LISTA NR 7. Kosma Złotowski

Poseł do Parlamentu Europejskiego Kosma Złotowski jest liderem listy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Jak sam podkreśla, urodził się w Bydgoszczy i tam dorastał. Studia polonistyczne ukończył na Uniwersytecie Warszawskim, zaś ekonomiczne (MBA) na amerykańskim Dominican University. W 1994 został prezydentem Bydgoszczy, w 1997 roku posłem na Sejm RP, od 1 lipca 2014 roku reprezentuje województwo kujawsko-pomorskie jako poseł do Parlamentu Europejskiego. W mijającej kadencji, z ramienia Grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, pracuje w Komisji Transportu i Turystyki oraz w Komisji Petycji.  

Złotowski mówi, że celem jego ugrupowania w nowej kadencji będzie zablokowanie proponowanych zmian w Unii Europejskiej, czyli "przesunięcia kompetencji z krajów członkowskich na Komisję Europejską w 64 obszarach".

Złotowski dodaje, że Prawo i Sprawiedliwość będzie opowiadać się przeciwko Zielonemu Ładowi. Zaznacza, że przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w Parlamencie Europejskim będą sprzeciwiać się reformie traktatów europejskich, które prowadziłyby do stworzenia jednego wielkiego państwa europejskiego ze stolicą w Brukseli, a także likwidacji weta przy podejmowaniu decyzji w Unii Europejskiej. ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Kandydaci PiS - lista "jedynek"

LISTA NR 9. Adam Nawara

Listę Komitetu Wyborczego Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców otwiera przedsiębiorca Adam Nawara. Na swoim profilu na Facebooku Nawara przedstawia się jako "działacz Strajku Przedsiębiorców. Walczący o Wolność Godność Własność".

ZOBACZ TEŻ: Wybory do europarlamentu 2024. Okręg nr 2 - kto kandyduje w województwie kujawsko‑pomorskim [pełna lista]

Autorka/Autor:az

Źródło: PKW, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości

IMGW rozszerzył o część północnych regionów kraju zasięg obowiązywania ostrzeżeń pierwszego stopnia przed silnym deszczem z burzami. Z prognoz synoptyków wynika, że lokalnie może spaść do 35 litrów deszczu na metr kwadratowy. Sprawdź, gdzie aura będzie groźna.

Silny deszcz z burzami zagrożeniem w kolejnych regionach. Ostrzeżenia IMGW

Silny deszcz z burzami zagrożeniem w kolejnych regionach. Ostrzeżenia IMGW

Aktualizacja:
Źródło:
IMGW, tvnmeteo.pl

Propozycja rządu zakładająca wzrost pensji minimalnej o 7,6 procent w 2025 roku to zła wiadomość - twierdzi Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz. Jak dodaje, szybkie tempo podwyżek przyniesie wiele negatywnych skutków, w tym przerzucenie rosnących kosztów zatrudnienia na ceny produktów. 

"Zła wiadomość" w sprawie pensji minimalnej

"Zła wiadomość" w sprawie pensji minimalnej

Źródło:
PAP

Żołnierze jechali do migrantów, którzy próbowali przekroczyć granicę z Białorusią. Gdy na drodze stanął im żubr, gwałtownie zahamowali. Auto przewróciło się. Wojskowi opuścili już szpital. Żubrowi też nic się nie stało.

Trzej żołnierze trafili do szpitala po spotkaniu z żubrem

Trzej żołnierze trafili do szpitala po spotkaniu z żubrem

Źródło:
tvn24.pl

"A czy państwo otrzymali już powołanie na ćwiczenia wojskowe..." - tego typu komentarze krążą w mediach społecznościowych w reakcji na publikowane w sieci karty powołań do wojska. Według nagłaśnianego przekazu wojsko ma teraz wysyłać więcej takich kart i to do osób "z łapanki". Uspokajamy i wyjaśniamy.

"Zapukało do mnie wojsko". Co wiemy o kartach powołań

"Zapukało do mnie wojsko". Co wiemy o kartach powołań

Źródło:
Konkret24

Księżna Kate w sobotę po raz pierwszy pojawiła się publicznie od czasu zdiagnozowania u niej choroby nowotworowej. Okazją jest udział w corocznej paradzie wojskowej odbywającej się w centrum Londynu z okazji urodzin króla Karola III.

