Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Ulice

Ulice

Drogowcy ostrzegają, czwartek to kolejny i przedostatni dzień, kiedy wprowadza się zakaz parkowania w okolicy strefy kibica i Stadionu Narodowego na czas meczu Włochy-Niemcy. Każdy nieprawidłowo zaparkowany samochód będzie odholowany na koszt właściciela.

Od środy wodociągowcy walczyli z usunięciem awarii wodociągowej przy skrzyżowaniu ulic Grzymały-Sokołowskiego i Białobrzeskiej. Cztery budynki i przychodnia były pozbawione wody. Awaria została usunięta w czwartek nad ranem.

Rozbity przód i szyba autobusu - to efekt kolizji, do której doszło w środę po południu na Trasie Siekierkowskiej.

- Na samym środku ronda Daszyńskiego z dwóch miejsc znów wycieka piana - informuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. To ta sama substancja, która pod koniec maja podmyła rondo. Przejeżdżające w tym miejscu tramwaje muszą zwalniać.

Buspas wytyczony na Euro zniknie z ulicy Żwirki i Wigury. Operacja zacznie się w nocy z piątku na sobotę. - Po ostatnim półfinałowym meczu rozegranym w Warszawie większość gości jedzie na Ukrainę, więc traci rację bytu - poinformował tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik Ratusza.

Niemiła niespodzianka spotkała kierowców, którzy zaparkowali swoje samochody przy ul. Kmicica. Złamana gałąź jednego z drzew spadła na auta. Informacje dostaliśmy od internauty Razor7 na Kontakt24.

W Alejach Jerozolimskich, na wysokości ulicy Pankiewicza, motocyklista uderzył w słup. Pomocy udzieliła mu załoga pogotowia ratunkowego.

Żółte strzałki i tablice informacyjne na Wisłostradzie niepokoją kierowców. - Czy ktoś wie po co się tam pojawiły? - pytają na forum tvnwarszawa.pl. - W sobotę Wisłostrada zostanie zamknięta na kilka godzin w związku z Wiankami - odpowiadają drogowcy.

Późnym popołudniem na ul. Grochowskiej przy skrzyżwaniu z Podskarbińską i Międzyborską doszło do zderzenia dwóch aut. - Kierowca jednego z nich wymusił pierwszeństwo - informuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.

Samochód dostawczy uderzył w krawężnik i przewrócił się na bok w al. Prymasa Tysiąclecia. Auta jadące od strony ronda Zesłańców Syberyjskich stnęły w ogromnym korku. Policja na kilkadziesiąt minut zamknęła przejazd aleją

Czy przy budowie odcinka C autostrady A2 zastosowano gorsze i tańsze materiały? Jakie są kulisy zatrudnienia bez przetargu firmy DSS i ile stracili jej podwykonawcy - na te pytania chcą uzyskać odpowiedź agenci CBA, którym właśnie prokuratura powierzyła śledztwo ws. nieprawidłowości przy budowie odcinka C. Biuro bada, czy doszło tam do "oszustwa na mieniu znacznej wartości"- pisze portal tvn24.plWarszawska Prokuratura Okręgowa 12 czerwca zdecydowała o "powierzeniu w całości" CBA sprawy niewywiązywania się przez firmę DSS z umów wobec podwykonawców na autostradzie A2 i narażenia ich na wielomilionowe straty. Oznacza to, że prokurator tylko nadzoruje śledztwo prowadzone przez Biuro.- Postępowanie dotyczy nieprawidłowości przy budowie odcinka C austostrady A2 w kierunku oszustwa na mieniu znacznej wartości - mówi tvn24.pl prokurator Katarzyna Calów-Jaszewska ze warszawskiej Prokuratury Okręgowej. Wcześniej prokuratorzy precyzowali, że chodzi o "nie mniej niż 30 mln zł".Dokumenty z prokuratury do CBA trafiły pod koniec ubiegłego tygodnia. - Teraz agenci zapoznają się z przekazanymi materiałami, analizują je i wspólnie z prokuratorem ustalają dalsze czynności - odpowiada Jacek Dobrzyński, rzecznik prasowy CBA.Sprawdzą czy doszło do oszustwa