Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

TVN Warszawa | Ulice

W Warszawie protestowali pracownicy budżetówki. Kasa z lodu stanęła przed KPRM

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/r
Źródło:
PAP, tvnwarszawa.pl
Protest pracowników budżetówki w Warszawie
Protest pracowników budżetówki w Warszawie TVN24
wideo 2/2
TVN24Protest pracowników budżetówki w Warszawie

W sobotę przed siedzibą Ministerstwa Finansów przy Świętokrzyskiej 12 rozpoczęła się manifestacja pracowników sfery budżetowej, przeciwko planowanemu zamrożeniu ich płac w przyszłym roku. Protestujący przeszli przed Kancelarię Prezesa Rady Ministrów.

W proteście udział wzięli m.in. pracownicy sądów, prokuratury, urzędów skarbowych, muzeów, urzędów celno-skarbowych, pracownicy cywilni MON, pracownicy Policji, Służby Więziennej czy urzędów wojewódzkich. Na manifestacje przyjechali związkowcy z różnych części kraju.

Chcą podwyżek

Protest ruszył w południe spod Ministerstwa Finansów. Jego uczestnicy szli w 150-osobowych grupach, aby nie łamać obostrzeń związanych z pandemią. Po godz. 13 dotarli na Aleje Ujazdowskie, przed KPRM, której gmach odgradzają barierki i stojący za nimi policjanci.

Naprzeciwko KPRM protestujący ustawili bryłę lodu w kształcie okienka kasowego z logiem NSZZ "Solidarność" i napisem "KASA. Żądamy 12 procent". Bryła symbolizuje zamrożenie płac w budżetówce.

"Stoimy w miejscu. My chcemy wzrostu wynagrodzeń" - mówili. "Gdzie pan jest?!" - adresowali słowa do premiera Mateusza Morawieckiego. Głos na proteście zabierali kolejni przedstawiciele budżetówki.

Akcja związana jest z planowanym zamrożeniem płac w 2022 roku. Jak czytamy w zapowiedzi wydarzenia, protest zorganizowany został przez organizacje NSZZ "Solidarność" zrzeszające pracowników muzeów, pracowników służby celnej, pracowników urzędów skarbowych, pracowników sądów i prokuratury, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych służby więziennej, funkcjonariuszy i pracowników cywilnych policji.

Autor:katke/r

Źródło: PAP, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości