Wożą zakupy dla Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. "By mieć pewność, że nie opuszczają domów"

Autor:
katke/ran
Źródło:
PAP
Naruszenia kwarantanny
Naruszenia kwarantannyKSP
wideo 2/4
Funkcjonariusze Komendy Stołecznej Policji sprawdzają przestrzeganie kwarantanny

Sprawiedliwi wśród Narodów Świata, którzy w czasie drugiej wojny światowej ratowali Żydów, mogą liczyć na pomoc. W czasie zagrożenia zakażeniem koronawirusem taksówki dowożą im zakupy.

Jak przekazał Jonny Daniels, prezes fundacji From the Depths, która kieruje tą inicjatywą, zakupy dowozi Silent Hero Taxi. Za darmo otrzymuje je około 40 osób. Projekt obejmuje zasięgiem Warszawę i okolice.

Chcą ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem

Dotąd taksówki pomagały głównie Sprawiedliwym wśród Narodów Świata za darmo się przemieszczać. Teraz, ze względu na obowiązujący stan epidemii, nieco przekształciły swą działalność i podopiecznym fundacji From the Depths dowożą zakupy.

Fundacja chce w ten sposób ograniczyć ryzyko zarażenia się koronawirusem przez Sprawiedliwych, którzy są w grupie ryzyka. Najbardziej narażone na rozwinięcie ciężkiej postaci koronawirusa i zgon są właśnie osoby starsze, z obniżoną odpornością, której towarzyszą inne choroby, w szczególności przewlekłe.

Mogą zadzwonić, gdy czegoś potrzebują

- Dostarczamy artykuły spożywcze i zaspokajamy ich podstawowe potrzeby, aby mieć pewność, że nie opuszczają swoich domów, jeśli nie jest to konieczne – opisywał inicjatywę Jonny Daniels. Ktoś z fundacji dzwoni też codziennie do tych osób, aby się upewnić, czy czegoś nie potrzebują. Każdy ze Sprawiedliwych może również sam zadzwonić do fundacji w dowolnym momencie z jakąś prośbą.

Fundacja przy tej inicjatywie zdecydowała się również podjąć dodatkowe środki ostrożności. Taksówki są dezynfekowane przed każdym kursem, a kontakt dowożących ze Sprawiedliwymi jest minimalny.

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w poniedziałek rano o 15 kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W sumie w Polsce potwierdzono dotąd 649 przypadków. Zmarło siedem osób.

NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE O KORONAWIRUSIE. RAPORT TVN24.PL >>>

Infolinia NFZ dotycząca koronawirusaKancelaria Prezesa Rady Ministrów

Autor:katke/ran

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości