Przygotuj się na:

PRACE NA "OBWODNICY" GOCŁAWIA

Mieszkańców Gocławia czekają weekendowe utrudnienia w ruchu. W piątek wieczorem drogowcy rozpoczną wymianę nawierzchni ulicy Meissnera. Północno-wschodnia jezdnia będzie wyłączona z ruchu do poniedziałkowego poranka.

Pod mężczyzną załamał się lód, "trzymał się tafli". Nagranie z akcji strażaków

TVN Warszawa | Włochy

Autor:
est,
kz/ran
Źródło:
Kontakt 24, tvnwarszawa.pl
Akcja strażaków na lodzieKatarzyna, Kontakt 24
wideo 2/4
Katarzyna, Kontakt 24Akcja strażaków na lodzie

Poranna akcja strażaków w parku Cietrzewia. Jak relacjonuje Reporterka24, pod jednym z wędkarzy załamał się lód.

Z redakcją Kontaktu 24 skontaktowała się Katarzyna, która udostępniła nagranie z akcji. Jak relacjonowała, do zdarzenia doszło sobotę rano w parku, na Stawach Cietrzewia.

"Siedział na tafli"

- Byliśmy z partnerem na spacerze, w parku było sporo osób, w tych stawach woda jest dość głęboka i są zarybiane, dlatego jest tam sporo rybaków. Nie widziałam samego momentu, kiedy pod tym panem załamał się lód, ale dowiedziałam się, że siedział na tafli, która w pewnej chwili pękła. Jak tylko się to stało, przechodnie próbowali mu pomóc. Ktoś zadzwonił po straż, która przyjechała dosłownie w kilka minut i od razu zaczęła bardzo sprawną akcję ratunkową – podkreśliła. 

I zaznaczyła, że w pewnej chwili zrobiło się nerwowo. - Ten człowiek zanurzył się pod lód, ale na szczęście strażakom udało się go szybko wyciągnąć i uratowali go. Z tego, co widziałam, pan mógł mieć 60 albo trochę więcej lat. Musiał być w szoku, ale po wyciągnięciu na brzeg był przytomny i widziałam, że sam wszedł do karetki – dodała. 

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Trzymał się tafli lodu"

Na filmie widać, jak strażacy próbują wiosłami kruszyć lód. Dopływają do miejsca, w którym znajdował się wędkarz. Jeden z nich kładzie się na tafli lodu i chwyta rękę mężczyzny. Następnie do akcji dołączają kolejni. - Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz, przy pomocy łodzi, ewakuowaniu na brzeg mężczyzny – opisuje Wojciech Kapczyński ze straży pożarnej.

Jak zaznacza, mężczyzna, w chwili kiedy strażacy przyjechali na miejsce, nie był całkowicie pod wodą. - Trzymał się tafli lodu. Był przytomny, przekazaliśmy go pod opiekę ratowników medycznych – podał strażak.

W akcji uczestniczyły dwa zastępy.

Autor:est, kz/ran

Źródło: Kontakt 24, tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Katarzyna, Kontakt 24