Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Ulice

Wypadek na Modlińskiej. Nie żyje znany perkusista

Ulice

Potrącenie rowerzysty na Modlińskiej
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.plPotrącenie rowerzysty na Modlińskiej

Na ulicy Modlińskiej, za Kanałem Żerańskim, doszło do zderzenia rowerzysty z samochodem osobowym. Jak poinformowała policja, rowerzysta został zabrany do szpitala, gdzie zmarł.

- Zgłoszenie o wypadku dostaliśmy o godzinie 9.20. Było to zderzenie rowerzysty z samochodem osobowym marki BMW - powiedziała nam Magdalena Bieniak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji. Jak dodała, rowerzysta został zabrany do szpitala jeszcze przed przyjazdem funkcjonariuszy. - Mamy informację, że mężczyzna zmarł w szpitalu. Kierujący BMW był trzeźwy - podała Bieniak. Wszystko działo się na jezdni w kierunku Legionowa. - Zablokowane były dwa prawe pasy, ale nie tworzyły się korki - mówił Mateusz Szmelter, reporter tvnwarszawa.pl

Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Kolarz i perkusista

Po południu Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów podało, że zmarły to perkusista jazzowy, a jednocześnie członek tej organizacji - Grzegorz Grzyb. "Z bólem i głębokim żalem chcemy powiadomić, że dzisiaj podczas porannego treningu na ulicach Warszawy został potrącony przez samochód i zmarł w szpitalu nasz kolega, przyjaciel członek STC Stargard Grzegorz Grzyb" - napisano na Facebooku towarzystwa.

Grzyb był znany ze współpracy z wieloma muzykami jazzowymi, w tym m.in. Maciejem Sikałą, Tymonem Tymańskim, Zbigniewem Namysłowskim czy Leszkiem Możdżerem. Od roku 2008 był stałym członkiem krakowskiej grupy Laboratorium. Ostatnio wraz z Krzysztofem Misiakiem i Filipem Sojką tworzył trio 3 Jazz Soldiers.

Poza muzyką jego życiową pasją było kolarstwo.

Do zdarzenia doszło na Modlińskiejtargeo

kw/pm

Pozostałe wiadomości