Śródmieście

Śródmieście

Tanie mieszkania na wynajem od państwa? Nie w Warszawie

Miały być tanie i skutecznie konkurować z dotychczasową ofertą mieszkań na wynajem. Miały też być atrakcyjną alternatywa dla kredytu hipotecznego. Słowo "miały" jest jak najbardziej adekwatne w stosunku do zapewnień Platformy Obywatelskiej, która uruchomiła program "Fundusz mieszkań na wynajem". Bo ostatecznie eksperci i użytkownicy podkreślają, że wcale taniej nie jest.

W Warszawie zabraknie pieniędzy na 500 plus?

Pieniądze z programu "Rodzina 500 plus" dostają w Warszawie rodzice 105 tysięcy dzieci i ta liczba rośnie. To, jak informuje „Gazeta Stołeczna”, może oznaczać, że już we wrześniu zabraknie pieniędzy na zasiłki, bo wojewoda naliczył dotacje tylko na niecałe 80 tysięcy dzieci.

"Poza kadrem". Sprawdź się w fotograficznej grze miejskiej

Trwają wydarzenia związane z obchodami 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Tym razem mieszkańcy będą mogli poznać historię miejsc związanych z powstaniem, a to wszystko dzięki fotograficznej grze miejskiej zorganizowanej w sobotę w Śródmieściu.

Odbudowują schody na moście Łazienkowskim

Choć most został otwarty po odbudowie po ubiegłorocznym pożarze już w październiku, to nadal trwają tam prace. Teraz odbudowywane są schody, które prowadzą do znajdujących się na moście przystanków autobusowych.

Pielgrzymi i rowerzyści na ulicach. Będą zmiany w ruchu

Sobota będzie upływać warszawiakom pod znakiem dużych utrudnień w ruchu. Ulice miasta opanują pielgrzymi zmierzający do Częstochowy oraz rowerzyści, którzy w ramach 72. rocznicy Powstania Warszawskiego organizują specjalny przejazd Masy Powstańczej.

Rolkarze przejechali śladem powstańczych walk

W czwartek wieczorem na ulice Warszawy wyjechali rolkarze. Był to przejazd wyjątkowy, bo poświęcony bohaterom Powstania Warszawskiego. Nightskating przejechał śladami powstańczych walk. Kierowcy musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

Byli pewni, że kradną dzieła sztuki z "kolekcji Goebbelsa"

Zainspirowali się "złotym pociągiem" i dowiedzieli się o istnieniu tzw. kolekcji Goebbelsa. Uznali, że znajduje się w domu jednego z poznańskich kolekcjonerów. Wyłudzili obrazy i grafiki pod pozorem sprawy kryminalnej. Zostali zatrzymani przed Muzeum Narodowym w Warszawie. Policjanci odzyskali 80 dzieł sztuki, trzy osoby trafiły do aresztu.

Wystawa "Jan Paweł II. Źródła": 50 tysięcy odwiedzających w dwa tygodnie

Opowiada o chrzcie Polski, polskich świętych i powstaniu Solidarności. Wystawę "Jan Paweł II. Źródła" w ciągu dwóch tygodni odwiedziło niemal 50 tysięcy osób. Zorganizowano ją z okazji Światowych Dni Młodzieży. - Dzięki cytatom z Jana Pawła II jest wprowadzeniem do historii Polski - powiedział dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro.

Wiecie co to za pojazd? Pochwalił się nim ZOM

Zamiast myjki ciśnieniowej – mechaniczna szorowarka. Testujemy nowy sposób czyszczenia trotuarów - pochwalił się stołeczny Zarząd Oczyszczania Miasta. Jeśli szorowarka się sprawdzi, nie będzie wygradzania części chodników na czas ich czyszczenia.

Remont przy Freta 16. Tu urodziła się Maria Skłodowska-Curie

Nowoczesny i dostosowany dla osób niepełnosprawnych - taki będzie dom, w którym 149 lat temu urodziła się Maria Skłodowska-Curie. Obiekt, tak jak dotychczas, będzie pełnił funkcję muzeum. Do dyspozycji zwiedzających będzie cała kamienica przy ul. Freta 16.

Wykorzystali nieuwagę kobiety, ukradli biżuterię wartą 17 tysięcy

Podali się za pracowników serwisu, twierdzili, że sprawdzają instalację telewizyjną - w ten sposób udało im się wejść do mieszkania kobiety. Podczas jej nieuwagi ukradli biżuterię o wartości 17 tysięcy złotych. Wizerunek prawdopodobnych sprawców przestępstwa publikuje policja.

Plaga parkowania na trawnikach, sypią się mandaty

Kierowcy na potęgę rozjeżdżają tereny zielone Warszawy. Strażnicy miejscy od początku roku już ponad 14 tysięcy razy reagowali w sprawie parkowania na trawnikach. W całym ubiegłym roku interwencji było prawie dwa tysiące mniej.

Tak wyglądała Godzina "W"

Na Krakowskim Przedmieściu, Powązkach czy w okolicach ronda Dmowskiego. Warszawiacy uczcili pamięć Powstańców. Wyły syreny, rozbrzmiały dzwony i zamarł ruch uliczny. Tak wyglądała Godzina "W" w różnych miejscach stolicy.

Warszawa nie zapomina o bohaterach

72 lata temu Warszawa zerwała się do walki. Była to największa akcja zbrojna podziemia w okupowanej przez Niemców Europie. Za broń chwyciło 40-50 tysięcy powstańców. Powstanie miało trwać kilka dni, ale walki toczyły się ponad dwa miesiące. Warszawa pamięta o swoich bohaterach.

"Tej hekatomby nie można zapomnieć"

Wojny nie należy gloryfikować; wojna jest koszmarem i nieszczęściem, tragedią i dramatem - powiedziała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz podczas niedzielnych uroczystości przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego, w przededniu 72. rocznicy wybuchu zrywu.

"Po raz pierwszy nie ma z nami generała Ścibora-Rylskiego"

- Nam przyświecał cel, aby obchody nie były pozbawione tradycyjnej oprawy wojskowej i nie doprowadzić do eskalacji emocji, jakie sprawie towarzyszą od ostatnich miesięcy – mówił podczas uroczystości na placu Krasińskich Zbigniew Galperyn, wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich. Przypomniał również, że po raz pierwszy nie ma w tym miejscu 31 lipca generała Zbigniewa Ścibora-Rylskiego.