Na krajowej "60" wywróciła się ciężarówka przewożąca świnie

Autor:
katke
Źródło:
PAP
Na DK 60 wywróciła się ciężarówka z trzodą chlewną

Na drodze krajowej numer 60, w miejscowości Bielsk, kierowca samochodu ciężarowego przewożącego trzodę chlewną na łuku drogi stracił panowanie nad autem i zjechał do rowu - przekazała aspirant Krystyna Kowalska z Komendy Miejskiej Policji w Płocku. Utrudnienia trwały kilka godzin.

Ruch pojazdów na drodze krajowej nr 60 w Bielsku został całkowicie udrożniony - przekazała w poniedziałek po południu Kowalska. Kilka godzin wcześniej, 32-letni kierujący ciężarowym manem stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do rowu, a cały zestaw, ciągnik wraz z naczepą, przewrócił się na bok.

Zwierzęta przeniesiono do innego pojazdu

W naczepie, jak informowała aspirant Kowalska, przewożona była trzoda chlewna - w sumie 160 sztuk zwierząt. Po wywróceniu się ciężarówki konieczne było ich zabezpieczenie, czyli przeniesienie do innego pojazdu. - To był główny powód utrudnień, ponieważ w związku z akcją przenoszenia zwierząt w miejscu, gdzie doszło do zdarzenia, wprowadzony został czasowo ruch wahadłowy samochodów - powiedziała.

Jak dodała, 32-letni kierowca ciężarowego mana był trzeźwy. - Pomoc medyczna nie była potrzebna - zaznaczyła aspirant Kowalska.

W poniedziałek od rana, z uwagi na opady śniegu, a następnie jego topnienie, na drogach w Płocku i w okolicy panują trudne warunki - jest ślisko.

"Szczególnie uważać trzeba w zagłębieniach terenu, na wzniesieniach, w pobliżu lasów i zbiorników wodnych - jezdnia może tam być szczególnie śliska. Należy zachować nadzwyczajną ostrożność w pobliżu przejść dla pieszych. Uważajmy też przy dojeżdżaniu do nich" - apeluje Komenda Miejska Policji w Płocku. Przypomina jednocześnie o wymianie opon na zimowe.

Czytaj także: Trzy auta zderzyły się na S8

Zderzenie trzech pojazdów na S8
Zderzenie trzech pojazdów na S8Artur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Autor:katke

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: KMP w Płocku

Pozostałe wiadomości