Warszawscy samorządowcy dołączyli do Polski 2050

Autor:
kz/ran
Źródło:
tvnwarszawa.pl
Materiały prasowe Pięciu warszawskich samorządowców dołącza do Polski 2050

Pięciu warszawskich samorządowców dołączyło do Polski 2050. Są to: Katarzyna Radzikowska, radna Wilanowa, Donata Rapacka, radna Żoliborza, Magdalena Rogozińska radna Ursynowa, Robert Podpłoński, radny Bemowa, Jacek Wiśnicki, radny osiedla Falenica. 

Konferencja prasowa Ruchu Polska 2050 odbyła się w sobotę. Wtedy też Michał Kobosko oraz warszawscy pełnomocnicy polityczni zaprezentowali samorządowców ze stolicy dołączających do Polski 2050.

Konferencja była również okazją do oficjalnego przedstawienia odpowiedzialnych za budowę struktur politycznych w Warszawie. Będą to: Anna Radwan-Roehrenschef, socjolożka, założycielka Instytutu In.Europa, Jacek Bartmiński, prawnik, ekspert mazowieckiego oddziału Instytutu Strategie 2050 oraz Paweł Lenarczyk, prawnik i politolog, radny dzielnicy Ursynów. - Polska 2050, w skład której wchodzi Stowarzyszenie Polska 2050, Instytut Strategie 2050 oraz partia Polska 2050 Szymona Hołowni, rośnie w siłę proporcjonalnie do słupków sondażowych. Nasze poparcie, przekraczające 20 procent to wynik pracy w ramach trzech filarów naszego ruchu. W Sejmie i Senacie reprezentuje nas 7 parlamentarzystów. Instytut Strategie 2050 to także 13 oddziałów regionalnych, jest to obecnie najbardziej rozbudowana struktura think-tanku w Polsce – powiedział Michał Kobosko. 

- Od początku roku nasi eksperci podjęli ponad 50 inicjatyw - w tym trzy dokumenty programowe, kilkanaście analiz, kilkanaście konferencji o problemach regionalnych. Ruch Polska 2050 to prawie 24 tysiące zarejestrowanych wolontariuszy, w samym tylko Stowarzyszeniu Polska 2050 jest już ponad 1587 aktywnych członków. W kraju powołaliśmy 46 kół powiatowych naszego Stowarzyszenia, w samej Warszawie 4 – dodał.

Hołownia: nie mogę dzisiaj zadeklarować, że nikt więcej do koła Polska 2050 nie dołączy
Hołownia: nie mogę dzisiaj zadeklarować, że nikt więcej do koła Polska 2050 nie dołączyTVN24

"Wszystkich nas łączy Warszawa"

W trakcie spotkania głos zabrał również Paweł Lenarczyk.

- Wszystkich nas łączy Warszawa - miasto dla pokoleń różnych potrzeb, oczekiwań, otwarte na dialog i poszanowanie różnorodności. Myślimy o Warszawie, która dostrzega problemy pieszych, rozwija infrastrukturę rowerową, nie zapominając o osobach poruszających się samochodami. To również miasto pełne zieleni i miejsc pracy, odpoczynku, sportu i rekreacji na świeżym powietrzu. Chcemy Warszawy o najwyższym w kraju poziomie usługi edukacyjnych oraz medycznych. Na koniec, chcemy stolicy pokrytej w całości miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego, z uchwałą krajobrazową, dzięki której zostanie uporządkowana przestrzeń estetyczna naszego miasta - powiedział Paweł Lenarczyk. 

- Jako samorządowcy widzimy również potrzebę zmian ustrojowych Warszawy. Jako Polska 2050 będziemy prowadzić dialog zmierzający do wypracowania nowego modelu ustrojowego dla Warszawy, który z jednej strony będzie zarządzał infrastrukturą drogową czy komunikacyjną z poziomu centralnego, przy równoczesnym wzmocnieniu roli rad dzielnic, które są najbliżej problemów zgłaszanych przez mieszkańców. W Polska 2050 rozumiemy dużą rolę samorządności i dlatego stworzyliśmy Partnerstwo na rzecz Samorządu Otwartego. Wiemy, że samorząd terytorialny odgrywa bardzo istotną rolę w budowie silnego państwa - dodał ursynowski radny. 

Wraz z dołączającymi w sobotę warszawskimi samorządowcami, z Polską 2050 aktywnie współpracuje już 143 przedstawicieli samorządów w całym kraju. Obecnie Polska 2050 powołuje struktury polityczne we wszystkich 380 powiatach.

Róża Thun po rozmowach z ruchem Polska 2050? Szymon Hołownia odpowiada
Róża Thun po rozmowach z ruchem Polska 2050? Szymon Hołownia odpowiadaTVN24

Autor:kz/ran

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Materiały prasowe

Pozostałe wiadomości