Jechał mostem pod prąd, uszkodził 11 aut. Kierowca tira miał trzy promile

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plKierowca tira zatrzymany przez policję

Policja zatrzymała w piątek wieczorem kierowcę tira, który jechał pod prąd z Białołęki na Bielany. Po drodze uszkodził auta, znaki i punkt odbioru elektroodpadów.

"Kierowca tira, jadąc ulicą Nocznickiego pod prąd, spowodował wypadek" – poinformowała nas w piątek wieczorem czytelniczka Marta.

Na wysłanych przez nią zdjęciach widać służby przy stojącym na środku jezdni samochodzie ciężarowym. O zdarzeniu mówił też reporter tvnwarszawa.pl, który podał, że pojazd jechał wcześniej mostem Północnym.

"Czołowe zderzenie z fordem"

O całe zdarzenie zapytaliśmy policję.

- Kierowca tira jechał od Modlińskiej mostem Północnym w kierunku Bielan pod prąd. Później wjechał w Nocznickiego – potwierdza Piotr Świstak z sekcji prasowej Komendy Stołecznej Policji.

I dodaje, że po drodze przejeżdżał też przez trawnik, chodnik i uderzył w miejski punkt elektroodpadów, a także znak drogowy.

- Po drodze uszkodził też dziesięć aut, a na koniec zderzył się czołowo z fordem, z którego jedna osoba została zabrana do szpitala – relacjonuje dalej Świstak.

Kierowca, obywatel Ukrainy, został przebadany na obecność alkoholu. – Miał trzy promile w wydychanym powietrzu – dodaje policjant.

Kierowca tira jechał pod prąd
Marta
Kierowca tira jechał pod prąd
Marta

Źródło: tvnwarszawa.pl

ran