TVN Warszawa | Ulice

Pogoda pokrzyżowała plany. W weekend nie będzie asfaltowania Górczewskiej

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
katke/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Urząd miasta W weekend utrudnienia na Górczewskiej

W dniach 8 - 10 kwietnia budowniczowie drugiej linii mieli układać ostatnią warstwę na południowej jezdni ulicy Górczewskiej. Pogoda pokrzyżowała jednak ich plany i operację przełożono o dwa tygodnie.

Z powodu padającego deszczu, drogowcy nie zabiorą się w ten weekend za asfaltowanie Górczewskiej. Wrócą do tego po świętach, w weekend 23 - 24 kwietnia.

Utrudnienia dla kierowców, autobusy bez zmian

Jadący w stronę centrum będą mieli do dyspozycji jeden pas ruchu. Przejazd na jezdnię północną zaplanowano na wysokości Mrocznej. Na właściwą jezdnię kierowcy wrócą na skrzyżowaniu z Góralską. Tu już będą dostępne trzy pasy ruchu, z dodatkowym pasem do skrętu na skrzyżowaniu.

Za wjazdem do centrum handlowego, na krótkim odcinku, kierowcy jadący w stronę Bemowa będą mogli poruszać się tylko jednym pasem, aby następnie mieć do dyspozycji całą szerokość.

Dojazd do centrum handlowego pierwszym wjazdem (na wysokości ulicy Krępowieckiego) możliwy będzie wyłącznie od strony centrum. Wyjazd będzie możliwy w obie strony – jednym pasem ruchu w każdym kierunku. Cały czas będzie można także dojechać do centrum handlowego przejazdem pod wiaduktem drogowym.

Stacja Ulrychów - budowa II lini metra Urząd miasta

Jak zapewnił w komunikacie ratusz, wykonawca dołoży wszelkich starań, aby ograniczenia w ruchu zostały zniknęły jak najszybciej w niedzielę, 10 kwietnia.

Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego nie zmienią swoich tras. W obydwu kierunkach będą kursować jezdnią północną. W związku z pracami zawieszone zostanie funkcjonowanie przystanku Góralska 01. W zastępstwie uruchomiony będzie przystanek Góralska 51 przy południowej jezdni ul. Górczewskiej za skrzyżowaniem z ulicą Góralską.

Jak informowaliśmy na tvnwarszawa.pl, nowe stacje metra na Bemowie zostaną otwarte w połowie lipca.

Stacja metra Ulrychów
Stacja metra Ulrychówtvnwarszawa.pl

Autor:katke/r

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Urząd miasta

Pozostałe wiadomości