Karol III obchodzi urodziny. Kate pojawiła się publicznie

Karol III obchodzi urodziny. Kate pojawiła się publicznie

Źródło:
Reuters, PAP

Przez kilka godzin na Bielsko-Białą spadło niemal tyle deszczu, co normalnie w miesiąc. Woda zalała drogi, prywatne posesje, szkoły, teatry, szpitale. Nie miała ujścia przez beton, zapchane studzienki kanalizacyjne, zanieczyszczone rowy, prymitywny most. Miasto liczy, ile będzie kosztować efekt tych zaniedbań. 15 milionów to wstępna kwota.

Od lat prosili o przebudowę mostu. Przyszła powódź, urząd liczy straty

Od lat prosili o przebudowę mostu. Przyszła powódź, urząd liczy straty

Źródło:
tvn24.pl

W sobotę nastąpiło oficjalne otwarcie brakującego fragmentu obwodnicy Koszalina oraz Sianowa w ciągu drogi S6. Ruch jednak odbywa się ze zwężeniem do jednej jezdni na 800-metrowym odcinku, gdzie trwają ostatnie prace, a także trwa procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie obiektu. Procesowi budowy nowej obwodnicy towarzyszyło też wiele komplikacji.

"Trasa szczególnie ważna dla ruchu turystycznego". Otwarto kolejny odcinek

"Trasa szczególnie ważna dla ruchu turystycznego". Otwarto kolejny odcinek

Źródło:
PAP

Uczestnicy i uczestniczki Parady Równości idą w kolorowym pochodzie przez centrum Warszawy. Wydarzenie rozpoczęło się w pobliżu Pałacu Kultury i Nauki od krótkiego przywitania prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego, który objął patronat nad imprezą. Według szacunków ratusza, w paradzie idzie około 20 tysięcy osób.

Parada Równości idzie przez Warszawę. Ratusz podał informację o frekwencji

Parada Równości idzie przez Warszawę. Ratusz podał informację o frekwencji

Źródło:
tvnwarszawa.pl, PAP

Rosyjski bombowiec Su-24 naruszył w piątek przestrzeń powietrzną Szwecji - poinformowało w sobotnim komunikacie szwedzkie wojsko. Jak dodano, pilot maszyny nie reagował na ustne polecenia, po czym został "wyrzucony" ze szwedzkiej przestrzeni.

Rosyjski bombowiec naruszył przestrzeń powietrzną Szwecji. Został "wyrzucony"

Rosyjski bombowiec naruszył przestrzeń powietrzną Szwecji. Został "wyrzucony"

Źródło:
PAP, tvn24.pl

"Przed nami rasowa letnia pogoda. Jako że Polska leży w klimacie umiarkowanym o nieumiarkowanej zmienności, taki też będzie początek lata w tym roku - wybuchowy, gorący i burzowy. W modelach meteorologicznych pojawiają się chwilami objawy szaleństwa, ale wszystkie trzeba traktować poważnie" - pisze dla nas synoptyk tvnmeteo.pl Arleta Unton-Pyziołek.

Jeden z modeli ociera się o 40 stopni Celsjusza. Czeka nas "wybuchowy" początek lata

Jeden z modeli ociera się o 40 stopni Celsjusza. Czeka nas "wybuchowy" początek lata

Źródło:
tvnmeteo.pl

Zakaz sprzedaży nakładek na karabiny półautomatyczne, pozwalających na zmianę ich w broń automatyczną, zniósł w piątek amerykański Sąd Najwyższy. Regulacje były wprowadzone przez administrację Donalda Trumpa między innymi po masakrze w Las Vegas w 2017 roku, w której zginęło 60 osób.

Zniesiono zakaz wprowadzony po masakrach w USA. Sędzia: decyzja będzie miała "zabójcze skutki"

Zniesiono zakaz wprowadzony po masakrach w USA. Sędzia: decyzja będzie miała "zabójcze skutki"

Źródło:
PAP

Strażniczki miejskie z Konstantynowa Łódzkiego znalazły nielegalną hodowlę psów. Warunki, w jakich przebywały zwierzęta, były dramatyczne. Na miejscu pojawili się także policjanci, urzędnicy i Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Psy zostały odebrane 63-letnimu mężczyźnie.

