Mieszkańcy o remoncie Górczewskiej: "Zero koparki, zero łopaty"

Remontowane skrzyżowanie
Remontowane skrzyżowanie
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plRemontowane skrzyżowanie

Postęp prac na przebudowywanym skrzyżowaniu ul. Górczewskiej i Lazurowej nie zadowala mieszkańców Bemowa. - Zero koparki, zero łopaty, nawet pół kasku robotniczego nie widać – piszą na warszawa@tvn.pl.

Prace ruszyły w połowie października. Drogowcy zamknęli Lazurową i wytyczyli objazdy. - Od ponad 2 tygodni nic sie nie dzieje. Czyżby drogowcy planując przebudowę zapomnieli, że w zimę jest zima? - pytał retorycznie, jeszcze przed świętami, internauta Piotr. Na dowód przysłał zdjęcia pokrytych śniegiem maszyn.

Robotnicy zniknęli

Z kolei Jan narzeka na utrudnienia. - Zamknięto dojazd do skrzyżowania z Górczewską od strony Lazurowej, czyli mieszkańcy z pobliskich bloków, którzy w szybki i bezpośredni sposób mogli dojechać do trasy S-8 muszą nadrabiać drogi jadąc dookoła Człuchowską, bądź Połczyńską do Powstańców Śląskich. Potem przy ratuszu Bemowo muszą skręcić w Górczewską, dojechać do końca tej ulicy i wjechać na właściwą drogę dojazdową do S-8. Nie muszę dodawać, że objazd jest cały w korkach i do tego te dzień w dzień nadrabiane kilometry – pisze Jan.

Rozbudowa skrzyżowania musi wiązać się z utrudnieniami. Mieszkańcy są jednak rozgoryczeni tym, że na placu budowy nie ma robotników. - Remont trwał dosłownie 3-4 tygodnie. Potem prace ustały. Zero koparki, zero łopaty, nawet pół kasku robotniczego nie widać. Od połowy listopada nic się tam nie dzieje – pisze Jan. - Minęły święta, a robotników, jak nie było, tak nie ma. Najprawdopodobniej remont wróci dopiero na wiosnę – obawia się.

Tracą czas i pieniądze

Mieszkańcy tracą też czas i pieniądze. - Smutne jest to, że czyjaś niekompetencja zmusza mnie, jak i innych mieszkańców Jelonek, do dorzucania z własnej kieszeni na benzynę, nie licząc traconego codziennie czasu przez te prowizoryczne objazdy – pisze Jan.

O postęp prac, jeszcze przed świętami, zapytaliśmy Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych. Wciąż czekamy na odpowiedź.

Brak postępu prac można na żywo oglądać na kamerze Urzędu Dzielnicy Bemowo.

Nowe rondo

Po zakończeniu budowy Górczewska od Powstańców Śląskich do Lazurowej będzie miała trzy pasy ruchu w każdą stronę. Dalej, do granicy miasta, kierowcy zadowolić się będą musieli dwoma. W zamian powstanie jezdnia serwisowa, którą podjechać będzie można do punktów usługowych i sklepów. Wzdłuż ulicy wytyczona zostanie ścieżka rowerowa.

Skrzyżowanie Górczewskiej i Lazurowej straci swą obecną formę. Po remoncie powstanie w tym miejscu rondo. Pojawią się nowe chodniki i latarnie.

wp//ec

Pozostałe wiadomości