Zrywają tory przy Centralnym. Jana Pawła II bez tramwajów

Remont torowiska w al
Remont torowiska w al
Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak/ tvnwarszawa.plRemont torowiska w al

Zawieszone linie tramwajowe 10, 16, 17 i 33 - wtorek wita warszawiaków utrudnieniami. Dziś rozpoczął się remont torowiska. Prace potrwają niemal trzy tygodnie. Będą też utrudnienia dla kierowców.

- W okolicy przystanków nie brakuje informatorów Zarządu Transportu Miejskiego, którzy kierują zdezorientowanych pasażerów - informuje Lech Marcinczak, reporter tvnwarszawa.pl, który był po godzinie 7.00 w al. Jana Pawła II. Podobnie było przed 7.00 przy Dworcu Centralnym.

Chaosu nie ma. Jest też komunikacja zastępcza.

Na przystankach wzdłuż al. Jana Pawła II już w weekend zostały ustawione tablice informacyjne z objazdami, a w komunikacji od kilku dni można było zobaczyć informacje o zawieszonych liniach.

- Na mapce są złe oznaczenia, jeśli chodzi o linię Z-3 - zwraca jednak uwagę na forum tvnwarszawa.pl Mika. - Autobus z Al. Niepodległości skręca w Wawelską (p. GUS) i jedzie do Ronda Jazdy Polskiej (p. Metro Politechnika), Pl. Unii Lubelskiej i zakręca w Rakowiecką do Pola Mokotowskiego - opisuje.

SZCZEGÓŁY ZMIAN:

Z powodu prac remontowych ZTM wprowadził szereg zmian. Uruchomiono też komunikację zastępczą.

1. Zawieszone zostały cztery linie: 10, 16, 17 i 33.

2. W zamian pojadą składy zastępcze z numerami 70, 71, 73, a trasa linii 14 została wydłużona. Kursuje tez autobus Z-3.

Trasy:

70: METRO MŁOCINY – Marymoncka – Popiełuszki – Jana Pawła II – Solidarności – Wolska – Powstańców Śląskich – OS. GÓRCZEWSKA;

71: METRO MARYMONT – Popiełuszki – Jana Pawła II – Solidarności – Towarowa – Grójecka – Filtrowa – al. Niepodległości – Wołoska – WORONICZA;

73: METRO MŁOCINY – Broniewskiego – Jana Pawła II – Stawki – Andersa – Marszałkowska – Nowowiejska – al. Niepodległości – Wołoska – SŁUŻEWIEC;

Z-3: CH ARKADIA – rondo „Radosława” - al. Jana Pawła II – Chałubińskiego – al. Niepodległości – METRO POLE MOKOTOWSKIE.

Tramwaje pojadą objazdamiUrząd Miasta
Remont torowiska i utrudnienia w centrum
Remont torowiska i utrudnienia w centrumFilm: TVN24, fot. Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.pl

UTRUDNIENIA DLA KIEROWCÓW

Remont na razie nie odbija się na kierowcach, ale to się zmieni. W Al. Jerozolimskich pod estakadami przy Dworcu Centralnym, niebawem zostaną tylko po dwa pasy ruchu. Do końca remontu nie będzie też możliwości skrętu w lewo, zarówno w al. Jana Pawła II, jadąc od strony pl. Zawiszy, jak i w kierunku Chałubińskiego, od strony centrum. Zobacz to na schematach:

I etap prac:

Zmiany na skrzyżowaniu Jana Pawła II i AlUrząd Miasta

II etap prac:

Zmiany na skrzyżowaniu Jana Pawła II i AlUrząd Miasta

wp/b//mjc/mz

Pozostałe wiadomości