Przygotuj się na:

Protest, koncert i dwa biegi. Objazdy i zakazy parkowania

Weekendowe utrudnienia rozpoczną się od piątkowego protestu klimatycznego. Kierowcy powinni też przygotować się na zmiany w parkowaniu związane z sobotnim koncertem kolęd na placu Zamkowym. Na Bielanach odbędą się w niedzielę dwa biegi. Spowoduje to zamknięcie części ulic.

  Smart kibica na pasie rowerowym. Kierowca złamał dwa przepisy

  TVN Warszawa

  Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plSmart na pasie rowerowym

  Przystroił lusterka smarta w biało-czerwone barwy, zmienił tablice rejestracyjne i zaparkował na pasie rowerowym. - Takie kibicowanie może skończyć się dla kierowcy mandatem - mówi nasz reporter, który natknął się na auto.

  Lech Marcinczak z tvnwarszawa.pl zauważył nieprawidłowo zaparkowany samochód na pasie rowerowym na Dąbrowskiego. Smart był jednym z wielu aut, których nie powinno być w tym miejscu. Ale wyróżniał się wyglądem.

  Apel o "rozsądne kibicowanie"

  - Auto miało zasłonięty numer rejestracyjny. Za to w ramce pojawiła się tabliczka z okolicznościowym napisem "Polska". Ozdobione - już zgodnie z prawem - były również lusterka - opisuje nasz reporter. Ponadto zwraca uwagę, że auto było zaparkowane w miejscu niedozwolonym.

  O komentarz poprosiliśmy policję. Monika Brodowska z Komendy Stołecznej Policji informuje, że rejestracja ma być "w miejscu konstrukcyjnie przeznaczonym do tego". Przyznaje, że to, co zrobił kierowca smarta jest wykroczeniem. - Grozi za to mandat do 500 złotych, co wynika z rozporządzenia ministra transportu. Apelujemy o rozsądne kibicowanie - dodaje.

  Mundial w Rosji

  Turniej w Rosji rozpoczyna się w czwartek. Na moskiewskich Łużnikach gospodarz imprezy zmierzy się z Arabią Saudyjską. Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie). Dzielnice przygotowały strefy kibica, w których można oglądać mecze Biało-Czerwonych.

  w/b