Przygotuj się na:

KORONAWIRUS: ZMIANY W KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Miejska komunikacja kursuje według sobotnich rozkładów z dodatkowymi pojazdami w godzinach szczytu. Jak podał Zarząd Transportu Miejskiego, zmiany nie dotyczą pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej.

  Smart kibica na pasie rowerowym. Kierowca złamał dwa przepisy

  TVN Warszawa

  Lech Marcinczak, tvnwarszawa.plSmart na pasie rowerowym

  Przystroił lusterka smarta w biało-czerwone barwy, zmienił tablice rejestracyjne i zaparkował na pasie rowerowym. - Takie kibicowanie może skończyć się dla kierowcy mandatem - mówi nasz reporter, który natknął się na auto.

  Lech Marcinczak z tvnwarszawa.pl zauważył nieprawidłowo zaparkowany samochód na pasie rowerowym na Dąbrowskiego. Smart był jednym z wielu aut, których nie powinno być w tym miejscu. Ale wyróżniał się wyglądem.

  Apel o "rozsądne kibicowanie"

  - Auto miało zasłonięty numer rejestracyjny. Za to w ramce pojawiła się tabliczka z okolicznościowym napisem "Polska". Ozdobione - już zgodnie z prawem - były również lusterka - opisuje nasz reporter. Ponadto zwraca uwagę, że auto było zaparkowane w miejscu niedozwolonym.

  O komentarz poprosiliśmy policję. Monika Brodowska z Komendy Stołecznej Policji informuje, że rejestracja ma być "w miejscu konstrukcyjnie przeznaczonym do tego". Przyznaje, że to, co zrobił kierowca smarta jest wykroczeniem. - Grozi za to mandat do 500 złotych, co wynika z rozporządzenia ministra transportu. Apelujemy o rozsądne kibicowanie - dodaje.

  Mundial w Rosji

  Turniej w Rosji rozpoczyna się w czwartek. Na moskiewskich Łużnikach gospodarz imprezy zmierzy się z Arabią Saudyjską. Rywalami Polaków w grupie H będą kolejno: Senegal (19 czerwca w Moskwie), Kolumbia (24 czerwca w Kazaniu) i Japonia (28 czerwca w Wołgogradzie). Dzielnice przygotowały strefy kibica, w których można oglądać mecze Biało-Czerwonych.

  w/b