TVN Warszawa | Ulice

Śmiertelne potrącenie pieszego, ucieczka, jazda po alkoholu. Sąd aresztował 61-letniego kierowcę

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kk/r
Źródło:
PAP / tvnwarszawa.pl
KMP CiechanówDo wypadku doszło na DW 618 w miejscowości Osiek Górny

Sąd zdecydował o tymczasowym areszcie dla 61-letniego kierowcy podejrzanego o potrącenie pieszego oraz nieudzielenie mu pomocy. Dodatkowo badania wykazały, że mężczyzna miał prowadzić auto po spożyciu alkoholu. W wypadku zginął 47-letni mieszkaniec powiatu pułtuskiego.

Do śmiertelnego wypadku doszło w piątek po południu w miejscowości Osiek Górny (powiat ciechanowski). Przez tę miejscowość przebiega droga wojewódzka numer 618. - Według wstępnych ustaleń 61-letni kierowca renault potrącił idącego z rowerem w tym samym kierunku 47-letniego mężczyznę. Nie udzielając pomocy pieszemu, odjechał z miejsca wypadku, a następnie wrócił - relacjonuje komisarz Jolanta Bym, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie.

Policjanci zatrzymali kierowcę. Przebadali go również pod kątem trzeźwości. Jak podkreśliła Bym, 61-letni kierowca znajdował się w stanie po spożyciu alkoholu, a "badanie wykazało, że ma w wydychanym powietrzu 0,20 mg/l alkoholu". Taki wynik oznacza około 0,4 promila.

OGLĄDAJ PROGRAM "7 ŻYĆ" O BEZPIECZEŃSTWIE NA POLSKICH DROGACH >>>

Dwa miesiące tymczasowego aresztu

Kierowca został przesłuchany. Przedstawiono mu również zarzuty. - Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia - poinformowała Bym w rozmowie z tvnwarszawa.pl. Jak dodała kwestia prowadzenia po spożyciu alkoholu jest kwalifikowana jako wykroczenie. - Kierowcy została pobrana krew do dalszych badań retrospektywnych - zaznaczyła. Jeśli wykazałyby one, że stężenie alkoholu było wyższe niż 0,5 promila, kwalifikacja czynu zostałaby zmieniona na przestępstwo.

W niedzielę sąd zastosował wobec 61-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy.

Policja apeluje do kierowców o rozsądek i odpowiedzialne zachowanie na drodze. - Przestrzegajmy ograniczeń prędkości, dostosowujmy jazdę do warunków panujących na drodze i pod żadnym pozorem nie siadajmy za kierownicą po spożyciu alkoholu. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i czasem wystarczy chwila nieuwagi, by narazić kogoś na utratę życia albo zdrowia - podkreśla rzeczniczka ciechanowskiej policji.

Informowaliśmy też o śmiertelnym potrąceniu na Targówku:

Śmiertelne potrącenie pieszego na Targówku
Śmiertelne potrącenie pieszego na TargówkuTomasz Zieliński / tvnwarszawa.pl

Autor:kk/r

Źródło: PAP / tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: KMP Ciechanów

Pozostałe wiadomości