TVN24 | Wrocław

"Skoordynowane polsko-niemieckie działania". Pięć osób zatrzymanych

TVN24 | Wrocław

Autor:
ib//now
Źródło:
PAP
Przejęto łącznie ponad 21 ton nielegalnego tytoniuCBŚP/KAS
wideo 2/9
CBŚP/KASPrzejęto łącznie ponad 21 ton nielegalnego tytoniu

Polskie służby we współpracy z niemiecką służbą celną zatrzymały pięć osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienie przestępstw akcyzowych związanych z obrotem nielegalnym tytoniem. W kilku miejscach zabezpieczono łącznie ponad 21 ton tytoniu.

Funkcjonariusze z wrocławskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z Dolnośląskim Urzędem Celno-Skarbowym we Wrocławiu i Prokuraturą Regionalną we Wrocławiu prowadzą śledztwo dotyczące gangu, którego celem było popełnianie przestępstw karno-skarbowych przy obrocie tytoniem sprowadzanym z Niemiec. W akcję zaangażowany był także Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.

- Rozbicie tej grupy jest efektem wspólnych działań - przekazała w poniedziałek rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji nadkomisarz Iwona Jurkiewicz.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

"Zabezpieczono ponad 21 ton tytoniu"

- W minionym tygodniu przeprowadzono skoordynowane polsko-niemieckie działania, w wyniku których w Polsce zatrzymano pięć osób, zlikwidowano krajalnię tytoniu i przejęto ponad dwie tony krajanki tytoniowej, zaś na terenie Dolnej Saksonii zabezpieczono prawie piętnaście ton tytoniu. Akcja została poprzedzona przejęciem na początku lipca w województwie lubuskim czterech ton tytoniu, który był transportowany z Niemiec. Łącznie w sprawie zabezpieczono ponad 21 ton tytoniu - podsumowała rzeczniczka CBŚP.

W kilku miejscach zabezpieczono łącznie ponad 21 ton nielegalnego tytoniuCBŚP

Rzeczniczka szefa Krajowej Administracji Skarbowej Anita Wielanek poinformowała, że gang działał w województwach lubuskim, dolnośląskim i w kujawsko-pomorskim. - Na terenie Niemiec znajdował się magazyn, w którym przechowywano liście tytoniu, dlatego nawiązaliśmy współpracę z niemiecką służbą celną Zollfahndungsamt Dresden - dodała.

W Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i zarzuty dotyczące przestępstw karno-skarbowych. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy dla Wrocławia-Śródmieścia zastosował wobec podejrzanych tymczasowy areszt. Śledztwo jest rozwojowe. Trwa ustalanie okoliczności sprawy oraz ról, jakie w procederze odgrywały zaangażowane w niego osoby.

Zabezpieczone worki z tytoniemCBŚP

Autor:ib//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: CBŚP