Ośmiu na rowerach jedzie trasą S8

Warszawa

Adam / Kontakt 24Rowerzyści na trasie S8

Niecodzienny widok na trasie S8 w Warszawie. Reporter 24 nagrał rowerzystów jadących drogą ekspresową.

Cała sytuacja miała miejsce w niedzielę. Z relacji pana Adama wynika, że po godzinie 9 (rejestrator pokazuje wcześniejszą godzinę - red.) natknął się na rowerzystów między ulicami Głębocką a Łabiszyńską.

"To wykroczenie"

"Nagrałem ośmiu rowerzystów jadących prawym pasem" – poinformował Reporter 24.Na filmie widać grupę wyglądającą na kolarzy. Poruszają się poboczem trasy ekspresowej. Po chwili zjeżdżają w prawo i kontynuują przejazd już poza trasą.Reporter 24 zwraca uwagę, że po obu stronach trasy S8 znajdują się drogi dla rowerów.

Autor filmu powiedział redakcji Kontaktu 24, że zgłosił sprawę policji. Spytaliśmy o to w komendzie stołecznej. "Dostaliśmy takie zgłoszenie, lecz, gdy po kilku minutach policyjny radiowóz dojechał na miejsce, grupy rowerzystów już nie było na trasie S8" - odpisał aspirant sztabowy Tomasz Oleszczuk z KSP.

Według przepisów kierowcy jednośladów nie mogą korzystać z "ekspresówki". Zakaz dotyczy także pobocza.

- Wjazd na autostradę lub drogę ekspresową pojazdem, dla ruchu którego nie jest ona przeznaczona to wykroczenie. Grozi za to mandat w wysokości 250 złotych - informuje Robert Opas z Komendy Głównej Policji.

ran/pm/ec