Jedenaście razy złapali ją za kierownicą po utracie prawa jazdy. Wpadła znowu, bo nie zapięła pasów

Autor:
katke
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN2438-latka była 11 razy zatrzymywana przez drogówkę (zdj. ilustracyjne)

Policjanci z radomskiej drogówki zatrzymali kobietę, która miała aktywny zakaz prowadzenia pojazdów i była poszukiwana. Okazało się, że aż 11 razy karano ją za kierowanie autem bez prawa jazdy - przekazała Dorota Wiatr-Kurzawa z radomskiej policji.

W ubiegły czwartek, około południa, policjanci z radomskiej drogówki zatrzymali do kontroli na ulicy Grzecznarowskiego w Radomiu 38-latkę kierującą hondą. - Powodem kontroli był fakt, iż kierująca nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa. Po przeprowadzeniu czynności kontrolnych policjanci sprawdzili kierującą w policyjnych bazach danych. Okazało się, że 38-latka od 2011 roku była aż 11 razy karana za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień - przekazała Wiatr-Kurzawa.

Poszukiwana do odbycia aresztu

Jak dodała, w 2020 kobieta "została skazana prawomocnym wyrokiem sądu za kierowanie w stanie nietrzeźwości, ma zatrzymane prawo jazdy i posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, do którego się nie stosowała". - Ponadto była poszukiwana do odbycia 40 dni aresztu. Mundurowi zatrzymali kierującą i doprowadzili do jednostki policji celem przekazania do aresztu - przekazała policjantka.

Co teraz grozi kobiecie? Za swoje postępowanie zostanie ona dodatkowo ukarana przez sąd. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności.

Czytaj również: Drewniane bale przewoził luzem. Policja: światło cofania działało na pstryczek

Światło cofania w kontrolowanej przez policję ciężarówce
Światło cofania w kontrolowanej przez policję ciężarówceKPP Piaseczno

Autor:katke

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości