Przygotuj się na:

ZWĘŻONY MOST ŚWIĘTOKRZYSKI

Do końca października kierowców czekają utrudnienia na moście Świętokrzyskim. Drogowcy rozpoczęli wymianę wyeksploatowanej dylatacji na wschodniej części przeprawy. Prace będą podzielone na etapy, a każdy z nich będzie wiązał się ze zwężeniem jezdni.

TVN Warszawa | Ulice

Rowerzyści na trasie S8. Obok jest ścieżka rowerowa

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk
Źródło:
tvnwarszawa.pl
warszawa@tvn.plRowerzyści na trasie S8

Dwóch rowerzystów wybrało się w niedzielę przed południem na przejażdżkę trasą S8. Nie wiadomo, czy z premedytacją zlekceważyli zakaz poruszania się rowerem po ekspresówce, czy może nie wiedzieli, że wzdłuż trasy biegnie ścieżka rowerowa?

Nagranie otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników. Chwilę po godzinie 10 zauważył on dwóch rowerzystów, poruszających się w kierunku Żoliborza jezdnią lokalną trasy S8. Nagranie powstało na wysokości zjazdu na ulicę Wysockiego.

Na filmie widać, że zarówno autor nagrania, jak i jadący obok kierowca znacznie zwolnili na widok rowerzystów. Obowiązujący w tym miejscu limit prędkości to 70 kilometrów na godzinę. Jest też niebezpiecznie ze względu na liczne zjazdy i wloty dróg lokalnych, które co kilkaset metrów pojawiają się wzdłuż całej trasy.

Co ważne, po prawej stronie Wisły rowerzyści mają do dyspozycji ścieżkę rowerową, która ciągnie się wzdłuż trasy S8, aż do granicy Warszawy i Marek. Można nią też przejechać przez most Grota-Roweckiego.

Jak przekazał nam Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji, nikt nie zgłaszał tej sytuacji policjantom.

250 złotych mandatu za złamanie zakazu

O podobnych przypadkach informowaliśmy wielokrotnie na tvnwarszawa.pl. Choć wzdłuż wielu warszawskich tras szybkiego ruchu są dostępne ścieżki rowerowe, nie brakuje osób, które decydują się na niebezpieczny (i zabroniony) przejazd ekspresówką.

Wiosną ubiegłego roku, jeden z kierowców nagrał grupę ośmiu rowerzystów jadących trasą S8 między Głębocką a Łabiszyńską. Miesiąc później pokazaliśmy nieoświetlonego mężczyznę, który rowerem jechał trasą mostu Północnego. Minął zaledwie tydzień i nasz reporter zaważył kolejną taką osobę - tym razem na moście Siekierkowskim. Z kolei na początku czerwca, jeden z kierowców natknął się na rowerzystę jadącego - w dodatku pod prąd - trasą S79.

Według przepisów kierowcy jednośladów nie mogą korzystać z dróg ekspresowych i autostrad. Zakaz dotyczy także przypadku poruszania się jedynie pasem awaryjnym lub poboczem. Mandat za wjazd rowerem na drogę szybkiego ruchu wynosi 250 złotych.

Rowerzyści na drogach ekspresowych

Rowerzyści na trasie S8Adam / Kontakt 24
wideo 2/4

Źródło: tvnwarszawa.pl

Autor:kk

Źródło zdjęcia głównego: warszawa@tvn.pl