Przygotuj się na:

LIKWIDACJA ZAWROTKI NA WĘŹLE POW Z PUŁAWSKĄ

W poniedziałek drogowcy rozpoczną likwidowanie zawrotki na węźle Południowej Obwodnicy Warszawy z Puławską. Nowa organizacja ruchu będzie funkcjonować przez pół roku.

Burze na Mazowszu. Strażacy interweniowali ponad sto razy. Najczęściej w Warszawie 

TVN Warszawa | Ulice

Autor:
kz/r
Źródło:
PAP
tmwUlewa w Warszawie

Do godziny 20 mazowieccy strażacy 118 razy interweniowali ze względu na burze, najwięcej - 20 interwencji - dotyczyło Warszawy - przekazał rzecznik komendanta mazowieckiego Państwowej Straży Pożarnej Karol Kierzkowski.

W 73 przypadkach działania polegały na usuwaniu skutków silnego wiatru, a 45 razy chodziło o podtopienia budynków i ulic. - Nie ma osób poszkodowanych, nie ma uszkodzonych budynków, nie doszło do żadnych szczególnych zdarzeń - podkreślił Kierzkowski.

Z kolei Zarząd Dróg Miejskich poinformował na Twitterze o zamknięciu ruchomych schodów przy placu Zamkowym. "Niestety po kolejnej burzy zmuszeni byliśmy zamknąć schody ruchome na pl. Zamkowym. Woda dostaje się do maszynowni zlokalizowanej poniżej poziomu gruntu. Szukamy źródła, z którego przesącza się do naszego obiektu" - napisali.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Alert pogodowy

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla większości kraju ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem i intensywnymi opadami deszczu.

Z kolei Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzegło w sobotę przed możliwym wystąpieniem burz z gradem i przed silnym wiatrem w czterech województwach. Chodzi o Mazowsze, Warmię i Mazury, Podlasie oraz województwo lubelskie. Alert RCB dotyczy również województwa dolnośląskiego, gdzie możliwe jest wystąpienie intensywnych opadów deszczu. 

Czwartkowa burza nad WarszawąDawid / Kontakt 24

Autor:kz/r

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tmw