Psy przebywały w dramatycznych warunkach. Odebrano 80 zwierząt

Psy przebywały w dramatycznych warunkach. Odebrano 80 zwierząt

Źródło:
tvn24.pl

1344 metry - na taką głębokość zanurkował pewien żółw skórzasty z rejonu Wysp Salomona. Jeśli wynik ten zostanie potwierdzony badaniami naukowymi, zostanie uznany za rekord Guinnessa.

"Spektakularny" wyczyn żółwia może trafić do Księgi rekordów Guinnessa

"Spektakularny" wyczyn żółwia może trafić do Księgi rekordów Guinnessa

Źródło:
livescience.com, tvnmeteo.pl

Za chwilę będzie tak, że dowolny filmik z osobą, która idzie ulicą, będzie mógł być szybko przerobiony tak, że zobaczymy tę samą osobę, te same ruchy, ale nagą - mówi w rozmowie z redakcją biznesową tvn24.pl Michał Koźbiał, badacz sztucznej inteligencji w NASK. Problem dotyczy głównie kobiet, ale narażony jest każdy. - Celem tego typu fejków mogą być szantaże, okupy, wyłudzenia – komentuje Michał Wendt, szef firmy informatycznej Elsii.

Zagrożony jest każdy. "Zobaczymy tę samą osobę, te same ruchy, ale nagą"

Zagrożony jest każdy. "Zobaczymy tę samą osobę, te same ruchy, ale nagą"

Źródło:
tvn24.pl

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Manowska usłyszała zarzuty dyscyplinarne - pisze "Gazeta Wyborcza". "Miała dopuścić się oczywistej i rażącej obrazy przepisów prawa oraz uchybiła godności urzędu sędziego" - czytamy.

"Wyborcza": Małgorzata Manowska usłyszała zarzuty dyscyplinarne

"Wyborcza": Małgorzata Manowska usłyszała zarzuty dyscyplinarne

Źródło:
PAP

Wells Fargo zwolnił grupę pracowników po kontroli związanej z zarzutami udawania służbowej aktywności przy komputerze. Według banku osoby te korzystały ze specjalnych symulatorów klawiatury. Firma w oświadczeniu podkreśliła, że "nie toleruje zachowań nieetycznych".

"Stwarzali wrażenie aktywnej pracy". Zostali zwolnieni

"Stwarzali wrażenie aktywnej pracy". Zostali zwolnieni

Źródło:
Bloomberg

W lipcu i sierpniu w Chorwacji spodziewane jest prawdziwie piekielne lato. Wysoka temperatura powietrza i brak opadów spowodują, że wzrośnie ryzyko suszy - ostrzegł w sobotę dziennik "Jutarnji list", powołując się na prognozy meteorologa Zorana Vakuli.

To lato w Chorwacji ma być "piekielne". Meteorolog alarmuje

To lato w Chorwacji ma być "piekielne". Meteorolog alarmuje

Źródło:
PAP, vecernji.hr

Skoro Putin chce, żeby rosyjscy żołnierze ginęli w Ukrainie masowo, to trzeba czynić wszystko, żeby te oczekiwania pana Putina zostały spełnione, to znaczy, żeby Rosja poniosła klęskę na Ukrainie - mówił w sobotę prezydent Andrzej Duda.

Duda: skoro Putin chce, by rosyjscy żołnierze masowo ginęli w Ukrainie, trzeba spełnić te oczekiwania

Duda: skoro Putin chce, by rosyjscy żołnierze masowo ginęli w Ukrainie, trzeba spełnić te oczekiwania

Źródło:
TVN24, PAP

Stowarzyszenie Dystrybutorów i Producentów Części Motoryzacyjnych ostrzega, że nowe unijne cła na chińskie elektryki mogą doprowadzić do wojny handlowej, co uderzy między innymi w polski przemysł. - Ostatnie, czego potrzebujemy, to wojna handlowa, która dotknie także firmy działające w Polsce. Tego typu działania to miecz obosieczny i możemy szybko pożałować tej decyzji - mówi prezes SDCM Tomasz Bęben.

