Czworonożny funkcjonariusz zasili szeregi Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Przed nim dużo nauki

Autor:
mg/tam
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Simba zasili szeregi straży pożarnej
Simba zasili szeregi straży pożarnej
Komenda Miejska PSP Warszawy
Komenda Miejska PSP WarszawySimba zasili szeregi straży pożarnej

Psi ratownik wabi się Simba, ma cztery miesiące i - jak informują strażacy - w przyszłości zasili szeregi specjalistycznej grupy poszukiwawczo-ratowniczej. Przed szczeniakiem dużo nauki, na razie poprzez zabawę. W przyszłości podejdzie do egzaminów gruzowiskowych, by brać udział w akcjach poszukiwawczych.

Simba ma dopiero cztery miesiące. - To jeszcze szczeniak. Dopiero się uczy. Jest psem służbowym jednego z naszych funkcjonariuszy. Właściciel jest obarczony obowiązkiem uczenia tego psa i przygotowania do egzaminów - przekazał Artur Laudy ze stołecznej straży pożarnej.

Szczeniak na razie będzie się bawić i przez tę zabawę uczyć. Będzie też odwiedzał jednostkę, by oswajać się ze strażakami, z innymi osobami i innymi psami, z którymi później będzie miał do czynienia przy ćwiczeniach i podczas akcji. 

Zasili szeregi Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej

- Kiedy przebrnie okres szczenięcy i nauczy się słuchać swojego pana i analizować jego polecenia w stu procentach, nastąpią kolejne etapy szkoleń i wtedy będziemy mieli psa, który bardzo możliwe, że zda egzaminy gruzowiskowe i będzie mógł uczestniczyć w akcjach poszukiwawczych i ratowniczych - dodał Laudy.

Jego obowiązki będą takie, jak każdego innego psa ratowniczego. - Musi być oddany swojemu właścicielowi i wykonywać jego polecenia. Polecenia zależą od rodzaju działań, w jakich będzie brał udział. Psy ratownicze ze specjalizacją gruzowiskową mają za zadanie odnaleźć człowieka, zazwyczaj podczas katastrof budowlanych - wyjaśnił strażak.

"Psi ratownik zasili szeregi Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej 'Warszawa 9'. Pies służbowy pozyskany został ze środków ubezpieczeniowych Komendy Głównej PSP" - przekazała w mediach społecznościowych Komenda Miejska PSP miasta stołecznego Warszawy.

Przeczytaj także: Aglos zdał testy i może pracować na gruzowiskach. Jego niezawodny nos może komuś uratować życie

Pies Aglos uzyskał uprawnienia do udziału w akcjach gruzowiskowych
Pies Aglos uzyskał uprawnienia do udziału w akcjach gruzowiskowychArtur Węgrzynowicz/tvnwarszawa.pl

Autor:mg/tam

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Komenda Miejska PSP Warszawy

Pozostałe wiadomości