Przygotuj się na:

BUDOWA PĘTLI NA WOLI

Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna budowę nowej pętli autobusowej na Woli. W związku z tym, od wtorku kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami. Jak informuje ratusz, stara pętla przy Płockiej jest za mała, by mogło się na niej jednocześnie zatrzymywać kilka autobusów przegubowych.

Trenował na Jeziorze Zegrzyńskim. "W pewnym momencie łódź rozpadła się na kawałki"

TVN Warszawa | Okolice

Autor:
katke/b
Źródło:
tvnwarszawa.pl
TVN24Ratownicy o bezpieczeństwie nad wodą

W sobotę wieczorem mężczyzna pływający szybką łodzią motorową po Jeziorze Zegrzyńskim uległ poważnemu wypadkowi. Interweniowało Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, a jego prezes przekazał nam, że "łódź rozpadła się wręcz na kawałki". 24-latka przetransportował do szpitala śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Legionowskie WOPR poinformowało w sobotę późnym wieczorem, że zgłoszenie dotyczyło wypadku 24-letniego mężczyzny, który płynął szybką łodzią motorową.

"Po dotarciu na miejsce ratownicy LWOPR i załoga Karetki Wodnej stwierdzili całkowite uszkodzenie jednostki i poważny stan poszkodowanego. Mężczyzna przy znacznej prędkości uderzył o niezidentyfikowany obiekt znajdujący się pod wodą. Ponieważ u poszkodowanego stwierdzono podejrzenie urazu kręgosłupa i uraz głowy, zadysponowano śmigłowiec LPR i pilny transport do szpitala" - czytamy na facebookowym profilu Legionowskiego WOPR.

Zawodnik ćwiczył na wodzie

W niedzielę w rozmowie z tvnwarszawa.pl prezes Legionowskiego WOPR Krzysztof Jaworski, przekazał, że nie wiadomo, co było przyczyną wypadku, a wstępna wersja o uderzeniu w znajdujący się pod wodą obiekt, nie potwierdziła się.

- To było wieczorem, na jeziorze było już pustawo. Zawodnik klasy OSY 400 ćwiczył na wodzie. Na drugiej łódce zabezpieczali go jego rodzice. W pewnym momencie łódź rozpadła się wręcz na kawałki. Pierwsza informacja była taka, że uderzyła o coś pod wodą. Natomiast akwen, na którym się to wydarzyło, został przeszukany przez nas i przez tamte osoby. Niczego nie znaleźliśmy - przekazał.

I dodał, że na miejsce został wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. - U 24-latka stwierdzono podejrzenie urazu kręgosłupa, urazu głowy i prawdopodobnie wstrząśnienie mózgu - wskazał Jaworski.

Autor:katke/b

Źródło: tvnwarszawa.pl

Źródło zdjęcia głównego: Legionowskie WOPR