Wojna handlowa wisi w powietrzu. "Możemy szybko pożałować tej decyzji"

Wojna handlowa wisi w powietrzu. "Możemy szybko pożałować tej decyzji"

Źródło:
PAP

25-letnia kobieta jest podejrzana o zabójstwo 45-latka pod Wieliszewem (Mazowieckie). Jak przekazała nam prokuratura, 45-latek zmarł w szpitalu po tym, jak został zaatakowany nożyczkami i śrubokrętem.

Zabójstwo pod Wieliszewem. "Pokrzywdzonemu zadano uderzenia nożyczkami i śrubokrętem"

Zabójstwo pod Wieliszewem. "Pokrzywdzonemu zadano uderzenia nożyczkami i śrubokrętem"

Źródło:
tvnwarszawa.pl

Prokuratura Okręgowa w Łodzi wszczęła śledztwo w sprawie "willi Kwaśniewskich" - dowiedzieli się dziennikarze "Superwizjera" TVN i tvn24.pl, Maciej Duda i Łukasz Ruciński. Prokuratura podejrzewa, że Tomasz Kaczmarek, znany jako agent Tomek, miał na polecenie ówczesnych szefów CBA, Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, sporządzać fałszywe notatki operacyjne. Te miały później służyć jako rzekome dowody na to, że Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy byli właścicielami willi w Kazimierzu Dolnym.

Wraca sprawa "willi Kwaśniewskich". Śledztwo w sprawie poleceń, jakie agentowi Tomkowi wydawali Kamiński i Wąsik

Wraca sprawa "willi Kwaśniewskich". Śledztwo w sprawie poleceń, jakie agentowi Tomkowi wydawali Kamiński i Wąsik

Źródło:
Superwizjer, tvn24.pl

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej otrzymali w nocy z piątku na sobotę sygnał alarmowy, nakazujący natychmiastowe stawienie się w ich jednostkach - poinformowało dowództwo WOT. To ćwiczenia, mające sprawdzić, ilu żołnierzy stawiło się w określonym czasie.

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej dostali rozkaz stawienia się w jednostkach

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej dostali rozkaz stawienia się w jednostkach

Źródło:
PAP

Fentanyl jest najsilniejszym lekiem przeciwbólowym z grupy opioidów, działa sto razy mocniej od morfiny. Ma silne działanie psychoaktywne, więc jest też używany jako narkotyk. Jeżeli dostanie się w niepożądane ręce, może dojść do tragedii. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Dwa ziarenka mogą zabić dorosłą osobę. "Narkotyk zombie" w Polsce

Dwa ziarenka mogą zabić dorosłą osobę. "Narkotyk zombie" w Polsce

Źródło:
TVN24
Cory miał 48 lat, David 18, Nicholas rok. "Fetty" mógłby zabić wszystkich Amerykanów

Cory miał 48 lat, David 18, Nicholas rok. "Fetty" mógłby zabić wszystkich Amerykanów

Źródło:
tvn24.pl
Premium

Jakiekolwiek pogłoski o śmierci Trzeciej Drogi są dalece przesadzone - powiedział w TVN24 wiceprzewodniczący Polski 2050 Michał Kobosko. Jednocześnie oświadczył, że jego ugrupowanie jest bardziej rozczarowane wyborami europejskimi. - My jesteśmy pewnie bardziej skłonni do tego, żeby dyskutować, na ile taki sojusz, w takiej konstrukcji, ma ręce i nogi - dodał.

Kobosko: jesteśmy bardziej sfrustrowani

Kobosko: jesteśmy bardziej sfrustrowani

Źródło:
TVN24

W Muzeum Historii Polski otwarto wystawę "Potęga opowieści". To spojrzenie na dzieje naszego kraju oczami artystów: malarzy, pisarzy i reżyserów. Ekspozycja jest dostępna dla zwiedzających od soboty. Można ją oglądać do 15 września.

Historia Polski oczami artystów. Pierwsza taka wystawa

Historia Polski oczami artystów. Pierwsza taka wystawa

Źródło:
PAP

Sięganie po wsparcie i pomoc to nie jest słabość, to jest siła i odwaga. Jesteśmy otruci toksycznymi stereotypami - mówiła w TVN24 Joanna Przetakiewicz-Rooijens z kampanii społecznej "Koalicja Przeciwko Samotności", poruszającej problem zdrowia psychicznego mężczyzn. - Oznaką dojrzałości i mądrości współczesnego mężczyzny jest to, że dba o swoje zdrowie - zauważył profesor Piotr Gałecki.

