Przygotuj się na:

MIESIĄC BEZ TRAMWAJÓW NA OCHOCIE i OKĘCIU

Ruszają wakacyjne prace torowe. Od poniedziałku 29 czerwca do 24 lipca tramwaje nie będą kursowały ulicą Grójecką i aleją Krakowską.

  Wolontariusze wrócą do schroniska Na Paluchu. Ratusz podał datę

  TVN Warszawa | Włochy

  Autor:
  dg/b
  Źródło:
  tvnwarszawa.pl
  Facebook/Rafał TrzaskowskiTrzaskowski: wolontariusze wrócą do pracy w piątek

  Na piątek 15 maja ratusz wyznaczył datę powrotu wolontariuszy do schroniska Na Paluchu. Obecnie nie ma ich tam z powodu zagrożenia koronawirusem.

  Schronisko Na Paluchu zostało zamknięte dla osób postronnych i wolontariuszy na początku kwietnia w związku z epidemią COVID-19. Opieka nad blisko 400 zwierzętami spadła na kilku pracowników. Wolontariusze zaczęli głośno upominać się o pozwolenie na powrót do pracy w schronisku. Podczas wtorkowego briefingu prasowego Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy przekazał, że ratusz od kilku dni pracuje na ustaleniem zasad bezpieczeństwa dla pracowników i wolontariuszy. Wskazał też termin częściowego otwarcia obiektu dla tych drugich. - Postaramy się, aby już w najbliższy piątek schronisko zostało otwarte dla wolontariuszy - powiedział Trzaskowski.

  Pierwsze dyżury wolontariuszy

  Po konferencji prezydenta Warszawy ratusz wydał oficjalny komunikat w tej sprawie, w którym potwierdzono, że pierwsze dyżury wolontariuszy zostaną wprowadzone od 15 maja. "Na Paluchu będzie mogło działać pięciu psich opiekunów dziennie i pięciu poza terenem schroniska oraz dwóch kocich wolontariuszy w tygodniu. Rozluźnianie obostrzeń odbędzie się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, a miasto zapewni środki ochronne, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa" - przekazali w komunikacie urzędnicy.

  Jak podkreślono, schronisko pozostanie niedostępne dla odwiedzających. Ale wznowione zostaną spacery przedadopcyjne poza terenem schroniska. Placówka w ramach pierwszego etapu powróci też do przyjmowania darów od mieszkańców i firm - początkowo tylko w postaci karmy w oryginalnym opakowaniu.

  Kolejne etapy otwierania Palucha

  W kolejnych etapach schronisko będzie wznawiać działalność w zakresie szkolenia dla wolontariuszy czy praktyk studenckich, a także umożliwi wstęp dla osób z zewnątrz. Powrócą również zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Konkretna data uruchomienia drugiego etapu zostanie uzgodniona na kolejnym spotkaniu z wolontariuszami, które odbędzie się w piątek 22 maja.

  Jak poinformował ratusz, obecnie zagubione zwierzęta w dalszym ciągu przyjmowane są do placówki, a właściciele mogą odebrać ze schroniska odnalezionego psa lub kota. Spis zwierząt, które ostatnio trafiły do schroniska, dostępny jest na stronie Palucha.

  Autor:dg/b

  Źródło: tvnwarszawa.pl

  Źródło zdjęcia głównego: tvnwarszawa

  Tagi:
  Raporty: