Wola

Wola

Koncert, wystawy i Piłsudski w 3D

Bieg, darmowy wstęp do muzeów, koncerty i wyjątkowa wystawa w fotoplastikonie. Instytucje kultury na 11 listopada przygotowały kilka ciekawych wydarzeń.

Policjant postrzelił uciekającego kierowcę

Policjanci ujawniają szczegóły pościgu, który miał miejsce w środę wieczorem na Bemowie. Potwierdzają informacje internatuów Kontakt 24 piszących o strzelaninie. Uciekającego kierowcę postrzelił policjant.

Ukradł 40 tys. na studniówkę

Policjanci z Woli potrzebowali kilku dni na rozwiązanie zagadki zniknięcia pieniędzy z jednej ze szkół na terenie dzielnicy.

Wola: zderzenie nissana z fordem

- Zderzenie dwóch samochodów osobowych na skrzyżowaniu ulic Okopowej i Anielewicza- relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl.

Wszystkich Świętych: zamknięte ulice, świąteczne rozkłady

W dzień Wszystkich Świętych i w Zaduszki, w Warszawie łatwiej będzie dojechać na cmentarze komunikacją miejską. Kierowcy indywidualni muszą liczyć się z ograniczeniami w ruchu i parkowaniu w pobliżu nekropolii. Podpowiadamy, jak poruszać się po mieście.

Burzliwe losy Cmentarza Powązkowskiego

Warszawski Cmentarz Powązkowski to miejsce pochówku wielu wybitnych postaci, zasłużonych dla kultury i narodu. Szacuje się, że od założenia tej zabytkowej nekropolii w 1790 roku na Starych Powązkach pochowano milion osób.

Jak dojechać do cmentarzy?

Komunikacja uruchamia dodatkowe połączenia, a kierowcy powinni liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu. Ratusz radzi skorzystać z transportu miejskiego.

Ratują powstańcze mogiły

Od 1 do 4 oraz 11 listopada wolontariusze Muzeum Powstania Warszawskiego będą kwestować na cmentarzach Powązkowskim, Służewski, Bródnowskim i innych. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na odnowienie zaniedbanych i zniszczonych mogił powstańczych.

Poślizgiem przez kałuże

Szutry, kałuże, topniejący śnieg i poszukiwanie przyczepności. 15. "Rajd Mazowieckie Szutry" przyciągnął kierowców poczciwych maluchów i profesjonalnych rajdówek.

Zajrzyj do Domu Kereta

Salon, kuchnia, łazienka, sypialnia - wszystko jak w normalnym domu, tylko mniejsze. Mowa o instalacji artystycznej, która powstała przy skrzyżowaniu ulic Chłodnej i Żelaznej. Na zwiedzanie najwęższego domu świata trzeba długo czekać, ale na wirtualną wycieczkę możecie wybrać się razem z nami już teraz.

Otoczenie Pałacu Kultury wciąż wirtualne

Plan zagospodarowania centrum Warszawy przewiduje, że tuż obok Pałacu Kultury będzie mogło powstać pięć wieżowców - w tym dwa aż 245-metrowe - to wysokość około 60 pięter. Jednak architekci zwracają uwagę na to, że wciąż brakuje dokładnych informacji, jak ta nowa przestrzeń ma się przysłużyć wszystkim ludziom, a nie tylko inwestorom. Raport przygotował reporter "Czarno na Białym", Cyprian Jopek.

Jak zwiedzić najwęższy dom świata?

W czasie otwarcia najwęższego domu świata niewielu udało się zwiedzić instalację, w której zamieszka izraelski pisarz Etgar Keret, a później także inni artyści. - Będziemy organizować kolejne wycieczki, dla małych grup - mówi kuratorka projektu.

Najwęższy dom świata otwarty

Najwęższy dom na świecie otwarto w sobotę na rogu ul. Chłodnej i Żelaznej. Artystyczna pracownia została wciśnięta w szczelinę między budynkami o szerokości od 152 cm do zaledwie 92. W Domu Kereta - od nazwiska izraelskiego pisarza - będą mieszkać zapraszani do stolicy artyści.