"Sięganie po wsparcie i pomoc to nie jest słabość, to siła i odwaga"

"Sięganie po wsparcie i pomoc to nie jest słabość, to siła i odwaga"

Źródło:
TVN24
Cierpią po cichu, giną z rąk najbliższych. A przecież nie tak ich wychowali

Cierpią po cichu, giną z rąk najbliższych. A przecież nie tak ich wychowali

Źródło:
tvn24.pl
Premium

El Nino oficjalnie dobiegło końca, a to, co po nim nastąpi, może wstrząsnąć pogodą na całym świecie - donosi CNN. Stany Zjednoczone mogą doświadczyć wyjątkowo gorącego lata, obfitującego w huragany.

El Nino oficjalnie dobiegło końca. Amerykanie drżą

El Nino oficjalnie dobiegło końca. Amerykanie drżą

Źródło:
Reuters, cpc.ncep.noaa.gov

Na sobotę i niedzielę zaplanowano w kilkunastu miastach Francji wielotysięczne protesty przeciwko skrajnej prawicy. Zapowiedziano je w związku z perspektywą zwycięstwa Zjednoczenia Narodowego w wyborach parlamentarnych. W sobotę odbędzie się manifestacja w Paryżu, na której oczekiwanych jest od 50 do 100 tysięcy uczestników.

Wiece przeciw skrajnej prawicy we Francji. W Paryżu ma być nawet 100 tysięcy osób

Wiece przeciw skrajnej prawicy we Francji. W Paryżu ma być nawet 100 tysięcy osób

Źródło:
PAP

Uprzedzałem, że będę pisał o książkach, których nikt nie czyta. I właśnie trafiła mi się taka książka.

Żeby się nie pozabijać…

Żeby się nie pozabijać…

Źródło:
tvn24.pl

Najnowszy dokument Martyny Wojciechowskiej, jest już dostępny na platformie Max. "Hope" przenosi widzów do jednego z najbiedniejszych i najsilniej dotkniętych głodem państw na świecie, gdzie dzieci padają ofiarami przerażającego procederu.  

Dzieci oskarżane o czary. "Hope", nowy dokument Martyny Wojciechowskiej, już dostępny w Max 

Dzieci oskarżane o czary. "Hope", nowy dokument Martyny Wojciechowskiej, już dostępny w Max 

Źródło:
tvn24.pl

- Max pozwala nam wypłynąć na szerokie wody międzynarodowe. To jest duże szczęście, to jest prezent - stwierdziła Marta Malikowska, aktorka i jurorka 43. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". W jego ramach odbył się panel dyskusyjny "Max is here. More stories to tell".

Platforma Max w Polsce. "Pozwala wypłynąć na szerokie wody międzynarodowe"

Platforma Max w Polsce. "Pozwala wypłynąć na szerokie wody międzynarodowe"

Źródło:
tvn24.pl

Warszawska Strefa Kibica (WSK) na błoniach Stadionu Narodowego ruszy już w niedzielę. Będzie tam można obejrzeć wszystkie grupowe mecze Polaków. Jak przekazał Bartosz Kusior, członek zarządu spółki PL2012+, która zarządza stadionem, koszt zorganizowania strefy to milion złotych.

Strefa kibica na błoniach Narodowego rusza w niedzielę. Kosztowała milion złotych

Strefa kibica na błoniach Narodowego rusza w niedzielę. Kosztowała milion złotych

Źródło:
PAP

W najnowszym "Kadrze na kino" Ewelina Witenberg opowiadała o premierze drugiego sezonu serialu "Ród smoka", który można będzie oglądać na debiutującej platformie Max. Odcinek poświęcono też między innymi 90. urodzinom Kaczora Donalda oraz powracającej z nowym albumem Ewelinie Flincie.

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Co warto obejrzeć. Ewelina Witenberg podsumowuje. "Kadr na kino" w TVN24

Źródło:
tvn24.pl