Przygotuj się na:

ZAMKNIĘCIE STACJI METRA

Na weekend warszawscy urzędnicy zaplanowali prace modernizacyjne na pierwszej linii metra. Pociągi będą jeździły na skróconej trasie. 

TVN Warszawa | Ulice

Śmiertelny wypadek w Piasecznie. W zderzeniu z autem zginął motocyklista

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/r
Źródło:
tvnwarszawa.pl / PAP
Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.plŚmiertelny wypadek w Piasecznie

Zderzenie motocykla z samochodem osobowym w Piasecznie. Na miejscu lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowe. Straż pożarna podaje jednak, że mimo reanimacji nie udało się uratować kierowcy jednośladu.

Do wypadku doszło kilka minut po godzinie 12 na skrzyżowaniu Stołecznej i Sobieskiego. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że doszło do potrącenia motocykla crossowego, najprawdopodobniej w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, przez 29-latkę kierującą fordem - informuje Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

Na miejsce wypadku została skierowana policja, dwa zastępy straży pożarnej oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. - Załoga pogotowia ratunkowego oraz strażacy prowadzili resuscytację osoby poszkodowanej. Kilka minut temu lekarz Lotniczego Pogotowia Ratunkowego stwierdził zgon - przekazuje Łukasz Darmofalski z piaseczyńskiej straży pożarnej. Potwierdza też, że ofiarą wypadku był motocyklista. - W pojeździe osobowym nikt nie ucierpiał - dodaje.

Oficer prasowy piaseczyńskiej policji przekazał, że pierwsze informacje od świadków mówią o tym, że motocyklista jechał ze znaczą prędkością. - Będzie to ustalane przez policję - zaznaczył. Podał również, że 29-latka kierująca osobowym fordem była trzeźwa.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Jak opisuje reporter tvnwarszawa.pl Mateusz Szmelter, do wypadku doszło na lokalnej jezdni ulicy Stołecznej. - Droga jest zablokowana, ale nie powoduje to większych utrudnień w ruchu. Teren został wygrodzony taśmą przez policję. Swoje czynności prowadzi obecnie prokurator. Są tu nadal załogi policji oraz asysta straży pożarnej, która zabezpiecza miejsce wypadku - relacjonuje.

- Na asfalcie leży przewrócony motocykl. Ford stoi we wjeździe na ulicę Sobieskiego. Widać, że jest mocno zniszczony na prawym boku - dodaje Szmelter.

Do wypadku doszło w PiasecznieMapy Google

Autor:kk/r

Źródło: tvnwarszawa.pl / PAP

Źródło zdjęcia głównego: Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości